דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

בת קורנית פשוטה (תימין)

שמות נושפים: THYMUS VULGARIS  GARDEN THYME
בת קורנית, בין שחי רב שנתי ממשפחת השפתניים, הינו צמח ריחני המשמש כתבלין, אך ניחן גם בסגולות רפואיות רבות. מקור השם הלועזי THYME במילה היוונית THYO, דהינו בשם. מסופר כי במאות ה- 2-3 לפני הספירה נהגו להחמיא לנערה "ריח כריח הקורנית", סגולותיהם של עלי בת הקורנית כצמח מרפא ידוע זה מאות שנים. אסף הרופא בן ברכיהו (במאה השישית לספירה) מציין שהקורנית "מפילה שרץ בבני המעיים (תולעים). מועילה לרחמי הנשים, לשיעול, לחזה, לנשימה, לריאות  ולנשוכי נחשים".

עלי הצמח מכלים חומרים  פעילים שמקרינים לצמח את תכונותיו האנטי ספטיות. ולכן, מומלץ להשתמש בו במקרים של הצטננות,סינוסיטיס ושפעת, אחד מין החומרים הפעילים בבת קורנית הוא הבורנאול שידוע כמקל על כאבים ראומטיים  של המפרקים והגב.


שימושים רפואיים בקורנית - תימין

התימין  שימוש לטיפול במלנכוליה, מחלות של מערכת המין ולשיפור העיכול. נמצא כי התימין מכיל salicylates (רכיבים צמחיים טבעיים דמויי אספירין) וכמה פיטואסטרוגנים (פיטוכימיקלים בעלי פעילות אסטרוגנית חלשה). 

כיום כצמח רפואי, התימין משמש בעיקר לטיפול במגוון בעיות במערכת הנשימה. כמו בן דודו האורגנו, התימין מכיל thymol שלו פעילויות אנטימיקרוביאליות ואנטיספטיות. כמו כן, השפעה מכייחת. לכן ישנם גם סירופים רפואיים שבהם התימול מרכיב יעיל בסירופ נגד שיעול. 

שמן התימין הוכח כבעל השפעות מעכבות גדילה של חמישה פתוגנים חשובים שמקורם במזון. Carvacarol, הוא פיטוכימיקל טבעי שנמצא בתימין ומיוחסים לו השפעות אנטי מיקרוביאליות.
2all בניית אתרים