דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

NADH - מגביר אנרגיה

שמו המלא של ה- NADH הוא: NICOTINAMIDE ADENINE DINUCLEOTIDE. NADH: הצורה המחוזרת של NAD. ה- NAD (ראשי תיבות של Nicotinamide adenine dinucleotide, ניקוטינאמיד אדנין דינוקלאוטיד) התרכובת אורגנית בעלת חשיבות רבה בכל היצורים החיים.

NADH, קשור לויטמין B3 (הנקרא גם ניקוטינאמיד), משחק בשליטה בייצור אנרגיה בכל תא בגופך, הוא עוזר להניע את מעגל קרבס (מעגNADH מגביר אנרגיהל חומצת הלימון), תהליך ביוכימי בו הגלוקוז ושומן הם נשרפים לאנרגיה.

מחקרים רבים כמו של דוגלס, PHD WALLACE. C, של אוניברסיטת אימורי שבאטלנטה מאמינים שרמות אנרגיה נמוכות בתאים מוביל לפעילות תאית ירודה, שלבסוף מתבטאים בהרבה מחלות, כמו: אצלהיימר, פרקינסון ומיופתיה (מחלות שריר). WALLACE וחוקרים אחרים גילו את הפוטנציאל של החומר דמוי הויטמין COQ10 קרניטין ונוטריאנטים אחרים בעלי תפקיד במעגל קרבס.

באינדיוודואלים בריאים, הגוף בונה שתי NADH, אך עם הגיל ומחלות רמות NAHD לעיתים קרובות DECLINE, מעבר ל-20 שנה האחרונות, M.D.P.HD דירקטור של ה- BIRKMAYER INSTITUTE לטיפול בפציינטים עם מחלת פרקינסון ואלצהיימר, דיכאון ותסמונת בעייפות כרונית.

במחקר של 17 פציינטים חולי אלצהיימר, BIRKMAYER, נמצא ש- 10 מ"ג של NADH, הנלקח לפני ארוחת הבוקר למשך 8-12 שבועות, השיגו שיפור כדי לשמור על אותה תוצאה של NADH.

 

הממצא האחרון שגיליתי על ה NADH פורסם בנובמבר 1997 במגזין ANNUAL MEETING OF THE AMERICAN COLLEGE של אלרגיות לאסטמה ואימונולגיה בסן דיאגו, גוסף בלנרי, דירקטור של אוניברסיטת GEORGETWN בין לאומי, נמצא שיפור בתסמונת התשישות הכרונית (כרוניק פתיג סינדרום - CSF) לאחר נטילת NADH כתוסף אוראלי והודגמה הקלה משמעותית בסימפטומים.

logo בניית אתרים