דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

לפגישת יעוץ בקליניקה ולפרטים נוספים, צרו קשר טל" 0528-567-140

תוספי מזון לספורטאים | תוספי תזונה פיתוח גוף

תוספי מזון לפיתוח גוף או תוספי מזון לספורטאים, הינם רכיבי מזון, כגון: חלבונים שונים (חלבון ביצה, חלבון חלב, חלבון מי גבינה, חלבון קזאין, חלבון סויה), גיינרים שונים (גיינר הינו מוצר המסייע לעלות במשקל ובמסת הגוף), קריאטין מונוהידראט (הקריאטין הינו רכיב חיוני לפיתוח כוח פיזי ואנרגיה זמינה), ויטמינים, מינרלים וצימחי מרפא שונים. להלן מספר חברות אשר מייצרות תוספי מזון לספורטאים.

תוספי מזון לספורטאים: יעוץ ומכירת תוספי מזון ותוספי תזונה לספורטאים. חנות תוספי המזון לספורטאים: כל המותגים במקום אחד: אבקות חלבון, גיינרים לעלייה מהירה במשקל, שורפי שומן לחיטוב הגוף והשרירים, חטיפי חלבון מהטובים ביותר, ויטמינים ומינרלים לספורטים וזה עד לא הכל... בחנות תוכלו למצוא את המבחר הגדול ביותר של מותגים ומחלקות לספורטאים. תוספי תזונה לפיתוח גוף, לחובבנים ואנשי מקצוע, גיינרים לעליה במשקל ומסת שריר,מוצרי דיאטה ושורפי שומנים יעילים, ויטמינים וכו'... ברשותנו תוספי תזונה לספורטאים ממגוון החברות הטובות והמובילות בישראל, סוגים אותם ניתן להתאים בדיוק למטרה שלכם, צוות רופאים יועצים בכיר, יעזרו לכם להתאים את תוסף התזונה הטוב ביותר בשבילכם בהתאם למצבכם ומטרותיכם , כיצד להשתמש בו בצורה הנכונה והיעילה ביותר!  ניתן ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ ועזרה ולהגיע אלנו לקליניקה טלפון : 0528-567-140

להלן תוספי מזון לספורטאים, החברות המובילות בישראל: כל תוספי המזון לספורטאים: אבקות חלבון וחלבונים מסוגים שונים | אבקות לעלייה במשקל-גיינרים שונים | אבקות קריאטין מונוהידראט וסוגי קריאטין שונים | חומצות אמינו - גלוטמין, קרניטין BCAA | כדורים לשריפת שומנים, מונעי ספיגת שומנים | פרו-הורמונים, הורמון גדילה ועוד...
 

פוספטידיל סרין Phosphatidyl Serine

למידע נוסף אודות תוספי מזון לספורטאים: אבקות חלבון | גיינרים-לעלייה במשקל | קריאטין-לכוח ואנרגיה | חומצות אמינו | שרפת שומנים ודיאטה | פרו-הורמונים-הורמון גדילה |
ActivTrain - אקטיב טריין - תוסף תזונה לעוסקים בספורט - משפר ביצועים פיזיים ומנטאליים ומסייע לשמור על מסת השריר. חדש!! 

פוספטידיל סרין תוסף תזונה היחיד שנחקר ונמצא יעיל לשיפור תפקודי מוח. פוספטידיל סרין- תוסף תזונה היחיד שאושר ע"י ה FDA כמשמר ומשפר תפקודי מוח .
 
פוספטידיל סרין לשיפור הזיכרון. לסובלים מבעיות קוגניטיביות, כולל חולי אלצהיימר. מופק מלציטין. מכיל גם כולין ואינוזיטול התורמים לשיפור הזיכרון ולפעילות תקינה של מערכת העצבים.
 
רמות קורטיזול גבוהות ניתן להקטין ע"י מתן מספר חומרים "סודיים", שאחד מהם הינו פוספטידיל-סרין, בדומה לתרופות אנטי-רומטיות, כמו: ציטדרן, אך הציטדרן חוסם גם את ייצור האנדרוגנים -  וזה הדבר שספורטאים לא בדיוק מעוניינים בו! כמו כן, בסיום שימוש בציטדרן יגיע בתורו התגובה של המשוב השלילי – אשר בהמשך יגרום לעלייה ברמת הקורטיזול עם הפסקת השימוש בציטדרן.
 
פוספטידיל סרין מיוצר ונחקר למעלה מ-50 שנה במהלך השנים פורסמו יותר מ-3000 מחקרים ונערכו יותר מ-60 ניסויים קליניים, שהוכיחו שפוספטידיל סרין הינו תוסף התזונה היחיד והטוב ביותר לשיפור ושימור תפקודי מוח גבוהים.
שיפור זיכרון. שיפור יכולת הריכוז. שיפור יכולות למידה. הקלה במצבי דיכאון. חדות מחשבה וערנות. הפחתת רמת הקורטזול (ולכן פעילות אנטי-קטבולית).

הסיפור התחיל בשנת ה- 90, כאשר החוקרים הבחינו כי תוספות של הפוספוטדיל סרין נצפה שיפור בתפקוד המוח, אפילו אצל אנשים בריאים ללא סימנים של ירידה קוגניטיבית. עניין מיוחד היה אפקט של הפוספוטדיל סרין על הפרשת הורמוני דחק (סטרס), כגון: קורטיזול המופרש מבלוטות האדרנל במהלך ולאחר פעילות גופנית מאומצת, או מאמץ כרוני מוגזם רמות גבוהות של הורמוני לחץ אלו ידועים יקושר עם דיכוי המערכת החיסונית ואת התמוטטות רקמות - לא חדשות טובות עבור האתלטים! מן האמור לעיל, צריך להבין וללמוד כי ע"י תוספת של פוספוטדיל סרין הגורמת לירידה ברמות הקורטיזול, כך נפחית את התהליך הקטבולי (פירוק שרירים) ונתמוך במערכת החיסון ותפקודה.
אקטיב טריין - תוסף תזונה לעוסקים בספורט - משפר ביצועים פיזיים ומנטאליים ומסייע לשמור על מסת השריר מבוסס על פוספטידילסרין, תוסף התזונה הטבעי והיעיל ביותר לבקרת משק הורמון הקורטיזול (הורמון הלחץ).
שיגרת אימונים קשה היא מנת חלקם של ספורטאים המעוניינים לשפר את רמת הישגיהם, בין אם הם ספורטאי השג או ספורטאים חובבים. בזמן אימון מתרחשים בגופינו תהליכים חיוביים (בונים) לצד תהליכים שליליים (מפרקים). כתוצאה מאימון, משתחררים ההורמונים קורטיזול וטסטוסטרון. טסטוסטרון בעל תכונות אנאבוליות (בונה שריר), מגדיל את מסת השריר ע"י גירוי של סינטזת חלבונים בעוד שקורטיזול הורמון קטאבולי, מפרק תאי חלבון מהשריר לחומצות אמינו לצורך המרתם בכבד לסוכר(אנרגיה), בנוסף מעקב כניסה של חומצות אמינו לתאי שריר. למעשה, האתגר של הספורטאי הוא ליעל את היחס בין טוסטסטרון לקורטיזול לטובת הטוסטסטרון בניה מול פירוק. על הספורטאים להתמודד עם בעיה ביוכימית.

תוכנית אימונים טובה צריכה להיות אנטנסיבית מספיק כדי לשפר את הביצועים והמקצועיות של המתאמן ועם זאת לא להוביל את המתאמן לאימון יתר.
# ActivTrain (פוספטידילסרין) במינון של 200-400מ”ג, כשעה לפני האימון ישפר את ביצועי המתאמן מבחינה פזיולוגית ומנטאלית, ויתרום לתהליך ההתאוששות.
# ActivTrain (פוספטידילסרין) מיוצר ע”י חברת ליפוגן תחת תנאים מחמירים ביותר.
# ActivTrain (פוספטידילסרין) בעל אישור GRAS ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור בטיחות המוצר.
# ActivTrain (פוספטידילסרין) בתהליכי הייצור נעשה שימוש בחומרים טבעיים ממקור צמחי בלבד, ללא שימוש בממיס אורגני. (סולוונטים).
 
פוספטידילסרין- הוא פוספוליפיד המורכב מחומצת שומן (ליפיד) ופוספאט. פוספטידילסרין מרוכז בתאי מוח ומעורב בפעילותם, מצוי בכול קרומי התאים שם ממלא תפקיד מפתח בחילוף חומרים של השרירים ובתפקוד מערכת החיסונית. כמו כן, משתתף בויסות ייצור הקורטיזול, חיוני במצבי עודף או חוסר שלו.
מחקר שבדק את יעילות הפוספטידילסרין והפוספאטידיקאסיד (PAS) בהפחתת מתח נפשי בקרב אנשים צעירים הראה שהקבוצה שנטלה ActivTrain (פוספטידילסרין) נשארה רגועה גם במצבים טעונים. כמו כן בבדיקת רמות הקורטיזול מצאו רמות נמוכות יותר של קורטיזול בקבוצה שקבלה ActivTrain (פוספטידילסרין) לעומת קבוצת הביקורת שקבלה פלסבו.
בענפי ספורט רבים תוצאות האימון תלויות ביכולת המנטאלית, יכולת הריכוז והדיוק של המתאמן. לחץ נפשי במהלך אימון מפעיל שרשרת של אירועים שראשיתם במוח וסופם בבלוטת יותרת הכליה. רמה גבוהה של הורמון הקורטיזול המתמשכת לאורך זמן תשפיעה לרעה על ביצועי המתאמן.
בדיקה שנעשתה בשתי קבוצות של 8 מתאמנים בריאים, לא מאומנים, בני 24-42 שעברו מבחן ארגומטריה במהלך שבוע אחד הראתה: בקבוצה שקיבלה את החומר הפעיל פוספטידילסרין 10 ד' לפני הפעילות השתפר משמעותית דיכוי הורמון ACTH והקורטיזול לאחר אימון. בקבוצת הביקורת שלא קיבלה את החומר הפעיל נמדדו רמות גבוהות של ההורמון ACTH קורטיזול כצפוי.
תוצאות דומות הושגו בניסוי נוסף שנערך בספורטאים, אף הוא בשיטת הסמיון הכפול (קבוצה שקיבלה פוספטידילסרין מול קבוצת ביקורת). הספורטאים נטלו בין 400-800 מ"ג פוספטידילסרין במהלך 10 ימים. גם כאן ניצפו תוצאות דומות, הקבוצה שנטלה את החומר הפעיל הראתה ירידה של 30% ברמות הורמון הקורטיזול לעומת קבוצת הביקורת שלא הראתה כל שינוי. שוב הוכח שתוספת של פוספטידילסרין לפני אימון יכולה להפחית את הנזקים שנגרמים כתוצאה מלחץ הנובע מאימון.
 

המחקר משנות ה- 90 בדק את השפעת הפוספוטדיל סרין במינון של 50 או 75 מ"ג ליום של PS על שחרורם של הורמוני הלחץ לפני רכיבה על שמונה גברים בריאים אך לא מאומנים. התוצאות הראו ירידה משמעותית בשחרור ההורמון קורטיזול לאחר רכיבת אופניים.

כעבור מספר שנים, מחקר אחר בדק את השפעת תוספת פוספוטדיל סרין, קבוצה של תשעה גברים בריאים אך לא פעילים שלקחו הפוספוטדיל סרין או פלצבו, 400 או 800 מ"ג ליום במשך תקופה של 10 ימים ולאחר מכן ביצעו פעילות גופנית נמרצת. במקרה זה, מינון של 800 מ"ג הקהה הפוספוטדיל סרין שחרור קורטיזול מבלי להשפיע על שחרורו של הורמונים אנבולים (anabolic) והורמון גדילה, ואילו המנה 400 מ"ג הראה שום השפעה מהותית על ההורמון קורטיזול. השלב הבא של הסיפור הגיע כעבור שש שנים, כאשר בדקו החוקרים את ההשפעות של תוספת פוספוטדיל סרין ארוכת טווח על ייצור קורטיזול, שלאחר האימון (אימון התנגדות מאומצת). כך גילו כי הפוספוטדיל סרין הפחית את שחרורו של הקורטיזון לאחר אימונים. כמו כן, נצפתה גם התברר כי הייתה ירידה ברמות כאבי שרירים שלאחר האימון.
פוספטידיל סרין שייך למשפחת הפוספוליפידים המהווים את אבני הבנייה של מעטפת התא רוב הפעילות הביולוגית בגופינו מתרחשת במעטפת התא או דרכה.לשיפור הזיכרון המכילה פוספטידיל סרין, אשר רמה נמוכה שלו גורמת להפרעות בפעילות הקוגניטיבית.
מחקרים קליניים רבים הוכיחו שמתן פוספטידיל סרין הועיל לסובלים מבעיות קוגניטיביות, כולל חולי אלצהיימר.
בתוך משפחת  הפוספוליפידים החשוב והבולט ביותר הינו פוספטידילסרין, הנמצא בכמויות גדולות בתאי עצב במוח ומעורב במספר רב של תהליכים עצביים. פוספטידיל סרין מגדיל את התקשורת הבין תאית במוח. תקשורת בין תאית טובה, המפתח לתפקודו התקין של מוחינו.
כמות: 60 כמוסות.
חומר פעיל: 100 מ"ג פוספטידיל סרין.
 


הכל אודות - תוספי מזון ותוספי תזונה לספורטאים
תוספי תזונה ותוספי תזונה לספורטאים   

תוספי תזונה  לספורטאים או תוספי מזון בלשון העם, כל מה שצריך לדעת על תוספי תזונה לספורטאים? ולא העזתם לשאול! אם כן, מהם בכלל תוספי תזונה? מהם תוספי מזון? מהם ההבדלים בין תוספי המזון השנים? ומהם תוספי תזונה לספורטאים להלן מספר קישורים והסברים מפורטים אודות תוספי מזון לספורטאים מחברות שונות... המונח המדוייק הוא "תוספי תזונה" או "תוספי מזון לספורטאים". משמעות המונח הינו: שאנו מוספים לתזונה הכללית שלנו תוספים אשר משפרים אותה. לעומת זאת, כאשר מדובר על תוסף מזון לספורטאים (לא תזונה נורמטיבית).
 
להלן תוספי מזון לספורטאים של חברות מובילות בתחום המייצרות תוספי מזון לספורטאים:

מומחים ממליצים על פוספטידילסרין הקשר בין גיל וירידה ברמת הפוספטידילסרין
בגיל המעבר פוספטידילסרין ועוד כימיקלים
חשובים לתפקודו של המוח מתמעטים. עקב כך המוח שלנו
.פחות חיוני בגיל המבוגר
יש הוכחות טובות מאוד אשר מעידות שהשלמה של פוספטידילסרין
.יכולה לעזור בשיקום תפקודי מוח
(RPh, PhD) התנך של התזונה ד"ר ארל מינדלס
 
לפוספטידילסרין תפקיד חשוב מאוד בשמירה על שקיפות ונוזליות
.הממבראנה של תאים במוח
באופן נורמאלי המוח מייצר רמות מספקות של פוספטידילסרין
אולם כאשר קיים מחסור או קושי בקליטה/יצור חומצה פולית וB12
וחומצות שומן חיוניות. המוח לא יוכל לספק פוספטידילסרין
.ברמה טובה
רמות נמוכות של פוספטידילסרין קשורות בבעיות בפעילות השוטפת
.והתקינה של המוח ודיכאון במבוגרים
האנציקלופדיה לתרופות טבעיות
(MD)ד"ר מיכאל ט.מארי (ND) ד"ר יוסף פיזומו
Encyclopedia Of Natural Medicineby Michael T
Murray MD Joseph L Pizzorno ND, page 228
לפוספטידילסרין תפקיד חשוב בשמירה על תאי עצב,  נוזליות
ושקיפות הממבראנה. רוב הפעילות מתרחשת על הממבראנה או
דרכה. תאי עצב במיוחד תלויים בממבראנה כדי לקיים תהליכים
ופעילות ביולוגית.
לפוספטידילסרין כחלק מהממבראנה תפקיד חשוב בשיפור וייעול
התקשורת הבין תאית ושמירה על איזון תאי.
באופן נורמאלי המוח מסוגל לספק את החסר
אך כאשר יש צורך או מחסור בויטמינים חומצה פולית /B12
המוח לא יוכל ליצר רמה מספקת של פוספטידילסרין
לכן חשוב להוסיף פוספטידילסרין בצורה חיצונית.
ד"ר הנרי פסטמק (DVM CVA)
Healing Pets With Nature's Miracle Cures
By Henry Pasternak DVM CVA, page 261
רמות נמוכות של פוספטידילסרין, קשורות בתפקוד מוח לקוי ודיכאון במבוגרים
האנציקלופדיה לתוספי מזון (MD) ד"ר מיכאל ט.מארי
Encyclopedia of Nutritional Supplements
by Michael T Murray ND, page 356
פוספטידילסרין סוג של שומן(ליפיד), חיוני ביותר לתפקוד המוח
חיוני למעבר תקין ואפקטיבי של אות חשמלי בתא עצב
רמות נמוכות של פוספטידילסרין. קשורות למחלת הפרקינסון
תרופות חכמות לחיים בריאים
ד"ר ג'נט ג'מס ב.לוולה(RPh ND)
James B LaValle RPh ND, page 466
,פוספטידילסרין. הראה תועלת בטיפול בבעיות תפקודי מוח
באנשים מבוגרים כולל אנשים שחולים .באלצהיימר
ידיעון לרופא תוספי מזון
ד"ר שלדון שאול דויד רורויק
PDR For Nutritional Supplements bySheldon
Saul Hendle andDavid Rorvik, page 356
 
רמות נמוכות של פוספטידילסרין.קשורות בתפקוד מוח לקוי
ודיכאון במבוגרים.
תרופות חכמות לחיים בריאים
ד"ר ג'נט זנט (OMD ), ד"ר אלן נ. ספרין (MD),
ד"ר ג'נט ג'מס ב.לוולה(RPh ND )
Smart Medicine For Healthier Living by
Janet Zand LAc OMD AllanNOMD AllanN Spreen MD CNC
James B LaValle RPh ND, page 105 
 
חולי אלצהיימר ודמנציה מפיקים תועלת מטיפול בפוספטידילסרין ,
מנה של 400 מ"ג פוספטידילסרין ליום הובילה לשינוי ניורופסיכולוגי
משמעותי בטווח הקצר.
מנה של 300 מ"ג,  ליום למשך 9 שבועות הובילה לשינויים קליניים
משמעותיים בחולי דימנסיה בדרגה בינונית.
במחקר אחר חולי אלצהיימר קיבלו מנה של 100 מ"ג,  פוספטידילסרין
3 פעמים ביום, למשך 12 שבועות.  התוצאות הראו שהטיפול שיפר
תפקודים קוגנטיביים.
התוכנית האולטימטיבי לאנטי איג'ינג
ד"ר גרי נול (PhD)
Ultimate Anti-Aging Program by Gary Null PhD, page 183 
 
פוספטידילסרין שייך למשפחת הפוספוליפידים קיים בריכוזים
גבוהים בתאי המוח,  בעל תפקיד מהותי במעבר הבין עצבי.
במחקר בו השתתפו 147 גברים ונשים בריאים בין הגיליים
50-70 כולם מאובחנים כאנשים בריאים, עם פגם בזיכרון שקשור
לגיל. הקבוצה קבלה 100 מ"ג פוספטידילסרין ליום במשך 12 שבועות
הקבוצה השנייה  קבלה פלסבו.
הקבוצה שקבלה פוספטידילסרין הראתה שיפור משמעותי
ביכולות ביצוע מטלות שגרתיות  כגון: חזרה על מספרי טלפון,
חזרה על שמות,  זיכרון של אנשים. הקבוצה שקבלה את הפלסבו
לא הראתה שינוי כלל.
התנך של התזונה
ד"ר ארל מינדלס (RPh , PhD)
Earl Mindell's Supplement Bible by Earl Mindell RPh PhD, page 261
ב-1991 חקרו את השפעת הפוספטידילסרין על גברים
ונשים בריאים גיליים 50-75 . הקבוצה קיבלה100 מ"ג פוספטידילסרין
3 פעמים ביום.הרופאים מצאו שיפור ביכולות שקשורות לתפקודי
מוח כולל: זיכרון, יכולת למידה, חזרה על שמות, זיהוי פנים וחזרה
על מספרים.  יתר על כן גם אנשים עם ליקויים חמורים בזיכרון הגיבו
בצורה יעילה לטיפול בפוספטידילסרין.
ד"ר מרק סטנגלר (MD ND)
 
Natural Physicians Healing Therapies
by Mark Stengler ND, page 363
טיפול בסיסי בפוספטידילסרין באנשים שלקו בדיכאון ו/או אנשים
עם ליקוי בתפקודי המוח הראו תוצאות טובות מאוד במס' ניסויים
קליניים. באופן סטטיסטי הבחינו בשיפור משמעותי בקבוצה שטופלה
בפוספטידילסרין השיפורים שהובחנו הם במישורים הבאים: מצב רוח,
התנהגות.
ד"ר מיכאל ט.מארי (MD)
Encyclopedia of Nutritional Supplements
by Michael T Murray ND, page 357
מחקרים רבים ומרשימים מוכיחים שפוספטידילסרין. מועיל בייצור אציטילכולין
לעתים קרובות אנו ממליצים  במרפאתנו על פוספטידילסרין כאשר החולה מאובחן כסובל מהפרעת זיכרון/ דמנציה מוקדמת/דיכאון.
יש מטופלים שיגיבו היטב לפוספטידילסרין
ד"ר אריק ברורמן (MD)
 
The Edge Effect By Eric R Braverman MD, page 112
האם פוספטידילסרין יכול לשפר זיכרון?
פוספטידילסרין תוסף מזון אשר מעורר עניין
רב , כטיפול פוטנציאלי למחלת האלצהיימר
ולהפרעות זיכרון אחרות.
רוב הניסויים אכן הראו שפוספטידילסרין בעל ערך
בשיפור יכולות קוגנטיביות והתנהגותיות.
מרפאות מיו(ניורופסיכולוגיה)
Mayo Clinic neuropsychologist  
  

 

תוסף תזונה לעוסקים בספורט - משפר ביצועים פיזיים ומנטאליים ומסייע לשמור על מסת השריר

מבוסס על פוספטידילסרין, תוסף התזונה הטבעי והיעיל ביותר לבקרת משק הורמון הקורטיזול (הורמון הלחץ)
 שיגרת אימונים קשה היא מנת חלקם של ספורטאים המעוניינים לשפר את רמת הישגיהם, בין אם הם ספורטאי השג או ספורטאים חובבים. בזמן אימון מתרחשים בגופינו תהליכים חיוביים (בונים) לצד תהליכים שליליים (מפרקים). כתוצאה מאימון, משתחררים ההורמונים קורטיזול וטסטוסטרון. טסטוסטרון בעל תכונות אנאבוליות (בונה שריר), מגדיל את מסת השריר ע"י גירוי של סינטזת חלבונים בעוד שקורטיזול הורמון קטאבולי, מפרק תאי חלבון מהשריר לחומצות אמינו לצורך המרתם בכבד לסוכר(אנרגיה), בנוסף מעקב כניסה של חומצות אמינו לתאי שריר. למעשה, האתגר של הספורטאי הוא ליעל את היחס בין טוסטסטרון לקורטיזול לטובת הטוסטסטרון בניה מול פירוק. על הספורטאים להתמודד עם בעיה ביוכימית.

תוכנית אימונים טובה צריכה להיות אנטנסיבית מספיק כדי לשפר את הביצועים והמקצועיות של המתאמן ועם זאת לא להוביל את המתאמן לאימון יתר.
פוספטידילסרין במינון של 200-400מ”ג, כשעה לפני האימון ישפר את ביצועי המתאמן מבחינה פזיולוגית ומנטאלית, ויתרום לתהליך ההתאוששות.
פוספטידילסרין מיוצר ע”י חברת ליפוגן תחת תנאים מחמירים ביותר.
פוספטידילסרין בעל אישור GRAS ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור בטיחות המוצר.
פוספטידילסרין בתהליכי הייצור נעשה שימוש בחומרים טבעיים ממקור צמחי בלבד, ללא שימוש בממיס אורגני. (סולוונטים).

על פוספטידילסרין:
פוספטידילסרין הוא פוספוליפיד המורכב מחומצת שומן (ליפיד) ופוספאט. פוספטידילסרין מרוכז בתאי מוח ומעורב בפעילותם, מצוי בכול קרומי התאים שם ממלא תפקיד מפתח בחילוף חומרים של השרירים ובתפקוד מערכת החיסונית. כמו כן, משתתף בויסות ייצור הקורטיזול, חיוני במצבי עודף או חוסר שלו.
מחקר שבדק את יעילות הפוספטידילסרין והפוספאטידיקאסיד (PAS) בהפחתת מתח נפשי בקרב אנשים צעירים הראה שהקבוצה שנטלה ActivTrain (פוספטידילסרין) נשארה רגועה גם במצבים טעונים. כמו כן בבדיקת רמות הקורטיזול מצאו רמות נמוכות יותר של קורטיזול בקבוצה שקבלה ActivTrain (פוספטידילסרין) לעומת קבוצת הביקורת שקבלה פלסבו.
בענפי ספורט רבים תוצאות האימון תלויות ביכולת המנטאלית, יכולת הריכוז והדיוק של המתאמן. לחץ נפשי במהלך אימון מפעיל שרשרת של אירועים שראשיתם במוח וסופם בבלוטת יותרת הכליה. רמה גבוהה של הורמון הקורטיזול המתמשכת לאורך זמן תשפיעה לרעה על ביצועי המתאמן.

בדיקה שנעשתה בשתי קבוצות של 8 מתאמנים בריאים, לא מאומנים, בני 24-42 שעברו מבחן ארגומטריה במהלך שבוע אחד הראתה: בקבוצה שקיבלה את החומר הפעיל פוספטידילסרין 10 ד' לפני הפעילות השתפר משמעותית דיכוי הורמון ACTH והקורטיזול לאחר אימון. בקבוצת הביקורת שלא קיבלה את החומר הפעיל נמדדו רמות גבוהות של ההורמון ACTH קורטיזול כצפוי.
תוצאות דומות הושגו בניסוי נוסף שנערך בספורטאים, אף הוא בשיטת הסמיון הכפול (קבוצה שקיבלה פוספטידילסרין מול קבוצת ביקורת). הספורטאים נטלו בין 400-800 מ"ג פוספטידילסרין במהלך 10 ימים. גם כאן ניצפו תוצאות דומות, הקבוצה שנטלה את החומר הפעיל הראתה ירידה של 30% ברמות הורמון הקורטיזול לעומת קבוצת הביקורת שלא הראתה כל שינוי. שוב הוכח שתוספת של פוספטידילסרין לפני אימון יכולה להפחית את הנזקים שנגרמים כתוצאה מלחץ הנובע מאימון.
 

no-xplode  , no explode  , no explode , no explode  , נואקספלוד , נו אקספלוד , נואקפלוד , חנקן , חמצן , NOKO חנקן חמציני חמצן חנקני , אמפד , NO-XPLODE נו-אקספלוד , נוא אקספלוד נו אקספלוד ביאסאן BSN חנקן חמצני BSN , "NO XPLODE" [דו-תחמוצת החנקן/ Nitric Oxide , התפרצות של קריאטין ודו-תחמוצת החנקן,no-xplode  , no explode  , no explode , no explode  , נואקספלוד , נו אקספלוד , נואקפלוד , חנקן , חמצן , NOKO חנקן חמציני חמצן חנקני, קריאטין nos , קראטין nos ,פורמולת קריאטין , פורמולת נוקו,פורמולת NOS , N.O.K.O, חנקן חמצני ,nitricoxied,nitric oxied, חמצן חנקתי חנקן חמצן תערובת חמצן , ניטריק בוסט , ניטריק בוסטר

2all בניית אתרים