דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

אלרגיה למזון

 

  • מן הפח אל הפחמימה: תפריט עתיר בפחמימות ודל בשומנים אינו מתאים לכל אחד. רבע מכלל אוכלוסיית ארצות הברית סובל מתנגודת אינסולין, שהיא הגורם העיקרי להשמנתו.

 

  • אנשים בעלי משקל יתר סובלים ברובם, ממה שמכונה "תנגודת אינסולין" פירוש הדבר שהם מייצרים בגופם עודף של הורמון אינסולין, בעיקר לאחר אכילת סוכרים או עמילנים. התהליך מתחיל בזה , שלאחר אכילה של סוכר או עמילן נוצרת בגופם גלוקוזה, שמעודדת ייצור עודף של אינסולין. הורמון זה אחראי בגוף לשורה ארוכה של תהליכים מטבוליים (של חילוף חומרים), כולל קביעת כמות הגלוקוזה שתנוצל מייד כאנרגיה לפעילות הגוף השוטפת , לעומת הכמות שתהפוך לשומן שייאגר בגוף.

 

כאן אחראי האינסולין לויסות הטריגליצרידים בדם ואף לויסות התיאבון. אינסולין בכמות מרובה, מגביר את תחושת הרעב וכך נוצר מעגל הקסמים של תינגודת האינסולין: ככל שאוכלים יותר פחמימות, כך מייצר הגוף יותר אינסולין. כתוצאה מכך יותר קלוריות מהמזון הופכות לשומן שייאגר בגוף ורמת האינסולין בדם עולה. האינסולין מאותת למוח על תחושת רעב וכתוצאה מכך אוכלים יותר ונוצר יותר אינסולין וחוזר חלילה.

 

מזון

תסמינים

מוצרי חלב, כמו חלב, מחאה, גבינות

גבינות קשות ויוגורט

עצירות, שלשולים, גזים ומגרנות (נגרמות ע"י גבינות קשות) תינוקות מועדים לסבול מגזים, כאבי בטן, נזלת ומאוחר יותר גם בצקת

קמח, לחם, עוגות, שיבולת שועל, מזון מעובד

מגרנות ומחלות מעיים המאופיינות בשלשולים

החלבון, בעוגות, קינוחים, מיונז

פריחות, נפיחויות, קיבה עצבנית, אסטמה ואקזמות מצוי.

סוגים שונים של דגים מעושנים כמו מקרל, סול או בקלה

מגרנות, בחילות, פריחה בעור, נפיחות וקיבה עצבנית

סוגים שונים של אגוזים, אגוזי קשיו ועוגיות המכילות אגוזים.

פריחה, נפיחויות, אסטמה, אקזמות ובמקרים קשים-גם הלם עמוק

מזון מוכן או מעובד, ג'אנק פוד, צבע מאכל (חומצה בנזואית) (חומר משמר)

היפראקטיביות ושינויים נוספים בהתנהגות המיוחסים לחלק מתוספי המזון

   

 

  • בשורה לאמהות שבדרך:  הקפדה על תפריט מאוזן לפני ההריון ובמהלכו עשויה למנוע היווצרות מומים מולדים בעובר, כל המחקרים בנושא מגיעים לאותה מסקנה: מה שאת אוכלת בשלב תכנון ההריון, יקבע את עתידו של ילדך מבחינה גופנית ונפשית כאחד.
  • בניגוד למה שחשבו, המטען התורשתי אינו המרכיב החשוב ביותר בהתפתחות מומים אלה, אברי העובר נוצרים במהלך שמונת השבועות הראשונים להריון וזהו שליש שבו, אם הפרעה כלשהי יתפתחו מומים מולדים בלב, עמוד שידרה, במוח, כליות או באגן. כמעט את כולם ניתן כיום לזהות בעוד מועד ולהפסיק את ההריון.
  • ניתן למנוע מומים באמצעות ויסות אבות המזון בשלב שלפני ובמהלך ההריון! התברר לדוגמא כי מתן ח' פולית לאשה שלושה חודשים לפני כניסתה להריון מונע חד משמעית סיכון של פגם בעמוד השדרה ,טיפול כזה חיוני במיוחד לנשים עם הריון בסיכון גבוה, כמו חולות סוכרת או כאלה שילדו כבר ילדים עם מום. במקרה כזה חשוב פי כמה לתת לאם עוד  בשלב תכנון ההריון, מנה קבועה של 5 מ"ג ח' פולית ביום.
  • גם אם בבדיקה רפואית יימצא כי רמת ח' פולית בגופה של האישה תקין.
  • הוכח שנשים הרות סובלות מחוסר ח' פולית ברמה התאית ואת זה לא ניתן לגלות בבדיקה רגילה.
  • שיבוש במנגנון חילוף החומרים של האם יגרום לעודפי רדיקלים חופשיים ולפגיעות נוספות בגוף העובר. ניתן לראות זאת בבירור אצל אמהות סוכרתיות , מניסויים התברר מעל כל ספק, כי ויטמין E מונע מומים מולדים.
טואול - בניית אתרים