דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

פעילות ספורטיבית מאומצת – ד"ר קובי עזרא

פעילות ספורטיבית מאומצת – ד

פעילות ספורטיבית מאומצת - ספורטאים וצרכים מיוחדים: זה מספר שנים ידוע כי פעילות ספורטיבית מאומצת הינה הרסנית לתאי הגוף. לספורטאי ישנן דרישות תזונתיות מיוחדות, כאשר הן לא נענות, פעילות ספורטיבית זו תגרום נזקים רבים הן התחרותית של הספורטאי.

צרכים אלו מתבטאים בכמה מישורים:

הצורך בהעלאת יכולת הפקת האנרגיה במיטוכונדריה והפחתת פסולת.

הצורך האנבולי (בנייה מוגברת של שרירים).

הצורך בהגנה מפני חמצון, כניסה מוגברת של חמצן גורמת לחמצון מוגבר (קלקול) של רקמות ומהווה עידוד תהליך ניווני של הזדקנות מואצת.

כרוניות:

עיסוק בספורט הינו כרוני (יום יומי), בזמן שהגוף בנוי למאמץ אקוטי (חריף וחד פעמי) הנדרש לציד ומלחמה. מצב של מאמץ כרוני גורן ל- STRESS גופני עצום, במיוחד דרך בלוטת האדרנל, מה שיכול להוביל לנזקים רבים.

מכאנית:

לחץ כבד על הסחוסים, הרצועות, המפרקים והעצמות.

שימוש בסטרואידים אנאבולים:

השימוש בסטרואידים נפוץ, למרות שהינו מזיק ביותר ואסור, סטרואידים אלו מגבירים את הצורך הגופני בויטמינים ומינראלים.

מולטי ויטמין ומינרל

מכיל נוגדי חמצון ברמה גבוהה (לרמות נמוכות של נוגדי חמצון אין ערך רב בפעילות גופנית). קומפלקס ויטמיני B ליצירת אנרגיה, סילוק פסולת, תהליכים אנאבולים, טיהור הכבד, חיזוק בלוטת האדרנל ותחזוק השלד.

חומצות אמינו מסועפות שרשרת B.C.A.A

חומצות אמינו בעלות שרשרת מפוצלת (לאוצין, איזולאוצין וואלין), טריפפטיד זה מהווה חלק ניכר מן האנרגיה החלבונית התוך שרירית, המגבירה את ניצולת האנרגיה, שיקום השריר, גדילתו לאחר האימון (ההרכבה התאית) ומונע שבירה ופירוק חלבוני שריר (מצב קטאבולי) העלול להיגרם כתוצאה מהאימון.

מינון מומלץ: לקחת לפני האימון ומיד עם תום האימון על קיבה ריקה.

טואול - בניית אתרים