דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

ביופלבונואידים-פיקגנוגנול 

הפיקנוגנול הינו ביופלבונואיד, הוא מונע את חמצונו של ויטמין C, עד היום גילו 1000 סוגי פלבונואידים באבע שמבחינה כימית דומים אחד לשני. הם בעלי תכונות אנטי-אוקסידנטיות, גילו אותם בפירות ובירקות, הפלבונואידים הם אלו שנותנים את הצבעים לפירות ולירקות.הביו-פלבונואידים (ביו) הם פעילים בתהליכים ביוכימיים.

פיקנוגנול הוא רכיב נוגד-חמצון רב עוצמה המכיל קבוצת חומרים בשם ביופלבנואידים. 
המקור העשיר ביותר לפיקנוגנול הוא האורן הימי הצרפתי (Pinus maritima) הגדל ביער האורנים הענק, המשתרע לאורך החוף האטלנטי של דרום צרפת.
הידע על התועלת הרפואית שבמיצוי קליפת עץ האורן קיים זה מאות בשנים ובשנת 1987 נרשם הפיקנוגנול במשרד הפטנטים של ארה"ב כ"גורם רפואי ה"זולל" רדיקלים חופשיים.
הפיקנוגנול מוכר כרכיב תזונתי חיוני לא רק בארה"ב, אלא גם במדינות רבות באירופה שם נעשה בו שימוש מזה שנים, לטיפול בבעיות רשתית העין אצל חולי סוכרת, ובפינלנד בה הוא נפוץ ביותר להקלת התקפים של קדחת השחת.
הפרדוקס הצרפתי של היין האדום הוא בגלל הביופלבונואידים שמצויים בו.
בתפריט ממוצע ניתן לקבל 100 מ"ג ליום, כאשר האדם שומר על תזונה טובה, אצל צמחוניים יכולים להגיע ל- 1000 מ"ג ליום.

ישנם אנזימים שונים נוגדי חמצון, ובין אנזימים אלה אנו מוצאים את הגלותטיון פרוקסידאז הזקוק למינרל סלניום על-מנת לעצור את תהליך החמצון, ואת הסופראוקסיד דיסמוטאז (D.O.S) הזקוק למינרלים אבץ, נחושת ומנגן להשלמת תהליך הניטרול.
נוגדי-חמצון תזונתיים הם רכיבי מזון התומכים בפעילות אנזימטית זו. הם מונעים את התגובות הכימיות המזיקות שמעודדים הרדיקלים החופשיים של חמצן והפרוקסידים. עם העיקריים שבהם נימנים: ויטמין A , ויטמין C , ויטמין E סלניום ובטא קרוטן.
בפיקנוגנול, מדובר בשילוב של כמה פלבונואידים בעלי כמה מרכיבים: פוראנטוסיאנידיס חומצה אורגנית וכו'. יש לו תכונות אנטי אוקסידנטיות במישורים מסויימים אפילו יותר חזקים מויטמין C.

יעילות הפיקנוגנול

יעילות הפיגנוגנול: לבעיות אלרגיות, UGE נצמד לתאי מסט והוא עושה אקטיבציה שנקרא קלציום ATPS, שגורם לשאיבה של סידן לתוך התאים ופתיחת התעלות ומשם משתחרר היסטמין החוצה, הפיגנוגנול למעשה חוסם את ההיסטמין ומונע את שיחרורו ואז ישנה פחות אלרגיה לעומת התרופות האנטי היסטמיניות ומונעות את קשירת התאים, אך הם לא מונעות את הפרשת ההיסטמין, הפיונוגנול מגביר את איחסון של האיסטמין בתאי מאסט.

השפעת הפיקנוגנול

השפעתו של הפיקנוגנול מהירה: בתוך 20 דקות הוא נספג בדם ועושה דרכו לרקמות. תוך שעה מרגע הבליעה כבר ניתן למצוא את הפיקנוגנול ברוק. ב- 72 השעות שבהן נשאר הפיקנוגנול בגוף הוא פועל לנטרול רדיקלים חופשיים ומונע התחמצנות.
logo בניית אתרים