דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטות הרזיה וחיטוב הגוף – ראיון עם ד"ר קובי עזרא

דיאטות הרזיה וחיטוב הגוף, ראיון עם ד

דברי פתיחה: כשמדברים על דיאטה, הרזיה, חיטוב ועיצוב הגוף, על מה אנו חושבים? על פי רוב ניתן לחלק את האוכלוסייה לאופטימיים ולפסימיים. האופטימיים יחשבו על דיאטה קלה, הרזיה בטוחה, על חיטובי הגוף, על בטן שטוחה וחטובה, הבנים יחשבו על קוביות בבטן ומראה גוף שרירי וחטוב. הפסימיים יחשבו על דיאטה קשה, דיאטה ואכזבות, על דיאטות העבר והכישלון שחוו, למרות שהם יוכלו לראות את עצמם חטובים, אך הם לא יוכלו לחוות את תהליך הדיאטה, החיטוב וההרזיה באופן המושלם, כלומר לא יוכלו לחוש את הדיאטה, או להפיק הנאה מהדיאטה...

שאלה: איזה סוגי דיאטות קיימים?

תשובת המומחה: ישנם הרבה דיאטות, ישנם דיאטות של סוף השבוע, וישנם דיאטות מאוזנות יותר, אך בעיקר דיאטות שמאוזנות פחות!!!

להלן סוגי דיאטות שונות:

דיאטת אטקינס דיאטת אטקינס הידועה גם כדיאטה עתירת חלבונים ושומנים ודלה בפחמימות.

דיאטת מרק הכרוב בא המזון העיקרי שאמור לזרז את חילוף החומרים הוא הכרוב כמובן. דיאטת מרק הכרוב המתכון למרק שעליו מבוססת הדיאטה הוא פשוט למדי: ראש כרוב אחד, בצל לבן או כשש יחידות של בצל ירוק, שניים – שלושה פלפלים ירוקים, כארבע עגבניות טריות, בכל צורה שהיא (מרוסקות/שלמות/וכו'), צרור או שניים של סלרי עם ראש, ושני ליטר של נוזלים עם אבקת מרק עוף רזה. אפשר לתבל על פי הטעם – אך מומלץ להוסיף ירוקים (כוסברה, פטרוזיליה), כמות גדולה של שום וכן קצת כורכום, מלח ופלפל.

דיאטת אשכולית שם ישנו הצורך כמובן לאכול אשכולית, דיאטת האשכוליות התיאוריה אשר ניצבת בדיאטה זאת הינה כי צריכת אשכולית אשר מכילה את הפלבונואידים נרינגין. הנרינגין בעל פעילות טרמוגנית המגבירה במעט את המטבוליזם.

דיאטת פירות: ישנם דיאטות שונות בתחום הפירות, כגון: דיאטת תפוחים, דיאטת אגסים, דיאטת תותים, דיאטת פמלה, דיאטת פירות היער (בעלי אינדקס גליקמי נמוך), דיאטות אשר מושתתות על פירות מתבססות על העיקרון כי הפירות מכילים כמות נוזלים (מים) גבוהה מעל 90% בקירוב והרבה סיבים תזונתיים אשר מסייעים לתחושת שובע מוגברת. חשוב לציין, כי בדיאטות הפירות משלבים מוצרי חלב דלי שומן, כגון: יוגורט וגבינות אשר ממתנים את קצב חדירת הסוכרים למחזור הדם.

דיאטת עוגיות: דיאטת העוגיות אינה מורכבת כמובן מעוגיות חמאה עשירות בסוכרים, אלה שבדיאטה הנ"ל שפיתחתי בעצמי, עלינו להכין את העוגיות בעצמינו. העוגיות מכילות קמח שיפון מלא שהוא בעל אינדקס גליקמי נמוך, ממתיק, כגון: סוכרלוז, או ממתיק אחר, תוספת של זרעי פישתן העשירות בחומצות השומן אומגה-3 וסיבים תזונתיים. לתערובת מוסיפים גם סובין שיבולת שועל וכו'...

דיאטה ים תיכונית הדיאטה מורכבת ממגוון של ירקות ופירות, שמן זית, נחשבת לדיאטה מאוזנת יחסית, דיאטה זאת מסייעת למניעת מחלות לב וכלי דם.

דיאטת בודי-בילדינג: דיאטת הבודי-בילדינג או דיאטת פיתוח הגוף, מורכבת מכ- 60% פחמימות מורכבות, 30% חלבונים מלאים ו- 10% שומנים איכותיים.

דיאטת מיצים טבעיים: דיאטת מיצים טבעיים מורכבת ממיצים טבעיים בעלי אינדקס גליקמי נמוך. בדיאטה זאת מקבלים כמויות גבוהות של ויטמינים ומינרלים.

דיאטת חומץ תפוחיםדיאטת Diet2all, דיאט-טו-אול, דיאטת קובי-דיאט, דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן, , תזונה, דיאטה, הרזיה, חיטובים, השרירים, פיתוח גוף, חיטוב, תזונה ודיאטה, בריאות וכושר, סטרואידים, קובי עזרא, דיאטות, יוניברסל-נוטרישן, אופטימום, סופר נוטרישן, ספורטולוגיה, ישראל בודי, תזונת ספורט, פעילות גופנית, תוספי תזונה, יעקב עזרא, חלבונים, מי גבינה,דיאטות בריאות, דיאטה און ליין, דיאטה לפי סוג דם, דיאטה בהריון, דיאטה ים תיכונית, דיאטה חלבונים, הרזיה מהירה, חיטובים, פיתוח גוף, דיאטת אטקינס, קובי עזרא, דיאטות, תזונת ספורט, פעילות גופנית, תוספי תזונה, קיאטין, חלבונים דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן,
דיאטת חומץ תפוחים: חומץ תפוחים הינה תמיסה חומצית, יש המייחסים לתמיסה זו תכונות של שריפת שומנים.
דיאטת הנקודות: דיאטת הנקודות הינה הדיאטה של שומרי משקל. בדיאטה זאת פשוט סופרים נקודות במקום לספור קלוריות. למעשה זהו כל הרעיון של הדיאטה הנ"ל. הדיאטה על פי רוב נחשבת לדיאטה מאוזנת, למרות כי ישנם אנשים אשר בוחרים מהסיפרון של דיאטת שומרי משקל את המתוקים (שוקולדים, דברי מאפה וכו'), ובצורה הנ"ל הדיאטה בהחלט לא מאוזנת (כלומר דיאטה לא בריאה).

דיאטת שומרי משקל אחת ולתמיד! או דיאטה קלאב: דיאטת שומרי משקל אחת ולתמיד הינה דיאטה די מאוזנת, דיאטה כדרך חיים. היא כוללת תוכנית תזונה ופעילות גופנית.

דיאטת סאות ביץ: דיאטת סאות ביץ – שיטתו של הדוקטור ארתור אגטסטון ממיאמי להרזיה מהירה בשיטת החלבונים. דיאטות הרזיה וחיטוב הגוף, ראיון עם ד

דיאטה דלת קלוריות: בדיאטה דלת הקלוריות ישנו הצורך בחישוב קלוריות למטרת הרזיה. בדיאטה חישוב הקלוריות בכדי לרזות. החיסרון בדיאטה דלת קלוריות הינו שבכדי לשמר  על הדיאטה יש צורך ולהימנע מלצרוך כמות קלורית גבוהה מדי שאם לא ניצור מצב של השמנה. כמו כן, דיאטה דלת קלוריות עשויה ליצור גם ירידה בפעילות המטבולית (חילוף החומרים).

דיאטת חלבונים: דיאטת חלבונים הינה דיאטה דלה בשומנים ובפחמימות אך כמובן עתירה בחלבונים וירקות ירוקים עליים. חשוב לציין, כי הדיאטה הנ"ל עשויה לגרום לקטוזיס וחמצת מטבולית במקרים קיצוניים (כמו אצל חולי סוכרת) כמו כן, דיאטה עתירת חלבונים תגרום למעמסה יתרה על פעילות הכליות.

דיאטה של אולגה רז: שיטת הדיאטה של אולגה מתבסס על דיאטת הלחם כלומר סנוויצ'ים. הדיאטה מתאימה לאלה שאוהבים לחם – דיאטת הלחם.

דיאטה לפי סוג הדם: דיאטה לפי סוג הדם תוכנית התזונה הינה לפי סוגי הדם של מבצע הדיאטה. תומכי הדיאטה גורסים כי לכל סוג דם יש תפריט תזונה שמתאים לו. כלומר 4 סוגי דם = 4 סוגי דיאטה. החיסרון בדיאטה הינו כי חוקרים טוענים כי בני האדם השתנו בתהליך האבולוציה ועל כן, הדיאטה לפי סוג הדם אינו מתאים לימינו כיום.
דיאטת פריטיקין - דיאטת פריטיקין הדיאטה פותחה בעיקרה עבור חולי לב והירידה במשקל היא ערך מוסף בלבד. הדיאטה דלה ביותר בשומנים ובעיקרה צמחונית. הדיאטה מבוססת על דגנים מלאים, פירות וירקות.

דיאטת הפופקורן: בדיאטת פופקורן אוכלים כמובן פופקורן והרבה באופן יחסי.  הרעיון העומד אחרי הדיאטה הינו כי גרעין התירס תופח לעד פי- 20-30 מגודלו המקורי ולכן התוצאה המתקבלת היא מזון בעל נפח מאוד גדול ובעל ערך קלורי קטן יחסית לנפח (כמובן שאסור להוסיף שמן וחמאה).

דיאטת האורז: דיאטת אורז הינה דיאטה שפותחה בשנת 1934 ע"י רופא גרמני העונה לשם: וולטר קמפנר לטיפול בהפרעות ומחלות שונות, כמו: השמנה, מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם ומחלות כליה (היות והאורז דל בנתרן וחלבון). על פי רוב, דיאטת האורז מגבילה את צריכת מוצרים, כגון: מלח (המורכב מנתרן וכלור), סוכרים פשוטים (דברי מתיקה), שומן ומזונות מעובדים (מזון מהיר). למעוניינים לרדת במשקל באופן דרסתי, דיאטת האורז מבטיחה דיאטה מהירה לירידה של כעד 15 ק"ג בחודש הראשון ולאחר מכן ירידה במשקל בקצב של כ- 2 ק"ג בשבוע. אך יחד עם זאת חשוב לציין, כי אנשים אשר סובלים מעודף משקל על פי רוב, סובלים ממצב המכונה תנגודת לאינסולין, מצב תת קליני של התפתחות מחלת הסוכרת.
דיאטת Diet2all (דיאט-טו-אול) או דיאטת קובי-דיאט: כשמה כן היא: הדיאטה לכולם! זאת אומרת שכל אחד ואחד מכם הוא אינדיבידואל ולכל אחד ואחד מכם מתאימה שיטה אישית נפרדת וייחודית לגוף שלכם ולגנטיקה האישית והאינדיווידואלית שלכם. בדיאטת Diet2all ניתן להנדס כל אחד ואחד מכם באופן אישי ע"י תוכנית תזונה אישית בהתאם למצב הפיזיולוגי \ מנטאלי אישי ובהתאם לצורך פעילות גופנית המותאמת לפרט ובקורולציה לתוכנית התזונה.
הדיאטה של בוב גרין דיאטה, דיאטות, תזונה, תפריט, חיטובים, הרזייה, הרזיה, השמנה, שמן, שומנים, שריר, שרירים, פיתוח גוף, אנטי אייגינג, תהליכי הזקנה, בריאות, ויטמינים, מינרלים, תוספי מזון, חלבונים, פחמימות, קלוריות, קריאטין, ויטמין, צמחי מרפא, יעקב עזרא, תזונאים, דיאטן, נטורופת, רפואה, דיאטנית קלינית, Obesity, חיטוב, תוכנית אימונים, חומצות אמינו, סרטן, מחלות, פתולוגיה, סוכרת, אסטמה, - הדיאטה של בוב גרין הדיאטה של בוב גרין הינה דרך חיים של אכילה ופעילות גופנית המתמקדת בניטרול אכילה "רגשית" ועצמת החשיבות של פעילות גופנית.
דיאטה ללא גלוטן: ערקון הדיאטה ללא גלוטן הינו פשוט להמנע ממזונות המכילים גלוטן, כגון מוצרי חיטה.
דיאטת קקאו

דיאטת קקאו (Cocoa) - הקקאו ידוע בסגולותיו הבריאותיות וידוע כמסייע להורדת לחץ דם ומניעת מחלות לב.
 
דיאטה של מפורסמים: דיאטות של מפורסמים הינה על פי רב דיאטה מהירה מאוד, כלומר דיאטה בלתי מאוזנת אשר גורמת לירידה מהירה במשקל. ישנה דמיון רב, בין דיאטה של מפורסמים לבין דיאטות כאסח. כמו תמיד דיאטת כאסח הינה דיאטה בלתי מאוזנת.
הדיאטה של מירי בלקין: הדיאטה הינה דיאטה פשוטה של תזונאית קלינית, כלומר דיאטה דלת קלוריות. הדיאטה אינה אישית, למרות כי ישנם מפגשי שקילה החברותה, על כן חסרון הדיאטה.

שאלה: פרש לי את המונח ירידה במשקל?

תשובת המומחה: ירידה במשקל פרושה ירידה במסת הגוף הכללית, כלומר ירידה בכל המובנים. ירידה במסת השרירים, ירידה במסת השומן, ירידה במשקל הנוזלים ואף ירידה במסת העצמות – דבר המוביל למחלות עצם.

שאלה: מה אתה אומר על ילדים ודיאטות?

תשובת המומחה: דיאטה לילדים אינה צריכה להיות דיאטה, אלה שינוי קטן האורח החיים שלהם. על כן אני מתנגד למונח דיאטה במצב הזה. למרות זאת חשוב להבין כי כמעט כרבע מהילדים בגילאי 6-7 הינם סובלים מעודף משקל ואכן זקוקים לשינוי באורח החיים שלהם – אך לא דיאטה!

 

דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן,

טואול - בניית אתרים