דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטת הזון - The Zone Diet


דיאטת הזון הינה דיאטה פופולרית שעתידה ליצור הרגלי אכילה בריאים לכל החיים. אחד מהיתרונות הדיאטה הינו לירידה במשקל. אם אתם מחפשים לרדת במשקל תוך אכילה בריאה, תזונה מאוזנת, מומלץ לבחון את תוכנית הדיאטת הזון.

מהי דיאטת הזון?

דיאטת הזון הינה לפי שיטתו של בארי סירס, אשר פרסם את הספר דיאטת הזון (The Zone Diet). ספר זה התווה תוכנית אכילה מאוזנת שהיחס בין חלבונים לפחמימות בדיאטה של האדם. לפיכך, דיאטת הזון המתכונים מכילים את האיזון הנכון של פחמימות וחלבון, מה שהופך אותו ברכה לאלה שלא יכולים לסבול את הרעיון של הולך לגמרי הרחק מפחמימות. 
המונח "The Zone Diet" מתייחס לאיזון הנכון של ההורמונים בגוף האדם. לפי התיאוריה של בארי סירס, הורמונים כמו אינסולין, גלוקגון ואחרים, יגרמו לחוסר איזון ביניהם והתוצאה תהיה השמנה ונטייה להתפתחות מחלות.
דיאטת הזון פותחה בשנת 1984. דיאטת הזון מבוססת על שילוב מושלם להאצת שריפת שומן. מפורסמים רבים אימצו את דיאטת הזון. ה-ZONE היא דיאטה חדשה, שנתמכת על ידי שפע של מחקרים מדעיים חשובים. דיאטת הזון מעודדת אכילת חלבונים ושומנים בכדי להאט את קצב הגעת הסוכר לדם, אך היא מתעלמת מבעיות בריאותיות ומנתחת בצורה מוטעית את הסיבות להשמנה.

נוסחת דיאטת הזון

הנוסחה שנקבעה עבור תפריטים אזור דיאט היא 40:30:30 עבור מנה של פחמימות (40%), חלבונים (30%), ושומנים (30%). דיאטת הזון צריכה להכיל חומצות שומן בכמות נאותה של אומגה 3 ואומגה 6.
באופן מפתיע, זה לא מה שאתה חושב: דיאטת הזון הינה דרך החיים המסייעת לך לאבד שומן ולהגביר את האנרגיה ולשמור על הבריאות ע"י הפחתת תגובת דלקת סלולרית. לפי הנחת דיאטת הזון דלקת הסלולר שהיא הסיבה הבסיסית של לא רק במשקל וההאצה של מחלה כרונית, אבל גם הסיבה לירידה בתפקוד גופני, רגשי ונפשי.

הוגה שיטת הדיאטה:
דיאטת הזון שפותחה ע"י ד"ר בארי סירס, אחת מהרשויות המובילות בעולם על ההשפעות הורמונליות של מזון והשפעתם על דלקת סלולרית. אם אתה רוצה לכבוש מחדש את השליטה על החיים שלך, אז הפחתת דלקת הסלולר היא הצעד הראשון ההכרחי שלך, כך לפחות זה פועל בשיטת הדיאטה שלדיאטת הזון!

הדיאטה מבוססת על יחס "40:30:30" של הקלוריות יומיות המתקבלות מפחמימות, חלבונים ושומנים, בהתאמה. 
"הזון" הוא מונח לאיזון הורמונלי תקין. כאשר רמות האינסולין הן לא גבוהות מדי ולא נמוכות מדי ורמות גלוקגון הן לא גבוהות מדי, אז כימיקלים ספציפיים אנטי דלקתיים (סוגי eicosanoids) משתחררים, שיש תופעות דומות לאספירין, אך ללא חסרונות כגון דימום בקיבה. סרסתי טוען שיחס של חלבון 30:40 לפחמימות מעורר את האפקט הזה, וזה נקרא "בדיאטת הזון", נטען שדלקות אנטי טבעיות אלה, ולב בריאות ידידותיות.

בנוסף, גוף האדם באיזון קלוריות לא צריך לאחסן קלוריות עודפות כשומן. גוף האדם לא יכול לאגור שומן ולשרוף שומן באותו הזמן ובדיאטת הזון מאמינים שזה לוקח זמן (זמן משמעותי אם רמות האינסולין היו גבוהות בגלל אכילה לא מאוזנת) כדי לעבור מהראשון לאחרון.

מאפיין עיקרי נוסף של דיאטת הזון, הציגה בספריו המאוחרים, הוא צריכת יחס מסוים של אומגה-3 לאומגת 6 וחומצות שומן. ד"ר סירס הוא האמין שיש לפופולרי נטילת שמן דגי אומגה 3 תרופות בדרגה.

בנוסף, בדיאטת הזון מציע צריכת שומן חיונית לשומן "לבעור-להשרף". הרציונל של הדיאטה הינה: השומן הלא רווי בארוחה תורם לתחושה של שובע ולהפחית את הקצב שבו פחמימות נספגות למחזור הדם. ספיגת פחמימות איטית משמעות רמות אינסולין נמוכות יותר מה שאומר פחות שומן מאוחסן ומעבר מהיר לשריפת שומן. אם הגוף זקוק לאנרגיה ולא יכול לשרוף שומן בגלל רמות אינסולין גבוהים, אדם מרגיש עייף כמו מרעיב המוח שלהם וחילוף חומרים מאט כדי לפצות. זו מתרחשת משום שהמוח פועל על רמות הגלוקוז והאינסולין גבוהים ימוצה רמות הגלוקוז בדם. תנאי כזה, היפוגליקמיה (תת סוכר בדם) ריבאונד, גורם לתשוקה מתוקה (שרק מתחיל את המחזור גבוה האינסולין שוב).

דיאטת הזון מתארת ארוחת זון כדלקמן: "אוכל כמה שיותר חלבון כמו כף היד שלך, ירקות טריים שאינם עמילניים: כמה שאתה יכול לעמוד לויטמינים, מספיק הפחמימות כדי לשמור על בהירות מנטלית, כי המוח פועל על גלוקוז, ודי שמנים חד בלתי רוויים כדי לשמור על תחושת רעב משם ".
טואול - בניית אתרים