דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מתוך הספר: "סטרואידים - כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול!, "ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי", לרכישת הספרים נא צרו קשר בנייד: 0528567140

תוספי מזון המסייעים לשחרור הורמון גדילה - growth hormone

תוספי מזון לשחרור הורמון הגדילה

dhea - דהידרואפיאנדרוסטרון

dhea - דהידרואפיאנדרוסטרון סולפאט או בלועזית dehydroepiandrosterone sulfate (dhea-s)

המוצר הינו פרוהורמון הממור בגופו של הגבר להורמון טסטוסטרון (הורמון מין גברי)
בגוף האישה הפרוהורמון הנ"ל מומר לאסטרוגן ובחלקו לטסטוסטרון.
דהידרואפי אנדרוסטרון ? dhea, הוא מקדם היצירה של הורמוני המין הנקביים והזכריים: אסטרדיול וטסטוסטרון. ההורמון והמטבוליט הסולפיטי שלו dheas הם התוצר העיקרי של יותרת הכליה, אך הוא ומספר סטרואידים נוספים מיוצרים ומופרשים גם במוח, ומכונים על כן בשם נוירוסטרואידים. dhea הוא ההורמון שבגיל הנעורים רמתו בדם היא הגבוהה ביותר מכל שאר ההורמונים בגוף ועם הגיל יורדת מאוד - משום כך זכה בכינוי הנכסף "הורמון הנעורים". מספר חוקרים, ביניהם החוקר הצרפתי בולייה, גילו עניין רב בפוטנציאל הטיפולי של dhea כהורמון שיוחסו לו פעילויות רבות: dhea נמצא כמגביר וכמחזק את פעולת מערכת החיסון; אצל נשים חולות זאבת (sle) מתן dhea הפחית את תסמיני המחלה ואת הצורך בטיפול סטרואידאלי אחר; אצל נשים בתקופת הבלות הגביר ההורמון פעילות של תאי natural killers; ואצל גברים ונשים בגיל השלישי גרם מתן ההורמון לעלייה ברמת igf-1 ולתפקוד והרגשה טובים יותר.

מחקרים אחרים שנערכו בחיות ובבני אדם הראו שתוספת dhea מביאה להפחתת שומן הגוף ולהגדלה מסת השריר, וזאת ללא הגבלה קלורית. יתרה מזאת, לדברי פרופ' לוננפלד, המחקרים מראים שלמתן dhea יש השפעה חיובית על מצב הרוח, רמת האנרגיה, החשק המיני וההרגשה הכללית - בעיקר בנשים. בגברים לא נמצאה השפעה מיוחדת. למשל, נמצא שמתן dhea לנשים לאחר גיל המעבר מסייע בשמירת צפיפות העצם ותורם למראה העור ולחשק המיני. מחקר שנערך על נשים לפני גיל המעבר שסבלו מרמות נמוכות של ההורמון הראה שמתן dhea גרם גם להן להגברת החשק המיני.

בדצמבר 2003 נערך באיטליה מחקר שכלל 20 נשים בגילאי 65-50, שלא קיבלו טיפול הורמונלי חלופי. במשך שנה הן קיבלו dhea במינון נמוך (25 מיליגרם ליום). הממצאים: הורמוני המין, האנדרוגן והאסטרוגן עלו. בעקבות המחקר טענו החוקרים כי ה- dhea יכול לשמש כלי טיפול יעיל לגיל המעבר, ולכן יש לשנות את הגדרתו מתוסף תזונה לתרופה. נשים שמקבלות טיפול הורמונלי חלופי יכולות אף הן ליטול dhea במינון נמוך בלבד, כדי שלא להעלות את רמת האסטרוגן בגופן.

בבדיקה זו בודקים את הרמה של דהידרואפיאנדרוסטרון סולפאט בדם.
דהידרואפיאנדרוסטרון סולפאט הוא הורמון זכרי חלש המיוצר בעיקר על-ידי בלוטת האדרנל. רמה נמוכה של הורמון זה קשורה בדרך כלל בגיל מבוגר, בצריכת אלכוהול, ובירידה בתפקוד בלוטת התריס. אולם נראה שירידה זו היא פיזיולוגית, ולא ברור אם תוספת של הורמון מבחוץ מביאה לשיפור בתפקוד ובאיכות החיים. רמה גבוהה של הורמון זה בנשים ובילדים יכולה לגרום לסמני מין זכריים.

gh max

gh-max מסייע להגדלת נפח וחיטוב השרירים ע"י שחרור הורמון גדילה gh
המוצר נחשב לאחד המוצרים היעילים ביותר בעולם לשחרור הורמון הגדילה (gh).
הורמון הגדילה או בלועזית: growth hormone, somatotropin, gh הינה הורמון שמיוצר בבלוטת יותרת המוח, הממריץ צמיחה של עצמות ארוכות בגפיים ומגביר יצירת חלבונים. ייצור עודף של הורמון גדילה גורם לענקות לפני ההתבגרות ולאקרומגליה במבוגרים. מחסור בהורמון גדילה אצל ילדים גורם לננסות.

הורמון הגדילה הוא הורמון בונה רקמות (אנבולי), בעל השפעות מעודדות גדילה, מפרק שומן (ליפוליטי) וגורם להטיית חילוף החומרים לכוון של יצירת סוכרים. השימוש הנרחב ביותר בהורמון גדילה הינו לטיפול בילדים עם הפרעת גדילה כתוצאה מחוסר בהורמון גדילה. ההורמון מגרה יצור של חלבון וגורם לעליה במסת שריר. בחילוף חומרים של שומן - חשיפה ממושכת של תאי שומן (מעבר לשעה אחת) ל-הורמון גדילה, גורמת לעידוד הפרוק של רקמת שומן ועל כן עליה ברמות חומצות שומן חופשיות וגליצרול בדם. פעולה זו נוגדת את פעילות האינסולין המוריד את רמת הסוכר בדם. להורמון הגדילה השפעה לכוון בנית עצם. הורמון הגדילה גורם לשמירה בתוך התאים של המינרלים התוך תאיים העיקריים כמו: אשלגן מגנזיום וזרחן.

יתרונות השימוש ב- gh max:

1) אנטי-קטבוליזם, מניעת פירוק שרירים קיימים עקב מחסור בחומצת האמינו
2) יכולת רבה יותר לבנות שריר עקב זמינות גבוהה של חומצת האמינו
3) חיזוק משמעותי של המערכת החיסונית
4) עליה בהורמון הגדילה (hgh)
ה gh מקס של חברת יוניברסל הנו נוסחת הורמון הגדילה הנפוצה והפופולארית ביותר בקרב מפתחי הגוף הטבעיים.
הורמון הגדילה הנו ההורמון האנבולי ביותר (בונה שריר) ולכן שימושו בקרב ספורטאים ברכבי העולם נפוץ ביותר.
תכונותיו האנבוליות/אנטי קטאבוליות (מונעות פירוק שריר) ומשליכות לטובה על העלייה במאזן החנקתי החיובי, הגברת תהליך סנטזת החלבון(הרכבתו) והפחתת קטבולזים של החלבון.
ה gh מעודד גם את תהליך שרפת השומנים מרקמת השומן והאצת תהליך השימוש בשומן כמקור אנרגיה עקרי.
בשורה התחתונה: ה gh יכול לשנות לטובה את הרכב הגוף ע"י הורדה באחוזי השומן ועלייה במסת השריר הנקי.
ה gh מקס של יוניברסל עוזר לך להשיג את המיטב מהורמון הגדילה תוך כדי שימוש בשילוב הרכיבים המנצח והאיכותי ? ויטמינים, מינרלים , סטרול טבעי, מינרלים, חומצות אמינו ורכיבים מזינים אחרים.
והכי חשוב, מוצר ה gh מקס של יוניברסל הנו היחדי המכיל את היחס המוכח של 1:2 בין ל-אורניטין ל ל-ארגנין.


tg 100

המוצר tg 100 של חברת allergy research group
* תמצית בלוטות אדרנל 5 מ"ג - בלוטה האחראית על הפרשת ההורמון אדרנלין. ההורמון מכונה גם הורמון הכוח.
בלוטת האדרנל או בלועזית: adrenal gland כל אחת משתי בלוטות אנדוקריניות, הממוקמות על המשטח העליון של כל כליה. כל בלוטה מורכבת משני חלקים - ליבה (מדולה) וקליפה (קורטקס). הליבה מגורה על-ידי מערכת העצבים הסימפתטית לייצור אדרנלין ונוראדרנלין. הקליפה מגורה על-ידי הורמונים של בלוטת יותרת המוח ומייצרת שלושה סוגים של הורמונים קורטיקוסטרואידיים, המשפיעים על חילוף החומרים של פחמימות (לדוגמה קורטיזול) ושל אלקטרוליטים (לדוגמה אלדוסטרון), וכן על בלוטות המין (אסטרוגנים ואנדרוגנים).
* תמצית בלוטת הלבלב 5 מ"ג (פנקריאס) - בלוטה האחראית על הפרשת ההורמון אינסולין (הורמון אנאבולי) ועל הפרשת אנזימי עיכול למערכת העיכול.
בלוטת הלבלב או בלועזית: pancreas הינה בלוטה באורך כ-15 ס"מ, שנמצאת מאחורי הקיבה. קצה אחד שלה נמצא בשקערורית של התריסריון, והקצה השני נוגע בטחול. הלבלב הוא בלוטה אקסוקרינית ובלוטה אנדוקרינית: החלק האקסוקריני מורכב מאשכולות תאים שמפרישים את מיצי הלבלב, המכילים אנזימים שמסייעים לעיכול. האנזימים עוברים דרך צינור הלבלב אל התריסריון. החלק האנדוקריני כולל את
איי לנגרהנס - קבוצות מבודדות של תאים שמפרישים את ההורמונים אינסולין וגלוקגון (המווסתים את רמת הגלוקוז בגוף) ישירות אל זרם הדם.
* תמצית בלוטת התימוס 5 מ"ג - בולוטה האחראית על הפרשת הורמונים ויצירת נוגדנים החיוניים לפתקוד תקין של מערכת החיסון.
בלוטת התימוס או בלועזית: thymus, thymus gland בלוטה בעלת שתי אונות, שנמצאת בחלק העליון של החזה, מעל ובקדמת הלב. התימוס עטוף בקופסית, ומחולק לאוניות רבות, שכל אחת מכילה לימפוציטים t (תאי דם לבנים הקשורים לייצור נוגדנים). יחסית לגודל הגוף, התימוס גדול ביותר בלידה, מכפיל את גודלו בגיל ההתבגרות, ולאחר-מכן מתכווץ בהדרגה. התימוס מווסת התפתחות של רקמה לימפואידית ושל תגובה חיסונית. לימפוציטים-t עוברים ממוח העצם אל התימוס, שם הם מבשילים ומתמיינים עד להפעלתם על-ידי אנטיגן.
* תמצית בלוטת הטחול 5 מ"ג - בלוטה המסייעת למנגנון החיסוני לפעול במיטבו. נחשבת גם כחלק הנייח של מערכת הנימפה.
הטחול או בלועזית: spleen אינו בלוטה אנדוקרינית, אלא איבר גדול שנמצא מתחת לבטן מצד שמאל. הוא עטוף בקופסית ספוגית המגינה על החלק הפנימי שלו - מוך הטחול. המוך עשוי מצבורים של רקמה לימפואידית (מוך לבן) בתוך רשת של סיבים רשתיים עמוסים בתאי דם אדומים (מוך אדום). הטחול הוא מרכיב חשוב של מערכת הרישות והריפוד הפנימי (מערכת רטיקולואנדותליאלית) שמייצרת לימפוציטים ביילוד ומכילה פגוציטים המסלקים תאי דם אדומים שהזדקנו וגופים זרים אחרים מזרם הדם. הוא גם מתפקד כמאגר של דם.
* תמצית בלוטת התריס 40 מ"ג (תירואיד) - הבלוטה מפרישה 2 הורמונים עיקריים החיוניים למטבוליזם תקין (תירוקסין ותריודוטירונין) הנקראים גם הורמונים t3 ו-t4.
הלוטת התריס או בלועזית: thyroid gland הינה בלוטה אנדוקרינית הממוקמת בבסיס הצוואר. היא מורכבת משתי אונות שנמצאות משני צידי קנה הנשימה ומחוברות על-ידי מיצר. בלוטת התריס מווסתת את קצב חילוף החומרים בגוף, על-ידי הפרשת הורמון בלוטת התריס; הפרשתו של הורמון זה מתאפשרת על-ידי הפרשת הורמון מגרה בלוטת התריס (tsh) מבלוטת יותרת המוח, ומלווה בצריכת כמות מזערית של יוד.


ד"ר יעקב עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים: 1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי. 3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוז...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140                            
* מנהל האתר: ארגון הבריאות והכושר.

טואול - בניית אתרים