דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

עצמות חזקות עם אסטרוגן טבעי

במאמר מספר אודות מחקרים שונים אשר שומרים על מסת עצם ומונעים התפתחות אוסטיאופניה וחריף מזה אוסטיאופורוזיס. היות ולהורמון המין הנשי - אסטרוגן ישנו תפקיד חשוב בשמירת מסת העצמות. אך היות ולאסטרוגן הסינטטי (תרופה) ישנם תופעות לוואי שונות כגון: התפתחות סרטן השד וצוואר הרחם. לכן יותר ויותר אנשים או יותר נכון נשים מחפשות תחליפים טבעיים להורמון הסינטטי אסטרוגן. התשובה לכן הינה הורמונים אסטרוגנים המצויים בעולם הטבע, כגון: פיטו-אסטרוגנים, איזופלבונים וכו'...

האיזופלבונים כמו אסטרוגן נתגלו בפולי סויה ובאחרים (קטניות) ניתנים כטיפול הורמונלי תחליפי (אלטרנטיבי) במנופאוזה ולאחר המנופאוזה בנשים. חבר אחד ממשפחת האיזופלבין - איפריפלבין היה בשימוש "תרופתי" כדי למנוע ולטפל באוסטאופורוזיס באירופה וביפן.

איפריפלבון 

איפריפלבון (IPRIFLAVONE) הינו תוצר סינתטי זה הוא נגזר של האיזוֹ-פְלַאבוֹנים הטבעיים, שהם תרכבות פלאבנואידיות הנמצאות בסויה וצמחים אחרים ופעולתם דומה לזו של ההורמון הנקבי אסטרוגן. איפריפלבון, כמו האיזופלבון, מגדיל את הפעילות של האוסטאובלסטים (תאים בוני עצם) ומקטין את הפעילות של האוסטאוקלסטים (תאים הורסי עצם).
לפי JEAN YVES , PHD, MD הרשם של אוניברסיטת LIEGE, מחקר עם 600 מ"ג של איפרופלבונים ליום הגדיל את צפיפות העצם בנשים עם אוסטאופורוזיס. במחקר נתנו 600 מ"ג איפריפלבונים עם 1000 מ"ג קלציום ליום או קלציום לבדו. לאחר שנתיים, הנשים שנטלו את הקומבינציה שמרו על צפיפות עצם בניגוד לאלה שנטלו קלציום (סידן) לבד, אצל האחרונים ירדה צפיפות העצם.
מריה לואיזה ברנדי MD, PHD מאוניברסיטת FLORENCE מבית הספר לרפואה באיטליה ממליצה גם כן על הקומבינציה (שילוב של סידן ואיפריפלבונים), כותבת במגזין AMERICAN JOURNAL OF MEDICINE, היא כתבה שהמינון הכי נפוץ הינו 200 מ"ג X 3 פעמים ביום. למרות שחלק מהמחקרים השתמשו במינון הגבוה מ 1200 מ"ג ליום עם איפריפלבונים נראים בטוחים לטיפולים אלטרנטיביים לתרפיית אסטרוגן המונעת איבוד עצם בנשים שיש להן פוסטמנופאוזה (לאחר גיל המעבר).


אסטרוגן

אסטרוגן (Estrogen) הינו הורמון המין נשי המופרש מהשחלות. לאסטרוגנים תפקיד מכריע בהתבגרות המינית של האישה והפרשתם בגיל ההתבגרות גורמת לסימני המין המשניים, כגון: גדילת שדיים.
logo בניית אתרים