דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מחלות כליות – ד"ר קובי עזרא

מחלות כליות, ד"ר קובי עזרא, דורשות זהירות רבה ופיקוח רפואי מתמיד. בדרך כלל יש להעדיף מזונות טבעיים, להימנע ממלח ומתבלינים חריפים ולמעט בשתייה (רק לרוות את הצימאון). גם במחלות אלה חשוב מאוד לצמצם או אף להימנע מחלבונים שמן החי (בהסתיידות הכליות – אף מתוצרת

מחלות כליה אינן גורמות כאבים, רגישות באזור הכליות הם נדירים ומרמזים על זיהום בכליות או על אבנים בכליות. על פי רוב כאבי הגב אינם ממקור כלייתי, אלא מהשרירים או מעמוד השדרה.

 

דורשות זהירות רבה ופיקוח רפואי מתמיד. בדרך כלל יש להעדיף מזונות טבעיים, להימנע ממלח ומתבלינים חריפים ולמעט בשתייה (רק לרוות את הצימאון). גם במחלות אלה חשוב מאוד לצמצם או אף להימנע מחלבונים שמן החי (בהסתיידות הכליות – אף מתוצרת חלב) ולהעדיף חלבונים טבעיים.


עקב פגיעה בתפקודי הכליה, מנגנונים אלו יפגעו ולכן נמצא בפגיעה כלייתית מגוון תסמינים המלווים את חוסר פעולתה כגון: אנמיה עקב חוסר בהפרשת אריתרופויטין (הורמון יוצר דם). רככת או חסר בעצמות עקב חוסר בויטמין D. יתר לחץ דם שינבע מחוסר יכולת הכליה להפריש את כמות הנוזלים הרצויה או ע"י הפרשת יתר של רנין. הצטברות של רעלים וחומציות או בסיסיות. ובצקת עקב צבירת נתרן בכליה.

 

אין לך דבר יותר מזיק ומכביד על פעולת הכליות מאשר חומרי הריקבון, הנוצרים בחילוף החומרים מחלבונים שמן החי ובייחוד מבשר ומביצים. כן יש להעדיף שמנים טבעיים ובלתי רוויים. באבני כליות יש צורך ביותר נוזלים. מועיל מאוד מיץ צנון. במחלות הכליות רצוי מאוד מפעם לפעם צום ממושך (בפיקוח רפואי) או ימי פירות.

טואול - בניית אתרים