דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

לא סתם שנאתי את הקיץ, העונה החמה אף פעם לא באה לי בטוב. איפה אוכל להתחבא כדי שלא יוכלו לראות אותי ואת שומניי? כמה אור, שמישהו אולי יכבה את השמש?
דיאטות היו באות והולכות בכל עונה, אך בקיץ אף אחת מהן לא ממש נשארה. לא יכולתי לעמוד בפיתויים של גלידות, קרטיבים ושאר מנעמים, "אתחיל בחורף" – שכנעתי את עצמי. רק שבחורף תמיד הייתה סיבה מספיק מוצדקת מדוע לא כדאי לעשות דיאטה "קר לי, אוכל משהו שיחמם אותי" וכך מעונה לעונה המשכתי להמציא לעצמי תירוצים מדוע מהיום לא מתחילים לרזות.
קיץ וים לא היו  My Cup of Tea, דמיינו היפופוטם עם בגד ים נכנס לים, תמונה לא מעודדת, הייתי אומרת. כך בדיוק הרגשתי, שמנה גדולה שנדחסת לבגד ים צמוד, וכל השומנים זועקים "הצילו!"
כמתבגרת, ים היה עבורי מחוץ לתחום, לא משנה אם הייתי בתקופת דיאטות או לא, לא העזתי להתקרב לחול המפתה ולים הכחלחל. חתיכות בבגדי ים מינימליים וגברברים שזופים הרתיעו אותי וגרמו לי להתבייש בעצמי וכך, ויתרתי על הים.
כילדה, נהגנו כל המשפחה ללכת לים בשבתות, אהבתי מאד לבלות עם משפחתי שעות רבות בים, אך זכורות לי תמונות ילדות, של ילדה שמנה, ביישנית וחסרת ביטחון שבודקת האם יש אנשים אשר יושבים לידינו, ובכל שבת ביקשתי מאבי שימצא לנו מקום מבודד על החוף.
הכניסה למים הייתה בשבילי הפקה לא קטנה, "מסתכלים עליי?", "לרוץ עכשיו? או לחכות עד שהחוף יתרוקן לו?" – והנה אני רצה, למרות כובד משקלי רצתי לכיוון הים כאחוזת אמוק, מתחרה עם המדוזה שמשתזפת לה, מי תגיע יותר מהר למים מבלי שיראו?
"יש, הצלחתי, מישהו ראה? מישהו הבחין בצונאמי?" – בדקתי.
טוב, עכשיו צריך לצאת, שעתיים במים, אפילו הדגים צריכים לקחת אויר מדי פעם, ושוב, הפקה, איך יוצאים מבלי שיראו אותי? מתי כבר תתחילי דיאטות? ותוכלי ללכת בגאווה, עם ראש מורם ובגד ים דה-לוקס? מתי?
עד היום ים עבורי מחוץ לתחום, אפילו בגד ים עדיין אין לי. אבל, היום, לאחר שרזיתי נשבעתי שאקנה לי בגד ים וסוף סוף אוכל ללכת עם ראש מורם, לאט עד הים.

לירידה במשקל תמיד יש קונוטציה של "דיאטה", אולם רק המחשבה על הדיאטה יוצרת בנו תחושת רעב.
אנו כבר מפנטזים בלי שימת לב על המקרר, על ארון הממתקים המלוחים והמתוקים... הרעב הגדול כבר נמצא בפתח,
הבטן מתחילה לקרקר ועושה סימני מצוקה. טוב נו מה כבר יכול להיות, זהו ממחר אני מתחיל דיאטה, היום ננצל את היום וזהו ... מחר אני מתחיל לשמור באופן רציני...
תמיד קיים מחר, האין זה נפלא? כמה פעמים הבטחתם לעצמכם שממחר ...ריצה, שחיה, חדר כושר, דיאטה, כבר פינטזתם על מראה נאה וחטוב... אולם כאמור תמיד קיים "מחר"...
אולם הנטורופתיה ככלי לירידה במשקל סיגלה לעצמה מונחים קצת שונים, פחות מאיימים, לא עוד דיאטה מאיימת היוצרת בנו רעב מיידי ותמידי, אלה איזון גופני.
הנטורופתיה בעלת גישה מיוחדת, הגורמת לתהליך הירידה במשקל להיות קל, נעים, לא מאיים, הנטורופתיה היא דרך וסגנון חיים.
חישבו לרגע שאתם באים לייעוץ של דיאטנית ואתם נתקלים בדיאטנית השוקלת 80-90 ק"ג. כיצד הייתם מקבלים את מסקנותיה לגביכם? האם לא הייתם שואלים את עצמכם, אם היא לא מסוגלת לעזור לעצמה כיצד היא תעזור לכם?
כך גם הנטורופתיה, האדם הלומד נטורופתיה לומד ומסגל לעצמו דרך חיים בריאה ונכונה, כך גם עודפי משקל במהלך ארבעת שנות לימודיו נושרים ממנו, על כן הנטורופת הוא בעל מבנה גוף שאינו ניכר בו עודפים ושומנים רבים כמו במקצועות שונים.
 הנטורופתיה מסייעת לטפל במחלות, תפקידה להפעיל את מערכת הריפוי הטבעית שבגוף ולהביא את הגוף להשגת איזון, כדי להביא את הגוף לאיזון הנטורופתיה יודעת לאזן גם צדדים ריגשיים הגורמים לאדם לאזן  גם את משקלו !!!
לכל אדם יש משקל אופטימלי אשר נקבע כבר בילדותו, במשקל זה גופו מרגיש הכי טוב. זיכרו כיצד הייתם או שקלתם בגיל 18.
בגיל זה סביר להניח שהייתם במשקל האופטימלי שלכם, בו כל המערכות בגופכם תפקדו כראוי.
אין כאן כלל, עניין של טבלאות ואחוזים, הטבלאות והאחוזים הקיימים נועדו כמדד ממוצע בלבד לאדם שאינו מכיר אתכם. אולם כל אדם הוא אינדבידואל. המשקל שלי לא יהיה בדיוק כמו של חברי גם אם שנינו באותו הגובה, ובעלי מבנה גוף דומה חיצוני
 כגון: רזה, בינוני או מלא,  זאת מאחר וכל אחד מאיתנו שונה מחברו, האחד עסק בספורט בצעירותו, השני לא, האחד אכל מזון עשיר בחלבונים דבר שגרם למסת שריר כבדה יותר, השני לא...כך כל גוף מאוזן יודע בדיוק באיזה משקל הוא רוצה ואמור להיות כדי להיות ויטאלי ובריא.
עם ההתבגרות נוצר תהליך נוסף בו הגוף ומערכותיו מתפקדות באופן יותר איטי כולל חילוף החומרים ומצטברים שומנים, גדלה הכרס אצל הגברים, והישבן והשוקיים אצל הנשים...
אולם עדיין קיים אצלנו טווח המשקל האופטימלי. אמנם טווח זה השתנה אולם השינוי המומלץ הוא עד ל-10% מהמשקל בו היינו בצעירותנו.
10% אלו אינם מהווים מעמסה, אל לנו לנסות להפחיתם, מאחר והגוף יתחיל לחוש מאויים,זהו הטווח המשקלי האופטימלי שלנו, כל ניסיון להפחיתו על ידי דיאטה יגרור אחריו עוגמת נפש וריבית. 
 אנשים המרזים יותר מדי מהר, לאחר תקופה משקלם מתאזן כלפי מעלה, כלומר לא כפי שהיו קודם, אלה בתוספת אחוזים מסויימים. זאת מאחר והתאים בגופנו הם בעלי זכרון, וכתוצאה מהירידה המהירה במשקל הם מרגישים מאויימים וכדי למנוע זאת בעתיד הם צוברים כרזרבה שומנים נוספים, כך שאחרי כל דיאטת "כסח" אנו צוברים משקל עודף נוסף.

דיאטה לשומרי משקל היא שיטה של תזונה מאוזנת שנועדה לשמר את משקל הגוף הקיים מבלי לעלות או לרדת במשקל בצורה חריגה. רבים מאיתנו סובלים מעודף משקל ומבזבזים זמן רב בניסיון לרדת במשקל.מי מאתנו לא ניסה בזמנו דיאטות שמבטיחות לנו לא לחוש רעב, גלולות דיאטה, משקאות דיאטה ועוד. כל השיטות הבטיחו לנו ירידה במשקל בצורה מדהימה, אבל שוב ושוב הדיאטה נכשלה ואנו קיבלנו במהירות רבה את המשקל שאבד ואפילו קילוגרמים נוספים.
דיאטה לשומרי משקל זה יותר מדיאטה (במובן החיובי של המילה). המשמעות היא אדם המנהל אורח חיים בריא ומאוזן, אורח חיים שאינו בנוי על דיאטה ספציפית אלא כולל תפריט עם כמויות אוכל אשר מספקות תחושת שובע ולא סבל.
דיאטה כאורך חיים. הגעה למשקל הרצוי ושמירה עליו כמשקל הקבוע של גופנו היא בעלת חשיבות גדולה. אם בחרתם בדיאטה לשומרי משקל, אתם יכולים לאכול את כל המאכלים שנחשבים למשמינים כגון: מתוקים, בצקים, ומאפים. מה שחשוב בדיאטה הזאת היא הכמות, כך שבעצם אפשר לאכול כל דבר שרוצים, תוך הקפדה על הכמות והימנעות מעלייה במשקל.  הדיאטה בנויה בצורה כזו שניתן להשגיח על סוגי המזון שאתם צורכים. בקרה זו נועדה לוודא שתקבלו את כל אבות המזון הדרושים לחילוף החומרים. בנוסף, חשוב כל כמה זמן, להחליף את התפריט של הדיאטה, על מנת לאפשר גיוון.
עם הזמן תצברו ניסיון שיאפשר לכם לבחור בעצמכם את התפריט המתאים ביותר עבורכם. תהיו מסוגלים לדעת בעצמכם איזה סוג מזון טוב עבורכם ומהי הכמות הדרושה.
חשוב לציין שעליכם להקפיד ולהיצמד להוראות של הדיאטנית ולא לצפות שתוך ימים ספורים המשקל שלכם יופחת. דיאטות שמבטיחות ירידה מהירה במשקל יכולות לגרום לנזק בלתי הפיך ולמעשה אינן באמת משרתות את המטרה של הפחתה ממשקל הגוף שלכם.
במהלך הדיאטה ובחיים בכלל, חשוב להקפיד על התעמלות ופעילות גופנית, לפחות שלוש פעמים בשבוע. אורח חיים המשלב דיאטה ופעילות גופנית מאפשר ירידה תקינה במשקל,  מגביר את החילוף החומרים בגופכם וגם שומר על המשקל הרצוי שלכם.

איך לאכיל את בני הנוער של היום? ואיך לעשות את זה נכון אם הילד נוטה לסבול מעודף משקל? היום קשה להקפיד על תזונה מאוזנת בקרב בני נוער היות והפיתויים סביבו רבים. אבל, כהורים טובים, אתם עדיין צריכים לדאוג לתזונה נכונה שלהם.
לכן, אם לילד שלהם יש נטייה לשמנה, התפריט שלו חייב להיות מבוקר. דיאטה לבני נוער צריך להיות בנויה בצורה כזאת שתגרום לגוף לא לאגור את השומן, אלא לשרוף בהדרגה את תאי השומן שכבר הצטברו. דיאטה לבני נוער עם עודף משקל חייבת להכיל פחות קלוריות, מנות האוכל צריכות להיות קטנות ובמרווחי זמן קצרים.
שינוי בהרגלי התזונה לא יכול להתרחש ביום אחד, לכן אתם חייבים לעשות זאת בהדרגה. בהתחלה  תנסו להימנע מלחם, מאפים, ממתקים וכדומה.  במקום סוכר אפשר להשתמש בדבש, אך אל תשכחו שהוא גם מכיל קלוריות.
תפריט דיאטה לנוער חייב לכלול תזונה שיש בה חלבון. הגוף של בני הנוער ממשיך לגדול וחלבון הוא "חומר בנייה" הבסיסי. תפריט הדיאטה שלו חייבת לכלול דגים, בשר ומוצרי חלב. תנסו לבחור במוצרים עם פחות אחוזי שומן, אבל לנסות להרגיל את הילד שלכם למוצרים דלי שומן, זה צעד קיצוני מדי ומיותר. היות ובני הנוער צריכים כמות מסוימת של שומנים מהצומח לא כדי לשלול אותם מתפריט הדיאטה.

דיאטה לילדים  צריכה לכלול את כל סוגי אבות המזון, כמו פירות וירקות, ועל דרכי הבישול שלהם להיות מגוונים. ירקות טריים הם מקור לחומרים בריאים, כדאי להכין סלטים עם עלים ירוקים. כמו כן, סוגי ירקות כמו דלעת, גזר, עגבניות, צנוניות מאוד בריאים.  
כרוב הוא ירק מיוחד במינו, וניתן לכלול אותו בתפריט של הדיאטה במגוון צורות: כרוב חי בסלטים, כרוב מבושל, כרוב כבוש, מרק כרוב ועוד.
תקפידו על כמות המתוקים שהילד שלכם צורך כמו בננות, פירות משומרים ומשקאות קלים. במוצרים מסוג זה כמו יש הרבה מאוד סוכר והוא מיותר בתפריט הדיאטה.
עם זאת, תנסו לא להגביל יותר מדי את הילד שלהם הרי הוא עדיין ילד, וקשה לו כאשר מגבילים אותו ובייחוד מממתקים. עדיף להחליט מראש על יום אחד בשבוע, שבו הוא רשאי לאכול ממתקים וקינוחים.
מרכיב חשוב מאוד בתזונה של בני הנוער וגם שלנו הם המרקים, הם מאוד יעילים היות והקיבה מעקלת אותם מהר ולמרק יש מעט קלוריות וערך תזונתי רב.הקפידו שתפריט הדיאטה לבני נוער יכלול מינרלים וויטמינים אשר עוזרים בחילוף החומרים.  

בעד ונגד אטקינס: דיאטת אטקינס היא הדיאטה הפופולארית ביותר בשנים האחרונות. דיאטת אטקינס בנויה על תפריט דיאטה המורכב מאכילה מרובה של חלבונים ושומנים, כמעט ללא פחמימות. ההולכים אחר דיאטת אטקינס מאמינים כי הסיבה להיותם שמנים היא אכילת פחמימות וכל עוד דיאטת אטקינס חוסכת להם את הפחממות, הם יצליחו לרדת במשקל. תומכי דיאטת אטקינס טוענים כי תפריטי תזונה המכילים כמות רבה של פחמימות, הם לא בריאים ועשויים לגרום לסוכרת. בנוסף, דיאטת אטקינס זכתה לשמה הטוב בזכות תחושת השבע עליה העידו אלו שהתנסו בה. המתנגדים לדיאטה זו טוענים כי הדיאטה עלולה להביא למצב של חוסר בסידן, חשש לאבנים בכליות, תפקוד לקויי של הכליות, הגברת הסיכון לדלקת מפרקים והגברת הסיכון למחלות לב.
השלב הראשון והשני: אחרי ששקלתם את החיוב והשלילה בדיאטה, כדאי לבדוק האם מתכונים דיאטטיים אלו תואמים את אורח החיים שלכם. המתכון של דיאטת אטקינס מחולק לארבעה שלבים. בשלב הראשון, שנחשב לקשה ביותר, התפריט הדיאטטי מורכב מצריכת 20 גרם פחמימות ביום. המקור לפחמימות צריך להגיע בעיקר מירקות  ירוקים. בנוסף, מוסיפים לתפריט מזונות המכילים מקורות חלבון כמו עוף, הודו, בשר בקר, דגים, בשר כבש, ביצים ושומנים ממקורות כמו שמן זית, שמן חמניות, חמאה ואבוקדו.  ניתן לאכול דגים שונים כדוגמת: הרינג, סלמון, סרדינים, סול, טונה ובשרים כגון כבש, בקר ועגל ועופות כגון הודו, ברווז, אווז ועוף. חלב רזה, פירות, אגוזים, כמו גם מזונות בעלי תכולת פחמימות גבוהה המצויים בירקות עמילניים כמו תפו"א ובטטה, או מוצרים מדגן כמו לחם ופסטה- אסורים בשלב זה. השלב הראשון של התפריט הדיאטטי אורך 14 יום.
בשלב השני, התפריט הדיאטטי נעשה מגוון יותר: מתחילים עם צריכה של 25 גרם פחמימות ביום ולאחר שבוע מוסיפים עוד 5 גרם. בשלב הזה ניתן להוסיף לתפריט הדיאטטי פחמימות כגון: אגוזים ופירות כגון אוכמניות, פטל, תות שדה, מיץ עגבניות, מיץ לימון.
השלב השלישי והרביעי: בשלב השלישי של הדיאטה, מוסיפים עוד 10 גרם פחמימות מדי שבוע. כעת ניתן להוסיף לתפריט הדיאטטי גם אורז מלא, שיבולת שועל, רבע כוס פסטה מלאה, חצי כוס תפוח אדמה ועוד. בשלב האחרון של הדיאטה, המטרה היא לשמור על המשקל שהתקבל מכלל שבועות הדיאטה. התפריט הדיאטטי נפתח, אך עדיין יש לשמור על מאזן נכון ולהימנע ממספר מזונות שלא צרכתם במהלך הדיאטה כגון: מזון משומר, סוכר לבן, חיטה לא מלאה, עמילן תירס וכדומה.

כל מי שמנסה לרדת במשקל יודע שלא קל להיפטר מהקילוגרמים המיותרים. לצבור קילוגרמים זה אפשרי תוך שתי ארוחות, אבל להוריד ... ואז אנחנו לא מרחמים על עצמנו: חדר כושר, דיאטות קפדניות, לפעמים הרעבה. אבל אחרי שבוע בדרך כלל הסבלנות נגמרת, הרחמים חוזרים וזה מוביל לחיסול של כל מה שיש במקרר. התוצאה - משקל עודף, סנטימטרים נוספים בהיקף המותניים והירכיים ובהמשך - בעיות פסיכולוגיות. זהו הסיפור הקלאסי של כל מי שהחליט לרדת מהר מדי במשקל.
כבר ידוע מזמן כי  צעדים דרסטיים לא יעילים בתהליך הירידה במשקל. אפשר להשיג גוף יפה וחטוב, אבל לא תוך כמה שבועות, אפילו לא תוך חודש או שלושה חודשים. התהליך דורש זמן, שבמהלכו יש לשנות את סגנון החיים והיחס כלפי אוכל בהדרגה. כאן יש צורך בגישה משולבת, אשר מבוססת בעיקר על תזונה.
לחם – האם הוא באמת חשוב? בדרך כלל, גוף יפה ותזונה נכונה – אלו שני דברים שמשלימים זה את זה. הרי צריכת המזון ותהליך האכילה מספקים לגוף שלנו חידוש של תאים ורקמות, כמו כן המזון הוא מקור לאנרגיה שלנו, רק צריך לצרוך אותו בשיקול דעת.
חילוף החומרים בגוף שלנו תלוי לחלוטין באופי המזון. בתזונה עלינו לקבל כמות מספקת של חלבון, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים. צריכת הקלוריות חייבת להיות מותאמת לאורח החיים שלנו, אבל לא להיות מוגזמת! למרות ההיגיון שבכך, רובינו לא שומרים על התזונה הנכונה וכתוצאה מכך 60% מהאוכלוסייה סובלים מהשמנת יתר.
תזונה נכונה לא תעזור, כמובן, אם לא מנהלים אורח חיים בריא שמשלב פעילות גופנית. אבל, ישנה עוד סיבה להשמנת יתר - תזונה לא מאוזנת. אנחנו אוכלים הרבה ולעתים קרובות מזון עתיר קלוריות, וכתוצאה מכך מספר הקלוריות הנצרכות הוא גדול בהרבה ממה שהגוף שלנו צריך כדי להפיק אנרגיה. לכן, כדי לרדת במשקל, אנחנו צריכים לחשב את היחס בין האנרגיה הנצרכת לזו המבוזבזת על ידי הגוף או לאכול פחות ו"לבזבז" יותר.לכן הפתרון המושלם להפחתה במשקל הוא שילוב של שתי השיטות.
השיטה האחת, דיאטה דלת קלוריות,  אינה פשוטה: חייבים לשנות לחלוטין את הרגלי האכילה שלנו. אפילו הפחתה בצריכת השומן אינה מובילה לאובדן משקל המיותר. העובדה היא  שהגוף שלנו צובר שומן בירכיים ובמותניים מהפחמימות שאנחנו מקבלים מתפוחי אדמה, לחם ופסטה. לכן חשוב מאוד לאכול ירקות וקטניות עשירים בסיבים תזונתיים, לעשות פעילות גופנית ולאהוב את עצמנו כמו שאנחנו!


האם באמת, האדם השמן שבתוכנו, עוזב אותנו? לא יושב בראשנו ומפתה אותנו לאכול? לא משפיל אותנו, מניח מראה מול נפשנו המיוסרת ודורך על פיסת הבטחון האחרונה שנשארה לנו?
לאחר שעשיתי את הדיאטה המהירה ורזיתי בהצלחה, חששתי שאעלה חזרה כמו תמיד, אך הפעם הייתי נחושה יותר מבעבר, המשכתי לשמור על האוכל שהכנסתי לפי, סרבתי לכל מיני הצעות באירועים וחגים, או סתם בימים רגילים, במשך השנים לאחר ההצלחה, אמנם העליתי מעט במשקל והבנתי שדקת גזרה אני לא אהיה, כיוון שמבנה גופי רחב, אך, מאז ועד היום לא העליתי חזרה את 30 הק"ג שהורדתי בשמחה.
למרות שכבר שמנה אני לא, לגברת השמנה שבתוכי לא נמאס מלהציק, היא ישבה לה שם בנחת וחיכתה שאמעד, ניסתה עדיין לפתות, רחשה ובחשה בביטחון שחזר, "הנה עוגה, כמו שאת אוהבת, תאכלי", "מסתכלים עלייך, אולי בגלל שאת שמנה?" – המשיכה להזכיר לי דברים שרציתי לשכוח.
"עשיתי דיאטה מהירה, כזו שלא כללה בתוכה עוגה, עופי לך, שמנה, צאי לי מהראש" – זעקתי בתוכי. אומרים שגם כאשר מרזים חושבים כשמנים, זה נכון, אבל לא להרבה זמן. ברגע שמחליטים שהגיע הזמן להוציא את הגברת השמנה לגימלאות, או אז מתחילים לחשוב כרזים.
במשך השנים, החלטתי לשחרר את הגברת המציקנית הזו, "הרי אי אפשר להמשיך ולחיות יחד – הסברתי לה – את תמיד תשארי שמנה ואני כבר לא במקום הזה, את חייבת ללכת, למצוא לך בית אחר, אליי את כבר לא מוזמנת". נעלבה, השמנה "תזכרי שבנפשך תמיד תהיי שמנה" – צעקה לי בעודה צועדת החוצה מתוך נבכי נשמתי. יש משהו בדבריה, אני חייבת לציין, מדי פעם היא חוזרת אבל, ממש לפרקי זמן קצרצרים, שנייה של חוסר ריכוז והופ, היא שוב קופצת לבקר, "האם שמנתי?" – אני שואלת בחשש. "לא" – היא עונה לי – "פשוט הרגשתי שלרגע חוזר לך חוסר הביטחון כי אכלת אתמול יותר מדי, אבל, אני הולכת, אני רואה שאת מסתדרת". ואכן, הסתדרתי, לא צריכה יותר דיאטה מהירה, צריכה רק לשמור, גם ככה לא יכולה להכיל יותר את כל הכמויות שהורגלתי אליהן בעבר. מסקנה: הכל בראש, ברגע שמשחררים, מצליחים לחשוב ולהתנהל אחרת. אצלי, הגברת השמנה, כבר מזמן הפסיקה לשיר.

תפריט דיאטה של 1800 קלוריות בשבוע היא, בעקרון, תוכנית דיאטה מתאימה ומאוזנת כדי לרזות מבלי לרדת מהפסים... אדם ממוצע צריך כ 2200 קלוריות ליום כדי לתפקד ולבצע פעולות יומיות סטנדרטיות מבלי לחוש תשוש סחוט, חסר כוח או חשק ואנרגיות. כיוון שהרעיון המרכזי העומד מאחורי דיאטה הוא מאזן קלוריות שלילי, כלומר שריפת יותר קלוריות מאשר צריכת קלוריות, מאזן קלוריות שלילי של כ 500 קלוריות יביא לתוצאה הרצויה של ירידה במשקל ברמה של בין 1 קילו ל 2 קילו בשבוע. יש להדגיש שירידה במשקל ברמה שכזאת היא גם המלצת רופאים ותזונאים באשר לדיאטה וירידה במשקל בצורה נכונה ומאוזנת.
דיאטה של 1800 קלוריות ביום מחייבת צריכה משמעותית של פירות וירקות. וזאת מאחר שפירות וירקות מכילים קלוריות שהגוף יכול לצרוך ולהשתמש בהן באופן יעיל. זאת להבדיל מקלוריות "ריקות" המגיעות מג'אנק פוד. דיאטה של 1800 קלוריות  צריכה לכלול פירות טריים, פירות משומרים, פירות קפואים וכמובן מיצי פירות (בעניין מיץ פירות- בל תטעו לחשוב שמיץ פירות זול יותר מפירות... כוס מיץ פירות שווה לכוס פרי!)
ירקות גם הם מרכיב משמעותי ביותר של דיאטת 1800 קלוריות. ירקות "ממלאים" והם דלים בקלוריות. אין כמו צריכת ירקות רבים ומגוונים מכל סוג שהוא להצלחה בדיאטה. מעבר לכך ההמלצה היא לצרוך לפחות  3 כוסות של ירקות מסוג ירוק כהה, קטניות ועמילנים בשבוע במהלך דיאטה. כמו כן, גם ירקות כתומים כגון גזר או דלעת מומלצים לצריכה של כ 2 כוסות במהלך השבוע של דיאטה.
דיאטה מאוזנת חייבת לכלול גם דגנים כגון שעורה, אורז, קוואקר,  חיטה, קמח תירס, לחם, פאסטה, דגני בוקר. יש לאכול בדיאטה 1 כוס של דגנים ליום. לדוגמא פרוסת לחם, חצי כוס פסטה, או לחילופין, 1 כוס של אורז.
חלבונים בשר ומוצרי חלב- 1 ביצה ליום או מנת בשר אחת ליום, עד 1 כוס חלב רזה וגבינות דלות שומן (עד 3% שומן) גם הם חיוניים לאיזון והצלחה של דיאטה. מאידך יש להימנע מאכילת גבינה צהובה, חמאה, שמנת וגבינות עתירות שומן.
בדיאטה של 1800 קלוריות אפשר להוסיף גם מעט שמן. צריכת שומן חיונית לתפקוד הגוף. יחד עם זאת יש לשים לב היטב לכמות השמן ולסוג השמן הנצרך. ההמלצה היא לצרוך שמן שאיננו הופך מוצק בטמפרטורת חדר. לדוגמא שמן קנולה, שמן זית, שמן חמניות. אתם בהחלט יכולים לרזות, להשיל קילוגרמים מיותרים בקלות ובמהירות! ירידה במשקל לא צריכה להיות מסובכת, משעממת או אפילו קשה

 

טואול - בניית אתרים