דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

חלבון מי גבינה

חלבון, בלועזית פרוטאין, מן המילה היוונית: פרוטאוס שמשמעותו "ראשוני במעלה". החלבון תרכובת אורגנית הבנויה משרשרת מקופלת של חומצות אמינו הקשורות ביניהן בקשרים פפטידים בין הקבוצה הקרבוקסילית של החומצה האמינית לקבוצה האמינית של החומצה השנייה. החלבונים הם בין התרכובות החשובות ביותר המרכיבות את האורגניזם, המצויים בכל תא חי.

חלבון מי גבינה יכול להגביר את פעילות האנטיאוקסידנטית (נוגדת חמצון) בגופנו.

חלבון מי גבינה בעל פעילות אנטי-בקטריאלית (נוגדת חיידקים).


תרכובות בחלבון מי גבינה

הפפטידים של החלבון מי הגבינה לקטופרין (lactoferin), לקטופרוקסידאז (lactopreroxidase) ואימונו-גלובולינים (Ig), לפפטידים הנ"ל ישנה פעילות אנטי-בקטריאלית ואנטי-מיקרובית ספציפית, העוזרים להילחם בדלקות ומחלות בגופנו.

חלבון מי גבינה יכול לעזור לעיכול. חלבון מי הגבינה מכילים גליקו-מקרו-פפטידים (glycomacropeptides) המשפעלים את שחרורו של הורמון ה- CCK. ההורמון CCK מאותת למוח על כך שאנו שבעים ומלאים, כך למעשה מסייע לשלוט התיאבון.

חלבון מי גבינה הראה יכולת לעזור לחולי סרטן. תפריט המכיל 40% חלבון יחד עם תרפיה PHOTODYNAMIC הפחיתה בעכברי מעבדה את גודל הגידולים בכ- 60%!

חלבון מי גבינה עוזר להפחית את רמת הכולסטרול. חלבון מי גבינה עוזר להוריד את הכולסטרול בניסוי מעבדתי, באופן טוב יותר מחלבון קזאין ואפילו יותר מפולי סויה (המומלצים כגורם תזונתי המסייע להפחית את רמת הכולסטרול).

חלבון מי גבינה שומר על בריאות העצם. חלבון מי הגבינה פשוט מפעיל תאים מסויימים הנקראים: אוסטאובלסטים (אילו הם תאים בוני עצם). עידוד יצירת תאים אילו מסייע לשמור על חוזק העצמות, כלומר לשמור על צפיפותם.
 
חלבון מי גבינה עוזר ליבנות ולתקן מחדש אחזקת חנקן. פפטידי המי-גבינה הינם בעלי משקל מולקולארי נמוך מאוד (5.000-500Da) מעלה את החזקת החנקן במבדקי מעבדה. הפפטידים של חלבון מי גבינה הם METOD PREFERRED לכבד, חנקן וחלבון לשרירים.
 
logo בניית אתרים