דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

ניוון שרירים, תוספי תזונה וצמחי מרפא – ד"ר קובי עזרא

ניוון שרירים, תוספי תזונה וצמחי מרפא, ד"ר קובי עזרא, הסימפטומים של חסרים תזונתיים דומים בחלקם לאלה של ניוון שרירים עלול להיות ניכר במקרים בהם קיים חוסר של ויטמין E בגוף. באמצעות ויטמינים ומינרלים, כגון: סלניום ויטמין E בצורה מאוזנת היטב יכולה להקל על הסימ

בשל מחסור בחומרים מזינים מסוימים נראה כי נוטים להחמיר תסמינים של ההפרעות במחלות ניוון שרירים לסוגיהם השונים. לכן, ניתן לומר כי תוספי תזונה עשויים להציע כמה השפעות מועילות כדי להקל על התסמינים בחלק גדול מהמקרים של מחלות ניוון שרירים.

הסימפטומים של חסרים תזונתיים דומים בחלקם לאלה של ניוון שרירים עלול להיות ניכר במקרים בהם קיים חוסר של ויטמין E בגוף. באמצעות ויטמינים ומינרלים, כגון: סלניום ויטמין E בצורה מאוזנת היטב יכולה להקל על הסימפטומים של המחלה על פי מחקרים מסוימים נעשה על חולים עם ניוון שרירים. ההתקדמות של המחלה כבר פגעו בקבוצה של חולים ואילו באחרים המצב השתפר באופן משמעותי בכמה מקרים, כאשר תוספי ויטמינים באמצעות אלה היו בשימוש.

כל חומרים מזינים חיוניים אשר יכולים לשמש תוספי מינרלים כמו: סידן, זרחן ומינרלים, מינרל חיוני בתיאום שרירים כמו: המינרל מנגן, חלבון, חומרים חיוניים כמו גופרית ויוד ואת ויטמין B12. השימוש של חומצות אמינו כמו גלוטמין וגליצין, ורכיבים ביו-קטליסטים כמו: ברומלין- Bromelain קו-אנזים Q10  חומצות שומן ואנזימים כמו ליפאז-lipase ופנקרטין-Pancreatin יכולים לשפר את הבריאות שרירים בגוף כך מחקרים רבים מצביעים.

חומרים אחרים כגון: ויטמין B, סלניום מינרלים ואינוזיטול במתחם מוצעות בתחום זה. לקבלת אפקט אופטימאלי תוצאות תוספי שימוש בחומרים אלו צריך להתבצע במשך כמה חודשים. כמו תוספת השימוש פוספטדין-כולין phosphatidylcholine, זו היא מרכיב חיוני של הנוירוטרנסמיטר אצטילכולין, הנ"ל כימיקל חשוב במוח וחיוני כדי להעברת מסרים במוח. Phosphatidylcholine נמצא בשפע בלציטין, לציטין סויה או סויה היא הצורה המתאימה ביותר לצרוך אותו באופן אוראלי.

הסיוע ניתן לקבל סימפטומים מסוימים של ניוון שרירים באמצעות צמחי מרפא או תוספי צמחים מבוססת.

ניתן לטפל בהיחלשות המחלה באמצעות הצמח דקל ננסי (saw palmetto). המינון יכול להיות של 3-12 מ"ג נלקח שלוש פעמים.

 

המינון של תוספי המזון המקובל

חשוב לציין, כי אין זה אומר כי על הסובלים מניוון שרירים צריכים לקבל את המינון הנמוך הנ"ל

ויטמין B קומפלקס, בגיל 3-6, 15 מ"ג, גיל 7 עד 11, 25 מ"ג

ויטמין E, טוקופרול, בגיל 3-6, 200 יחב"ל; גיל 7 עד 11, 250 IU

תערובת חומצות אמינו, בגיל 3-6, 250 מ"ג 2 פעמים ביום; גיל 7 עד 11, 500 מ"ג 2 פעמים ביום

עיכול אנזימים, 1 כמוסה עם הארוחה

לציטין, בגיל 3-6, 1 כף. יום; גיל 7 עד 11, 1 כף. 3 פעמים ביום

קו-אנזים Q10, 30 מ"ג

Multimineral - כמו שמופיעה על תווית (1-2 ליום).

Muscular Dystrophy vitamin

מאמרים נוספים בתחום מחלות ניוון שרירים (דושן | בייקר):

טיפולים, חלופיים לטיפול, במחלת ניוון שריריםדושן

ניוון שרירים דושן, קו-אנזים, קריאטין, ויטמין D, תה ירוק

טואול - בניית אתרים