דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטות מסוכנות, סכנה דיאטה

כשאנו מדברים על דיאטה, דבר הראשון שקופץ לנו לראש הוא דיאטה דלת קלוריות, שכן היא מאוד פופולארית בקרב אנשי הרפואה והתזונה האורטודוקסים.דיאטות מסוכנות, סכנה דיאטהאך חשוב להבין, כי דיאטות דלות מאוד בקלוריות, יכולות לגרום לחסרים ברכיבי מזון חיוניים כגון: ויטמינים ומינראלים, אך גם לעיתים  חלבונים וכאשר זה קורה הגוף מפרק את השרירים בכדי לספק אנרגיה! ככל שמסת השרירים בגוף יותר קטנה כך הגוף שורף פחות קלוריות בפחות יעילות היות ורקמת השרירים הינה רקמה בעלת מטבוליות גבוה מאוד.


חשוב להבין, כי החלבונים המלאים מכילים על פי רוב את הויטמין החשוב ביותר למטבוליזם ולניצולם של החלבונים עצמם! הויטמין הנ"ל נקרא: ויטמין B6, או פירידוקסין בשמו הגנרי. כך אנו יוצרים מעגל קסמים, שחסר בחלבונים יגרום לחסר של ויטמין B6, וחסר בויטמין B6 יוביל לחוסר ניצול אופטימאלי של חלבונים ואבני הבניין שלהם – חומצות אמינו. כך אני יוצרים מצב קטבולי – פירוק מסת שרירים יקרה. והיא מצידה תגרום לירידה נוספת במצב המטבולי ובעתיד הקרוב השמנה חוזרת!!!


כשאתה נימצא בדיאטת כסח, אתה שורף גם רקמת שרירים (כחלק מהירידה במשקל) ואז קצב שרפת הקלוריות שלך נפגמת גם היא!


כאשר תפסיק את תהליך הדיאטה, בסופו של דבר, אז קצב שרפת הקלוריות אשר נישאר נמוך מפני שהגוף הסתגל לחיות עם מעט קלוריות, כאשר אנו חושבים לחזור לתפריט רגיל, אז כל פרוסת לחם שאכלת קודם ו"שרפתה" אותה ב- 3 שעות המצב יתארך ל- 7-8 שעות. כלומר יעילות הגוף לשרוף קלוריות יוקטן באופן משמעותי.


אף גוף אינו דומה לגופך, בשום דבר, לשום גוף אין צריכה זהה לשלך, מכל הבחינות (תזונה, פעילות גופנית, שינה וכ"ו), לכן כאן צריך להכין תוכנית אנדווידואלית לכל אדם בנפרד היות  שכל אדם שונה מחברו. 


בניגוד לכל דיאטות המפורסמות שמצעים לכולם את אותו הדבר!  חומר מחשבה ! 90% מהדיאטה שמגבילה נכשלת!


בנוסף חשובה פעילות גופנית מבוקרת. ביקורת רפואית מסוימת, טווח דופק, המצב הכימי וההורמונאלי בדם, מצב פיזיולוגי וכו').


חשוב לציין, כי גם מהפעילות הגופנית  צריך להיזהר מיפני נזקים (לרבות פציעות שרירים, רצועות, גידים, פרקים וכו'), השרירים לרבות שרירי שלד ולב. הדבר נפוץ מאוד בחדרי כושר שאנשים מתאמנים בצורה לא  נכונה וגורמים נזקים לגופם!
שמעתי על כאלה שקרעו שרירים בגופם (התהליך  מצריך ניתוח לשחזור השריר. ואם לא יעשה יישאר לא סימטרי וללא פרופורציה בולטת לעד).

או כאלה ששחקו את הסחוסים (בברכיים הכי נפוץ –ניקרא שחיקת יתר) במצב זה יש כאבים אך אין אפשרות לטיפול בשחיקה).
טואול - בניית אתרים