דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

שיטות שונות לדטוקסיפיקציה (ניקוי מערכות הגוף, כבד, כליות וכו')

דהטוקסיפיקציה (ניטרול הגוף מטוקסינים): חומר טוקסי הוא סם או חומר כימי, שמפריע לתהליכים ביולוגיים בגוף, ההפרעה יכולה להיות בעוצמות שונות, חומרים כימיים:
1. חומרים כימיים החיונים לשמירת הבריאות כגון: אבות המזון.
2. חומרים נטרלים: הם לא גורמים לתועלת או לנזק. 
3. החומר הטוקסי שמשמש את האיזון הכימי שקיים בגוף ומשבש תהליכים ביוכימיים וכך יכולים להביא במקרים מסויימים למחלה ולמוות. לכן תהליך של דאטוקסיפיקציה מתכת התהליך הוא: הוצאת החומר החוצה או ניטרול ההשפעה הטוקסית שלו (ישנם הרבה אנזימים בכבד שמנטרלים בנוכחות ויטמין C חומרים רעילים). סטרואידים ודטוקסיפיקציה | דטוקסיפיקציה והורמונים אנבולים

סוגי טוקסינים: ישנה כמות גדולה של פסולת במים, פסולת תעשייתית, אויר, קרינה, שיזוף קרינה יונית הבאה מחלל החיצון (כאשר שכבת האוזון פגועה), טייסים חשופים להם יותר.חומרים משמרים במזון, הם מונעים פירוק של המזון ולא טובים לתהליכים הביולוגיים שקיימים בגוף, תרופות וחומרים להרגעה שפעילותם הספציפית זה לשבש תהליך ביולוגי של מעבר תחושת הכאב ברמה העצבית,סמים כמו: LSD, הרואין, קוקאין, מריחואנה, חשיש וכו' גורמים במידה כזו או אחרת נזק למע' העצבים ולמוח. דבר שמוביל בסופו של דבר לחברה יותר חלשה ופחות עמידה, מריחואנה יכול להביא לניוון מוחי, החומרים האלה גורמים לשינויים באישיותו של האדם תוקפנות וכעס "ללא לב", תרופות פסיכיאטריות כמו ברביטורטים, ליתיום, וליום, יכולים להזיק בצורה דומה בעיקר לערנות כדוגמת סמי הרחוב. חשיפה לחומרי תעשיה: הדברה, מוצרי נפט (מכוניות), חומרי ניקוי, אסטבסט, חומרי קוסמטיקה ובסמים זולים, צבעי מאכל, חומר גלם לבושם זול (COAL TAB), חשיפה לצוגות (מחשב, טלוויזיה), גז הרדון (תוצר של פירוק הרדיום, נמצא בריכוזים גבוהים בחומרי בניין). החומרים הטוקסיים מצטברים בעיקר ברקמות השומן.

שיטות של דאטוקסיפיקציה

תהליך טיהור, יש להם אסמכתא מדעית, אחד התהליכים היעילים ביותר (ספר: נפש בריאה בגוף בריא). המטרה העיקרית של התוכנית הזו לשפר את הכוח הרוחני של האדם, אך התנאי הוא שהגוף לא יהיה מורעל מכל מיני חומרים.

1. ניתן ויטמינים ומינרלים, הויטמין המפתח הוא הניאצין, פעולתו החלשת הקשר הכימי בין רקמת השומן, במקרה זה לבין החומר המזיק. תנאי הסביבה שאנו חיים בהיוצרים מצב של מחסורים בויטמיני B (קרינת השמש וכו', הגוף צובר קרינה). כאשר נוטלים אותו אחד מהביטויים. כאשר נוטלים ויטמין אחד דבר זה גורם למחסור באיזון הביולוגי בגוף, כאשר נוטלים ויטמין B (מקורות טובים חיטה מלאה), אז נוטלים ויטמין A (מקור טוב ביצים ומוצרי חלב) ויטמין D (מרוק טוב ביצים) בי-קומפלקס וכמות אקסטרה של תיאמין, בגלל הסוכרים הפשוטים T.T.P מע' עצבים (תיאמין טרי פוספט) ויטמין E, ויטמין C (מקורות טובים ירקות ופירות), מולטי-מינרל ובנוסף לזה סידן ומגנזיום (על בסיס של חומץ תפוחי עץ-סידן ומגנזיום) בגלל השפעתם על מע' העצבים-הרפייתם. לאחר שבועיים שלושה בסוף התהליך מפסיקים ליטול וממשיכים בטיפול תחזוקתי של מולטי ויטמין, את כמות הויטמינים במפוצל למספר פעמים ביום עם האוכל-מומלץ יוגורט.

2. תחלופת רקמת השומן נוסחה של שמנים בלתי רווים בכבישה קרה כגון: חריע. המטרה בתהליך להתחיל עם כמות קטנה של שמן ומגבירים את המינון בהמשך. עודף: סימנים: זיעה שומנית ושומן בצואה ובשתן. לאחר שהאדם נטל את הניאצין הוא עובר ½ שעה בצורה מבוקרת שהאדם מכל לעמוד בו. הריצה מאיצה את הוצאת החומרים הרעילים, אנשים שנטלו תרופות מרדימות יתחילו לחוש עייפות בגלל פירוק החומרים ממאגרים בשומן.

3. סאונה: מטרתה לאחר שהניאצין החליש את הקשר הכימי והריצה הוציאה ("שאבה") את הרעלים. השהייה בסאונה נעשה תוך כדי הקפדה של שתיית נוזלים, פוטסיום וסודיום (מלח עשבים מכיל נתרן ואשלגן). השהיה בסאונה עולה בצורת פרמידה בזמן כאשר מתחממים צריך לצאת למקלחת קרה וחוזרים. השהיה בסאונה מגיעה בסוף ל- 4.5 שעות.

4. האדם צריך לאכול ולא לעשות דיאטות "משוגעות" ומספיק מנוחה. אותו אדם צריך לרשום דו"ח יומי, כאשר התופעות הולכות ונלחשות אז מעלים את המינון של הניאצין. את התוכנית מסיימים כאשר האדם עצמו מרגיש זאת. בין 10 ימים עד 4 שבועות. אסור לספר על התהליך לשותפים! מותר לדבר על הכל כמובן, בסוף האדם נוטל מולטי ויטמין + פעילות גופנית.

 

דטוקסיפיקציה וצום מיצים

צום מיצים למשך שלושה ימים, טוב למצב גופני ירוד ולאחר מחלה. עשוי לשפר את ההרגשה הכללית ולהקטין את שכיחות המחלות השונות. מעבר לשלושה ימים רצוי ומומלץ פיקוח רפואי.

אסור לעשות צום מים. על פי רוב ישנה הכנה לצום יומיים לפניו ולאחריו, אוכלים בלתי מבושל כדוגמת ירקות, פירות, מיצים, משקה צמחים. צריך לאכול רק דברים טריים ואסור ללעוס מסטיק בכדי שלא לעורר את הפרשתם של מיצי העיכול, במקרים אלה מומלץ להשתמש באבקה של ויטמינים הניטלים באופן תת לשוני. רצוי להשתמש בתאית (פסיליום) לשם ניקוי המעיים מרעלים. את המיצים הטבעיים יש לדלל במים.מיצים מומלצים הם תפוחי עץ, לימון, גזר ומיצים ירוקים. לא מומלץ לשתות מיץ תפוחים ועגבניות. מומלץ להשתמש בשום וחוקן.

 

חוקן ודטוקסיפיקציה

חוקן הינו ניקוי מצידה השני של מערכת העיכול (ניקוי מלמטה) את דפנות המעי הגס. מתקון לחוקן טבעי חצי ליטר (500 CC מים שרותחו, כשהם בטמפ' הגוף + מיץ לימון 1 + 2 כפות שמן זית ולכל זאת לאחר שהיתה יציאה.

התנוחה לחוקן:

 1. שכיבה על צד ימין וקיפול של רגל אחת מביא לחופשיות בבטן.

 2. עמידה על הברכיים - כפיפת האגן למעלה, מומלץ להניח בקבוק על איזור הבטן או עיסוי הבטן מימין לבטן לצדג שמאל. כשמרגישים את הלחץ בבטן - עושים יציאה ולאחריה יש לעשות שוב חוקן על מנת לנקות את כל יתר תוכן המעי.

   

  למי מומלץ החוקן:

לאנשים שסובלים מבעיות עצירות, גזים וכאלה שידועים כסובלים מבעיות עיכול.

 

למי אסור לעשות חוקן:

לנשים בהריון, הסובלים מאפנדיציטיס פעיל או חשוד, לאדם הסובל משלשול חריף - מחכים עד שלמעיים תהיה רגיעה ואז עושים חוקן.

 

אפשרות נוספת לחוקן : מים+ תיון של קלי + לימון.

יום לפני חוקן יש להרבות בשתיית מים ולאכול תאית. לאחר החוקן צריך לקחת חיידקי אצידופלוס, מכיוון שעם היציאה בעקבות החוקן יוצאת גם חלק מהפלורה הידידותית.

 

כשיש בחילות והקאות מפסיקים כלכלה וממליצים לשתות בלבד. מומלץ לשתות סיידר, מיץ גזר וכו' ישנו הצורך לשתות בלגמות קצרות.

במצב של תולעים ניתן לפתוח שתי כמוסות של שום לתוך החוקן.

 

צום על פי שלטון

הצום מסובב על מים - ל משך 3 שבועות. הכנה נפשית למטופל, שיגיע לאיזון נפשי, מומלץ להיות במנוחה או לעסוק בפעילות מינימלית. המים לשתייה - מים מזוקקים. מעיינות, חשוב לשמור על טמפ' הגוף. לא להיחשף לקור, ניתן לעשות : "אמבטיית" שמש ל- 10 דקות לפני שעה 10:00 ואחרי שעה 17, בהמשך הצום יכולים להופיע סימפטומים כגון: סחרחורת, הקאות, נדודי שינה, חולשה, כאסים שונים, התנגדות של השינויים, המשבר יכול להמשך 3-4 ימים. שלטון קורא להם סימפטומים של ניקוי הגוף ופינוי פסולת. אפשר לשתות תה צמחים בהיר ומומלץ לעשות במקביל מסג' כללי (ללימפה) ואמבטיות פושרות.

בתחילת הצום יופיעו: ריח רע מהפה (הליטוזיס), עיבוי דופן הלשון והתנקותה. היציאות והשתן יהיו חריפים במיוחד בשלב ראשוני - ירד בהדרגה, המשקל על פי רוב יורד בכ עד 1-2.5 ק"ג ליום. החולשה תעבור בהדרגתיות.

איסורים:

האיסורים החלים על אנשים חולים מאוד, רזים, הסובלים מלחץ דם נמוך, היפוגלקמיה (תת סוכר בדם), אנשים לא מאוזנים מבחינה נפשית ואנשים לאחר התקף לב.

הצום נמשך עד שהריח של הנשימה תהיה מתוקה, הלשון נקייה עם ריח נעים בפה. האדם צריך להיות תחת השגחה רפואית. שלטון מתנגד לויטמינים וחוקנים הוא דוגל בירקות ופירות אורגניים בלבד!

שבירת הצום צריך להיות הדרגתי וחזרה לתפריט הרגיל במשך 4 ימים.

לאנשים עם אלרגיות מומלץ להם דיאטות מים או תה קאלי או מונו-דיאט - סוג מזון אחד, בכדי לברר ממה נוסעת האלרגיה (אם למזון) ובצורה הדרגתית מוסיפים עוד סוגי מזון עד שמגלים מה גורם לאלרגיה.

 

גישות חדשות לאלרגיות:

 1. יכולת פירוק של מערכת עיכול לקוייה.

 2. מצב תזונתי לקוי.

 

דהטוקסיפיקציה והכבד

הכבד הינו הדטוקסיפיקטור של גופנו, הוא מנטרל ומפרק חומרים רעילים באמצעות הפעילות האינזמתית שלו.

בעיות כבד באבחון רפוי: בדיקות מעבדה רגילות .

הפרעה בתפקודי הכבד בבדיקות דם יתגלו במצבים שתפקוד הכבד לקוי. אם תפקודי הכבד נפגמו בתווך של 20 עד 30% יכולות להופיע בעיות בתפקוד.

 

איתור נזקים בכבד

בתאי הכבד ישנם אנזימים החשובים לתהליכים ביוכימיים שהכבד עושה. שיש נזק בתאי הכבד וההפטוציטים (תאי הכבד) נהרסים בכמויות גדולות אז משתחררים לדם ריכוזים גבוהים של אנזימים כגון: GPT, GOT ALKALILE-PHOSPHATAS ערכים העוברים את הארבעים מעידים על פגיעה בכבד.

תפקוד מס' 1 של הכבד:

 

 1. דטוקסיפיקציה

  במצב זה יכולים להיווצר שני דברים: שינוי ההרכב הכימימ של החומר (טוקסי, תרופתי) על ידי הכבד כדי משלא ישפיע בצורה שלילית על הגוף או מנקז את אותו החומר החוצה באמצעות המרה. חומרי הפסולת מאדם או מהרקמות עצמם, מתרופות, קפאין, ניקוטין, רעלים סביבתיים שמתקבלים דרך האויר, מהמזון והמים. כשיש ליקוי בתפקוד הכבד ישנם סימפטומים שיופיעו, כגון: כאבי ראש, טשטוש, ראייה לקויה ( התצטברות טוקסינים ברשתית או בעדשה) ואקנה.

   

 2. חילוף החומרים של השומנים:

כולסטרול וטריגליצרידים, כל שעתיים הכבד מפריש מרה ותפקיד המרה לעשות אמוילסיה (התערבבות) עם השומנים והויטמינים על בסיס שומן, כדי להפוך אותם לחלקיקים קטנים יותר, כדי שאח"כ מיצי הפאנקריאס יגרמו לאותם השומנים להתפרק לגורמים וכך להספג בדם.

סימנים שעל פי הם אפשר לדעת שהכבד לא מטפל כראוי בחילוף החומרים של השומנים: רואים משקעים קטנים של שומנים בעיניים (כתמים צהובים), צבע צהבהב בעור למרות שהאדם לא אוכל הרבה B - קרוטן, כשיש כולסטרול וטריגלצרידים גבוהים יכול לגרום לטרשת עורקים ואם יש טרשת עורקים יכול לגרום לעליה בלחץ דם.

סימפטומים: של ליקויים בתחום המרה והמעי הגס: האדם יסבול לפעמים משלשולים, לפעמים מעצירות ותמיד מגזים. זה יכול להיות תשתית לפרזיטים. אם אין פירוק ראשוני של השומנים והם מגיעים לא מפורקים למעי הגס זה "חגיגה" לפלאורה הפטוגנית ותשתית לגידול פרזיטים, במעי הגס כמעט ולא מגיע חמצן ובשל חוסר החמצן הפלאורה הפתוגנית גורמת לשומנים שמגיעים למעי הגס להתקלקל מהר יותר.

 

 1. הובלה ואחסון של מזון:

בכבד נוצר התהליך שהסוכרים יכולים להפוך לשומנים וההפך - שומן מתפרק לסוכרים. גם ישנו תהליך שהסוכר הופך לחלבון. הכבד פוקד - אם יש צורך לפרק חלבון לצרכים אנרגטיים או אם תהיה אגירה של סוכר - בצורת גליקוגן.

 

סימפטומים לליקויים:

 1. משקל עודף
 2. רזון - הפיכה מהירה של חלבון לצרכים אנרגטיים.
 3. כשיש בעיה תפקודתית בכבד ישנה אפשרות שתהיה סכרת. כבד שלא אוגר ומשחרר סוכר לדם.
 4. היפוגליקמיה: בשל בעיה תפקודית הכבד לא הופך במידת הצורך- גליקוגן, שומנים או חלבונים לצרכים אנרגטיים (לסוכר), אז נגרמת היפוגליקמיה.
 5. הכבד אוגר ברזל וקולט ברזל לכן הוא תורם למצב של המוגלובין נורמלי.
 6. מייצר את רוב החלבונים לצורך קרישת דם, לדוגמא: ויטמין K - פעיל בתמיסה שומנית,

יהיה פעיל במרה המופרשת ויעזר בתפקודי הקרישה. כשיש הפרעה בתפקוד הכבד - הקרישה איטית או חוסר קרישת דם.

 

6. הורמונים ודהטוקסיפיקציה:

הכבד מנטרל עודפים של הורמוני מין, לדוגמא אצל גברים עם בעיות בתפקודי כבד יפתחו גינקומסטיה (חזה נשי בגבר) או אצל נשים עם בעיות בתפקודי כבד יהיה שיעור יתר, קול נמוך, תוקפנות וכל זאת עקב עלייה ברמוץ האנדרוגנים (הורמוני מין גבריים) בגם.

 

7. מחלות כבד:

צהבת (סימפטום) המרה לא מתנקזת למעי הדק בגלל הפרעה (סתימה בדרכי המרה) להתנקז היא "זורמת לדם".

 

8. צהבת חסימתית:

בשל חסימה בצנרת בשל אבן בדרכי המרה, גודש בכבד, כבד מוגדל, כשיש גודש בכבד נסתמים צינורות המרה - צהבת וירלית = גודש.

 

9. צהבת וירלית + חסימת דרכי המרה (גידול, אבן, חול) לצהבת ממקור וירלי (נגיף) יש 3 שלבים:

א. חום, כבדות בבטן עליונה, בחילות והקאות. הפרעות במע' העיכול ללא סיבה ספציפית.

ב. האדם חולה בצהבת - הוא צהוב, בזמן זה הקיבה תהיה בהירה מכיוון שהמרה לא עוברת דרך הקיבה, השתן יהיה מאוד כהה בגלל הבילירובין.

ג. בזמן ולאחר הצהבת, תהיה חולשה כללית בגוף, תשישות.

 

צירוזיס - CIRRHOSIS (שחמת הכבד)

לפני המצב של הצירוזיס ישנו מצב של כבד שומני. שחמת הכבד - מצב של הכבד - יהיה רקמה פיברוטית, רקמה לא פעילה וזהו מצב כרוני.

 

סיבות פיזיולוגיות של בעיה תפקודית של הכבד:

כבד טוקסי: מעמסה יתרה בתפריט ע"י אכילה מופרזת של בשר + שומן, אכילת יתר של סוכרים, אכילת יתר באופן כללי (גם כשאין בעיית עודף משקל). כבד טוקסי גם מריבוי של פלאורה פטוגנית במעי הגס - במצב של נטייה לעצירות יחד עם אכילה יתרה כולל פעילות יתר של הפלורה הפטוגנית והפיכה של חומרים המגיעים לגוף לחומרים מזיקים - זה מגיע בסופו של דבר לדם ויוצר את הכבד טוקסי.

לקיחת תרופות כגון אקמול או תרופות להורדת השומנים בדם - מגיעות לכבד. ניקוטין ותוספי מזון יכולים לגרום לכבד טוקסי.

כשישנו חוסר במיץ מרה או שהכבד צריך להלחם בכמויות גבוהות של שומנים בתפריט - הוא לא מסוגל לפרק את השומן לגמרי וחלק מהשומנים נשאר לא מפורק ואז השומנים הללו מגיעים למעי ונספגים לדם מה שגורם לעליית כמות השומנים בדם ופגיעה בכבד.

כשיש מצב של סטזיס (אין זרימה תקינה של מרה, המרה נהיית סמיכה מידיי) דבר זה יכול לגרום לאבנים. מרה סמיכה גורמת להפרשה לא תקינה בשל התכווצות לקויה של כיס המרה.

 

במצבים אקוטיים כשעושים את הדאטוקסיפיקציה יכול להועיל במצבים דלקתיים, זיהומיים שיכולים להיות במקומות אחרים בגוף. את תוכנית הדאטוקסיפיקציה של הכבד עושים למשך 3 עד 10 ימים וזה גורם לטיהור של הכבד, דרכי המרה והמעי הגס, אנשים רזים או חלשים לא יקבלו את התוכנית.

 

התוכנית:

להפסיק את המזון הרגיל ולאכול תערובות של ירקות, פירות ודגנים במשך היום, מבושל וחי. מיצי ירקות, לאנשים החלשים והרזים ניתן לאכול יותר מהמקובל, יותר קטניות לחם, ההגבלה לגביהם: לא לאכול מהחי. כל בוקר - כף שמן זית, מים + לימון על קיבה ריקה. בהמשך כוס מים + 1 לימון סחוט X 3 כוסות כאלה תוך שעה - שעתיים, בהמשך מיץ גזר מדולל שתכונותיו בטא-קרוטן. הדברים שמשפיעים לטובה על מע' העיכול יתמכו בכבד. ללימון יש תכונה של חומציות, מוריד PH ותכונה של ניקוי, אפשר גם מיץ תפוחים ללא סוכר, שתייה מרובה במשך היום: כגון תה צמחים (מנטה, קמומיל, נענע, קאלי).

 

סופלימנטים - תוספי תזונה ותזונה:

מומלץ לאכול יותר מקורות של ויטמין סי מולטי ויטמין ומולטי מינרל וכשישנה בעיית אכילה מומלץ ליטול תוספי תזונה. חומצות אמינו גופרתיות (מתיונין, ציסטין - המצויים בבצלים ושום) מומלץ פורמולה ליטרופ המכיל: מתיונין, כולין ואינוזיטול (עוזר לתפקודי הכבד), קלציום מגנזיום המצויים באגוזים ושקדים לסוגיהם השונים.

טואול - בניית אתרים