דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטת אטקינס | דיאטת חלבונים | דיאטה ללא פחמימות

דיאטת אטקינס: ד"ר אטקינס ממליץ בדיאטה שלו לצרוך בכמות כמעט בלתי מוגבלת, את המזונות הבאים: בשר, ביצים, גבינה ושומן, שמן וחמאה, וללא ספירת קלוריות. אך ישנו הצורך להגביל את צריכת הפחמימות מוגבלת לכ- 20 גרם ביום. דיאטה של אטקינס הינה ללא פחמימות לפחות בשלב הראשון.


דיאטת אטקינס הידועה גם כדיאטה עתירת חלבונים ושומנים ודלה בפחמימות. למידע נוסף אודות דיאטת אטקינס.
 
התיאוריה שאחרי הדיאטה, לדברי יודעי דבר ואטקינס הינה שלאורך התפתחות האדם, למעשה עד המהפכה החקלאית שחלה לפני כ- 10,000 שנה, האדם כמעט שלא ניזון מפחמימות (דיאטה המכילה מוצרי חיטה ודגנים לסוגיהם), המזונות הנ"ל שהפכו למרכיב העיקרי בתפריטו של האדם לאחר מכן.
כלומר שגוף האדם לא הסתגל אבולוציונית לצריכת פחמימות בכמות שבה הן נצרכות כיום.
 
המאכלים המותרים בדיאטת אטקינס (כמעט ללא הגבלה) הם בשרים לסוגיהם, דגים, גבינות וביצים. ולעומתם לחמים, פסטות דגנים וקטניות, זרעים, תפוחי אדמה, בטטות ואלכוהול אסורים בשלב הראשון של הדיאטה ולאחר מכן מותרים בכמות מצומצמת ביותר.
השומרים על כללי דיאטת אטקינס נמנעים במהלך השבועיים הראשונים לדיאטה מאכילת פחמימות ומרבים בשתיית מים.
מחקר הנערך ב"ניו-אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" משך שנה במאי 2003, שבו נבדקו 63 אנשים עם בעיית משקל, אשר חולקו באופן אקראי בין דיאטת אטקינס לדיאטה "קלאסית", עתירת פחמימות ודלת שומנים מצא שדיאטת אטקינס יעילה יותר. לאחר שישה חודשים, המטופלים בדיאטת אטקינס איבדו כפול ממשקלם לעומת המטופלים בדיאטה רגילה (7 אחוזים מהמשקל לעומת 3.2 אחוזים בדיאטה הקלאסית). לאחר שישה חודשים נוספים ההבדל בין הדיאטות כבר לא היה משמעותי, אך מטופלי דיאטת אטקינס הציגו רמות גבוהות יותר של "כולסטרול טוב" (HDL) יחסית למטופלי הדיאטה הקלאסית.
 
תוספי מזון מומלצים במהלך דיאטת אטקינס הם: מינרלים, מולטי-ויטמינים וחומצות שומן מומלצים במהלך הדיאטה.


דיאטת אטקינס: הדיאטה נעשית במספר שלבים

שלב 1 של דיאטת אטקינס נקרא אינדוקציה-זהו שלב הירידה המהירה במשקל: זהו השלב בדיאטה של התכנית לירידה במשקל, וניתן לאבד עד 15 ק"ג בשבועיים הראשונים. בכמה צעדים פשוטים, אתה תהפוך את גופך למכונת שריפת שומן. 
שלב 2 של דיאטת אטקינס הרזיה מתמשכת, בשלב זה בדיאטה מאפשר לך להתחיל להוסיף יותר סוגים של פחמימות (מעט מאוד באופן יחסי) ויותר רכיבי מזון בחזרה לדיאטה שלנו, אך יחד עם זאת, לשמור על הירידה במשקל. 
שלב 3 של דיאטת אטקינס שלב זה בדיאטה נקרא טרום תחזוקה. כלומר שמירת המשקל או ראיית מטרת היעד! כלומר לאיכן אנו צריכים להגיע. 
שלב 4 של דיאטת אטקינס סיום הדיאטה, שמירה על אורח חיים טוב ונוח. תחזוקה. אתה במשקל המטרה שלך. אתה יודע בדיוק כמה ואיזה
מיני מאכלים אתה יכול לאכול כדי לשמור על משקל היעד. 
דיאטת אטקינס נקראת גישה התזונתית אטקינס באופן רשמי, היא דיאטה דלת פחמימות נוצרה ע"י ד"ר רוברט אטקינס מעבודת מחקר שהוא קרא בעיתון של איגוד הרפואה האמריקאי, שפורסם ע"י גורדון אזר וולטר ליון בלום.
ד"ר אטקינס טען כי הוא השתמש במחקר כדי לפתור מצב עודף המשקל שלו. מאוחר יותר הוא הפך לפופולרי את השיטה בסדרה של ספרים, החל מהפכת הדיאטה של ד"ר אטקינס בשנת 1972. בספרו השני, דיאטה המהפכנית החדשה של ד"ר אטקינס (2002), הוא שונה חלקים מהדיאטה, אך לא שינתה את המושגים המקוריים. הגרסה העדכנית ביותר של הדיאטה אשר משלבת את החידושים האחרונים במדע נכתבה ע"י ד"ר Phinney, Westman, וVolek.
דיאטת אטקינס כרוכה בצריכה מוגבלת של פחמימות כדי לעבור חילוף החומרים של הגוף מהגלוקוזה כאנרגיה מעל להמרת שומן מאוחסן גוף לאנרגיה. תהליך זה, הנקרא קטוזיס, מתחיל כאשר רמות אינסולין נמוכים. בבני אדם בריא, אינסולין הוא נמוך ביותר כאשר רמות הגלוקוז בדם נמוכות (בעיקר לפני אכילה). רמות אינסולין גורמות לצמצום ליפוליזיס (lipolysis) אשר צורך שומן כדי לייצר גופי קיטו (קטונים). מצד השני, פחמימות (לדוגמה, גלוקוז או עמילן, שהאחרון עשוי משרשרות של גלוקוז) משפיעות על הגוף ע"י גברת רמת סוכר בדם לאחר צריכה. (בטיפול בסוכרת, רמות סוכר בדם המשמש לקביעת דרישות האינסולין היומיות של מטופל). סיבים, בשל העיכול (פירוק) הנמוכות שלהן, מספקים מעט או ללא אנרגית מזון ואינו משפיעים באופן משמעותי רמות הגלוקוז ואינסולין.
בספריו המוקדמים של ד"ר אטקינס, כגון: דיאטת המהפכה החדשה, דיאטת אטקינס העלתה את הטיעון השנוי במחלוקת שהדיאטה דלת הפחמימות מייצרת יתרון מטבולים כי שרפת השומן לוקח יותר קלוריות ולכן אתה מבזבז יותר קלוריות. הד"ר צטט מחקר אחד שבו הוא העריך שיתרון זה עשוי להיות 950 קלוריות ליום. מחקר סקירה שפורסם במגזין Lancet הגיע למסקנה כי לא היה יתרון כזה חילוף חומרים ודיאטה פשוט אוכלות פחות קלוריות בגלל השעמום. פרופ Astrup הצהיר, המונוטוניות והפשטות של הדיאטה יכולות לעכב תיאבון וצריכת מזון.
דיאטת אטקינס מגבילה פחמימות "נטו" (גרם פחמימות לעיכול המשפיעים פחות גרם סיבי סוכר בדם). השפעה אחת היא הנטייה להקטין את תחילתה של תחושת הרעב, אולי בגלל משך הזמן ארוך יותר של מערכת עיכול (שומנים וחלבונים להימשך זמן רב יותר לעיכול מאשר פחמימות). מדינות אטקינס בספרו בשנת 2002 מהפכת הדיאטה החדשה שרעב הוא סיבת מספר אחת לכך שהדיאטה דלת שומן נכשלה וכי דיאטת אטקינס היא קלה יותר, מפני שאתה מרוצה מחלבון, שומן וסיבים תזונתיים נאות.
דיאטה והורמונים: לפטין הינו הורמון המווסת את התיאבון. מזונות מועדפים בכל הקטגוריות הם מזונות מלאים, לא מעובדים עם אינדקס גליקמי נמוך, למרות הגבלות לפחמימות גליקמי נמוכות (אורז שחורים, ירקות וכו') הפחמימות הנ"ל זהות לאלו של פחמימות גליקמי גבוהות (סוכר, לחם לבן). אטקינס, החברה שהוקמה למזונות בשוק אשר עובדים עם דיאטת אטקינס, ממליץ שלא יותר מ- 20% מקלוריות אכלו בזמן בדיאטה מגיעים משומן רווי.
הספר דיאטת אטקינס מהפכת סוכרת, קובע כי לאנשים שרמת הסוכר הוא גבוה באופן חריג, או שיש להם 2 סוכרת סוג סוכרת, ירידות דיאטת אטקינס או מבטל את הצורך בתרופות לטיפול במצבים אלה. תכנית אטקינס דם סוכר הבקרה (ABSCP) היא גישה אישית לשמירה על משקל וניהול קבוע של גורמי הסיכון לסוכרת ומחלות לב וכלי דם. עם זאת, הגורמים לסוכרת מהסוג 2 נותרו עלומים, ודיאטת אטקינס לא תתקבל בטיפול קונבנציונלי לטיפול בסוכרת.
ההשפעות של דיאטת אטקינס תישארנה נושא לויכוח. מחקרים מסוימים להסיק כי דיאטת אטקינס מסייעת במניעת מחלות לב וכלי דם, מוריד כולסטרול ליפופרוטאין בצפיפות הנמוך (LDL), ומעלה את כמות ה-HDL, או מה שנקרא כולסטרול "טוב". מחקרים מראים כי התזונה יכולה לתרום לאוסטאופורוזיס ואבנים בכליות. מחקר של אוניברסיטת מרילנד, שבו נבדקים קבלו עליות קלוריות בכל פעם שהמשקל שלהם התחיל לרדת, הראתה כולסטרול LDL גבוה וסמנים לדלקת. לדברי הרפר (2004) במחקר שנמשך שנה, הריכוז של ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה (HDL) כולסטרול מוגבר, ועמידות לאינסולין השתפרה הרבה יותר בדיאטה שלאחר דיאטת אטקינס מאשר אלה בעקבות דיאטה דלת שומן, קלוריות מוגבלת . הארפר מזכיר גם שיש לא היה מספיק מחקר לפני כדי לאפשר לו לומר בביטחון שאטקינס הוא בטוח להיות מומלץ לחולים.
 
 
שריפת שומן, דיאטהמהירה, דיאטה און ליין, דיאטה לנוער וילדים, דיאטה קלה, דיאטה לפי סוג דם, דיאטה רפואית,דיאטתאטקינס, דיאטת בזק, דיאטת נקודות, דיאטת השמנה, דיאטת כאסח, דיאטת חלבונים, דיאטת לחם,חיטובים, חיטוב הגוף, חיטוב הבטן, חיטוב ירכיים, רגליים, חיטוב ידיים,הרזיהמהירה, הרזיה שפויה, הרזיה ללא דיאטה, הרזיה בטוחה, הרזייה,
דיאטתDiet2all, דיאט-טו-אול, דיאטת קובי-דיאט, דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן, , תזונה, דיאטה, הרזיה, חיטובים, השרירים, פיתוח גוף, חיטוב, תזונה ודיאטה, בריאות וכושר, סטרואידים, קובי עזרא, דיאטות, יוניברסל-נוטרישן, אופטימום, סופר נוטרישן, ספורטולוגיה, ישראל בודי, תזונת ספורט, פעילות גופנית, תוספי תזונה, יעקב עזרא, חלבונים, מי גבינה,דיאטות בריאות, דיאטה און ליין, דיאטה לפי סוג דם, דיאטה בהריון, דיאטה ים תיכונית, דיאטה חלבונים, הרזיה מהירה, חיטובים, פיתוח גוף, דיאטת אטקינס, קובי עזרא, דיאטות, תזונת ספורט, פעילות גופנית, תוספי תזונה, קיאטין, חלבונים דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן
logo בניית אתרים