דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

גלוקוזמין סולפאט Glucosamine Sulfate

‏גלוקוזמין סולפט מספק לפרקים אבני בנייה, להם הם זקוקים לצורך שיקום הנזק הנגרם ע"י אוסטאוארטריטיס או פגיעות אחרות כמו שחיקת סחוסים וכו'. בעצם גלוקוזמין סולפט מספק חומר גלם לייצור מוקופוליסכריד בשם: גליקוזמינוגליקן המצוי ברקמת הסחוס. גלוקוזמין סולפט נספג מהר ובקלות - בשיעור של כ- 98% ‏ הודות למבנהו - מולקולות קטנות ופשוטות, שחודרות אל תוך הסחוס ומשתתפות בתהליך בניית הפרוטאינים התורמים לחוזק ולבריאות הסחוס.

אגלוקוזמין סולפאט Glucosamine Sulfateוכלוסיית היעדלכלל האוכלוסייה, במיוחד לסובלים מכאבי פרקים ומפגיעה בסחוס.
 
תפקידיםבריאות רקמות החיבור, הקלה על כאבי פרקים ומניעת דלקות פרקים . 

גלוקוזמין סולפט מספק לפרקים אבני בנייה, להם הם זקוקים לצורך שיקום הנזק הנגרם ע"י אוסטאוארטריטיס או פגיעות אחרות כמו שחיקת סחוסים וכו'. בעצם גלוקוזמין סולפט מספק חומר גלם לייצור מוקופוליסכריד בשם: גליקוזמינוגליקן המצוי ברקמת הסחוס. גלוקוזמין סולפט נספג מהר ובקלות - בשיעור של כ- 98% ‏ הודות למבנהו - מולקולות קטנות ופשוטות, שחודרות אל תוך הסחוס ומשתתפות בתהליך בניית הפרוטאינים התורמים לחוזק ולבריאות הסחוס.

בנוסף לכך גלוקוזמין סולפט מעודד ייצור של נוזל סינוביאלי של חומצה היאלורונית האחראית על "סיכת" הפרקים ע"י הנוזל הסינוביאלי.

‏ככל הנראה, לגלוקוזמין סולפט יש גם תפקיד בריפוי פצעים ורקמות חיבור אחרות (מניעת קמטים בעור).

למי מומלץ הגלוקוזמין?

• לסובלים מאבני כליה.

‏• אוסטאוארטריטיס (דלקת פרקים).

‏• ריפוי פצעים ורקמות חיבור.

צריכה מומלצתהמינון הטיפולי במקרים של אוסטאוארטריטיס הוא 1500 ‏ מ"ג גלוקוזמין סולפט ביום.

תופעות לוואיבמינון הנזכר לעיל אין חשש לתופעות לוואי. כאשר גלוקוזמין סולפט נצרך ביחד עם נתרן, יש לשים לב לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם או מחלות אחרות הדורשות הגבלת צריכת המלח.

מחקרים:

‏• גלוקוזמין סולפט לאוסטאוארטריטיס.

da Camara CC; Dowless GV

Ann Pharmacother, 32(5):580-7 1998 May

‏ב-  13 ‏מחקרים קליניים שנעשו על חולי אוסטאוארטריטיס המטופלים בגלוקוזמין סולפט מול פלסבו נמצא שיפור של ב- 50% ‏ בכל סימני המחלה לעומת קבוצת פלסבו. בהשוואה עם התרופה הקונבנציונלית המשמשת לטיפול באוסטאוארטריטיס נמצא שגלוקוזמין בחלק מן המקרים היה אף יעיל יותר ועם הרבה פחות תופעות לוואי.

נמצא שגלוקוזמין סולפט מקל על כאבים וחולשת הפרקים ומשפר תנועתיות בחולי אוסטאוארטריטיס.

‏• טיפול בגלוקוזמין סולפט וכירופרקטיקה בחולי אוסטאוארטריטיס .

Gottlieb MS J Manipulative Physiol Ther, 20(6):400-14 1997 Jul-Aug

‏נמצא שטיפול בגלוקוזמין סולפט ביחד עם כירופרקטיקה ופעילות גופנית מכוונת יכולים להיות יעילים בהקלה על סימני אוסטאוארטריטיס רבים.

‏• השפעה אנטי-ארטריטית של גלוקוזמין סולפט במחקר חיות מעבדה.

Setnikar 1; Pacini MA; Revel L

Arzneimittelforschung, 41(5):542-5 1991 May ‏השפעתו של גלוקוזמין סולפט נבדקה על חולדות הסובלות מדלקת פרקים וארטריטיס . גלוקוזמין

‏נמצא יעיל בהורדת הכאבים ושיפור מצבן. אמנם הוא היה פחות יעיל מאינדומטצין (תרופה קונבנציונלית), אך גם הרעילות שלו הייתה נמוכה פי 4000-1000 ‏, ולכן באופן כללי הוא

‏נמצא יעיל ובטוח יותר.

 

‏• תוספי תזונה כמרפאים באוסטאוארטריטיס.

Deal CL; Moskowitz R W

Rheum Dis Clin North Am, 25(2):379-95 1999 May

‏במחקרים שנעשו על שימוש בגלוקוזמין סולפט וכונדרואיטין סולפט נמצא שיפור במצבם של

‏החולים הסובלים מאוסטאוארטריטיס באזור הירך און הברך בלפחות 25% ‏ לעומת שימוש בפלסבו. המינונים שהיו בשימוש הם 1500 ‏ מ"ג גלוקוזמין סולפט ו- 1200 ‏ מ"ג כונדרואיטין סולפט ליום.

logo בניית אתרים