דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

הפוליטיקה של ההשמנה-איך נולד קמפיין ההשמנה?

הפוליטיקה של ההשמנה-איך נולד קמפיין ההשמנה, בשנת 1940 טבע ד"ר לואיס דבלין את המונח משקל גוף אידיאלי, האומר ששינויים במשקל הגוף, כתוצאה מעלייה בגיל אינם לגיטימיים. משקל בני האדם בסביבות גיל עשרים וחמש הוא משקלם האידיאלי ועליהם לעשות כל מאמץ כדי לשמור זאת ל


בשנת 1940 טבע ד"ר לואיס דבלין את המונח משקל גוף אידיאלי, האומר ששינויים במשקל הגוף, כתוצאה מעלייה בגיל אינם לגיטימיים. משקל בני האדם בסביבות גיל עשרים וחמש הוא משקלם האידיאלי ועליהם לעשות כל מאמץ כדי לשמור זאת לאורך כל חייו.

ב 1950 הוכרז לראשונה, שהשמנה היא בעיה רפואית המצריכה התערבות רפואית. מאז עברו יוצר מחמישים שנה וההשמנה, יש אומרים, הפכה לאפידמיה מספר אחת בעולם.

 

השמנה האומנם?

 

אפידמיה זו התפרצות פתאומית של מחלה זיהומית המתפשטת במהירות בקרב האוכלוסייה ופוגעת בחלק גדול ממנה. (המגיפה השכיחה ביותר בימינו היא שפעת). עד כה לא הוכח, שהשמנה זו מחלה מדבקת או שהיא מתפשטת במהירות. (למרות שחלה עליה של 400 אחוזים ב 25 שנה האחרונות) יתרה מזו יש חוקרים רבים החולקים על עצם היותה מחלה ויש המגדילים לעשות ומערערים על מסע ההפחדה הגלובלי הכורך באופן בלתי נפרד בינה לבין תחלואה ותמותה.

 

איך הפכה ההשמנה לאפידמיה עולמית?

 

האם ייתכן שמשהו כאן יצא מפרופורציה וההשמנה הפכה לתעשיית כסף המגלגלת מיליארדים שיש רבים כמו תעשיית התרופות, המזון, האופנה, הבריאות המעוניינים בהעצמתה?

טואול - בניית אתרים