דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

תוספי תזונה ובריאותנו

שמן נר הלילה - יכול לסייע לתפקודם של מע' העצבים שניזוקו ממחלת הסוכרת. מינון שניתן לחולים:  12 כמוסות שהכילו 480 מ"ג של ח' גמה-לינולנית (GLA) ח' GLA נוצרת בגוף באופן טבעי משמן צמחי שנקרא ח' לנולאית (להבדיל מלינולנית) שמקורה במזון ואולם אצל חולי סוכרת נוצר קושי בהפיכת ה-ח' הלינולאית לח' GLA וכך נוצר מחסור ב-GLA ומשתבש תהליך שריפת המזון (מטבוליזם) בצורה שמגבירה את הפגיעות לדלקות, נזק לכלי הדם ולעצבים. נטילת התוספת תורמת לשיפור המצב. גם תוספות של ויטמינים C , B6 והמינרלים אבץ ומגנזיום וכן הקטנת השומנים במזון, תורמות לצמצום הגרעון ב-GLA. GlA  מסייעת גם לטיפול במצבים אחרים, כמו דלקת פרקים ריאומטית, פסוריאזיס, PMS והיפרכולסטרמיה בדם.

קו - אנזים Q10 : מספר תרופות אמריקניות להורדת רמה גבוהה של כולסטרול בדם ולמניעת התקפי לב, התגלו כפוגעות ביצורו של קו-אנזים 10 Q (פרודה שמפעילה אנזים), שהוא מרכיב חיוני בתהליך יצירת האנרגיה בגוף. אותן תרופות מנמיכות את רמת ה Q10 בדם בשיעור שבין 30 לבין 50 אחוזים. כמוכן, הן מורידות את רמת ה Q10 בשרירים. כמובן שמתן Q10 ללב פגוע, יסייע להשיב אותו לכושר.

תרופות המפחיתות כולסטרול שעליהן נערך המחקר , הן: PRAVACHOL , MEVACOB , בישראל חלק מהתרופות נקראות בשמות אחרים וכדאי להתייעץ עם הרופא.
סימנים: חשים עייפות או כאבי שרירים.

טאמרין: מדללת את הדם, מתן 500 מ"ג טאורין. שלוש פעמים ביום, לחולי סוכרת, בולם את נטיית טסיות הדם שלהם להתקרש. הטאורין מגדיל את השפעת הדילול של האספירין, הן אצל חולים ובריאים. ניתן לבדוק את רמתה בדם.

להביס את החורף

הצטננות: הרבה מנוחה ונוזלים כדי למנוע התייבשות , גרם אחד של ויטמין C כל 4 שעות, אבץ עד 50 מ"ג ליום ושום.
שיעול: שתייה מרובה, שאיפת אדים חמים בצורה הבאה: הוסיפו מספר טיפות שמן אקליפטוס לסיר ונשמו דרך הנחיריים.
כאבי גרון: סירופ טיבעי: כוס תה חם, 2 כפיות דבש, 2 כפות גליצרין וכפית אחת של מיץ לימון, חממו ושתו. להמנע משהייה ממושכת בחדר מחומם יתר על המידה או מלאי בעישון - אלה יחריפו את היובש בגרון.
אף סתום וגדוש: שאיפת אדי מים רותחים, מהולים במספר טיפות שמן מנטה או שמן אקליפטוס, תביא להקלה. הזלפות מספר טיפות של שמנים אלה על נייר טישו ושואפים.
טואול - בניית אתרים