דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאטת סאות' ביץ'דיאטת סאות' ביץ', דיאטת Diet2all, דיאט-טו-אול, דיאטת קובי-דיאט, דיאטה, דיאטת אטקינס, דיאטת אשקוליות, דיאטת סוג הדם, דיאטת בריאות, דיאטת הכרוב, דיאטת דלת קלוריות, דיאטת הלחם, דיאטת חלבונים, דאטת הנקודות, דיאטת העוגיות, דיאטת פופקורן, , תזונה, דיאטה, הרזיה,

דיאטה שפותחה ע"י הקרדיולוג ארתור אגטסטון, הדיאטה היא לא דלת שומנים ולא דלת פחמימות, אלא שיטה המלמדת את הנוקטים בה לבחור את השומנים ה"טובים" שמקורם בעולם הצומח והפחמימות ה"טובות" לפי האינדקס הגליקמי.


דיאטת סאות ביץ – שיטתו של הדוקטור ארתור אגטסטון ממיאמי להרזיה מהירה בשיטת החלבונים.
לדוגמא, ארוחת בוקר: 2 ביצים + 2 פרוסות חזה עוף. כך למעשה באכילת חלבונים בבוקר תורמת לתחושת השובע.
ארוחת ביניים: ירקות עם גבינות ללא אחוזי שומן.  כך למעשה נקבל בדיאטה חלבונים ללא שומן, עם סיבים תזונתיים מהירקות.
ארוחת צהריים: סלט ירקות ענק עם עוף ללא עור או דג. כך אנו מקבלים שוב חלבונים עם ערך ביולוגי גבוהה מעט מאוד שומנים וסיבים.
ארוחת ביניים: עגבניות עם גבינה רזה. כך אנו מקבלים חלבונים דלים בשומן ביחס של 1:1 פחמימות וחלבונים.
ארוחת ערב: בשר רזה עם סלט ירקות גדול.
יחש להמנע מאכילת הפחמימות, כגון: אורז, פסטה, עוגיות (דגנים קטניות ודברי מאפה) וכו', חלב, וירקות שורש (כגון: גזר ותפוחי אדמה).

דיאטת סאות' ביץ' היא למעשה אורח חיים בריא לגוף, שפותחה בידי ד"ר ארתור אגטסטון, קרדיולוג ופרופסור לרפואה באוניברסיטת מיאמי. ד"ר אגטסטון תיכנן במקור את הדיאטה הזו כתכנית הרזיה למטופלים חולי לב, שסבלו ממשקל עודף, אך מצא בה יתרונות בריאותיים נוספים, שהובילו לעוד מחקרים ולשכלול הדיאטה.

דיאטת סאות ביץ היא דיאטה שמטרתה ירידה במשקל, משכה חודש וחצי לפחות, ומורכבת משלושה שלבים. ישנם שני קריטריונים שיכולים לענות על "דיאטת כסאח" בדיאטת סאות ביץ: זמן קצר יחסית עד להגעה למטרה, ושימוש בדיאטה המגבילה חומרי מזון בגוף. באופן זה, הדיאטה הזו עלולה שלא להתאים לכל אחד או אחת, ויש להתייעץ עם רופא לפני תחילת הדיאטה.

התורה התזונתית של דיאטת סאות' ביץ' כוללת שלושה שלבים:

שלב ראשון: בדיאטת סאות' ביץ' חיסול החשקים הפתאומיים והתחלת ההרזיה בתנופה

בשלב הראשון, שנמשך שבועיים, תחסלו את החשקים לסוכר ולעמילנים מזוקקים ותתנו פוש לאובדן המשקל. עושים זאת על-ידי תזונה עשירה במאכלים מאוד מזינים ועשירים בסיבים, בכלל זה בשר רזה, מוצרי חלב דלי-שומן, ירקות וביצים, בדומה לדיאטת אטקינס, בה הפחמימות מהוות חלק קטן מאוד מהתזונה.

שלב שני: בדיאטת סאות' ביץ' הרזיה שיטתית

השלב השני של דיאטת סאות' ביץ' הוא השלב בו מרזים. בשלב זה תשלבו קצת פחמימות "טובות" בדיאטה עשירה בחלבונים, עדיין תהיו מסוגלים לנשנש, ותוכלו להכין את המזון בעצמכם, להשתמש במתכוני דיאטת סאות' ביץ' (הרחבה בהמשך). שלב זה נמשך עד ההגעה למשקל היעד.

שלב שלישי: בדיאטת סאות' ביץ' תחזוקה לכל החיים

השלב השלישי הוא התחזוקה, אימוץ אורח החיים של סאות' ביץ' לתמיד. שלב זה מתחיל לאחר שהגעתם למשקל היעד שלכם. לוקחים את מה שלמדתם בשלב השני – לבחור בצורה נבונה את המאכלים, לדעת להעריך את גודל המנות, ללמוד לבשל בצורה בריאה – ומיישמים את זה בחיי היום-יום. השלב הזה פחות מגביל מבחינת הפחמימות, אבל עדיין תלוי בתזונה דלת פחמימות ועתירת חלבון. אתם אמורים להיות מסוגלים לשמר את המשקל שהגעתם אליו בעזרת השלב השלישי והאחרון.

אין דיאטה בלי פעילות גופנית

כחלק מדיאטת סאות' ביץ' תצטרכו לשלב פעילות גופנית. תכנית הכושר המומלצת לפי מייסדי השיטה, מדגישה חיזוק של שרירי הליבה, סיבולת לב-ריאה, תרגילי כוח וגמישות – כל הצעדים הנדרשים כדי להגיע לגוף בריא ולהיות בכושר. מדובר בשיגרת הליכה יומית ותרגילי חיזוק שרירי הליבה מבוססי-פילאטיס. ניתן לבצע תרגילים בכל רמת קושי, ואין צורך בציוד משוכלל או בחברות יקרה במכון כושר, העיקר להזיז את הגוף.

מה החיסרונות של דיאטת סאות' ביץ'?

לאחר שקראתם על הדיאטה והבנתם את השלב שבו אתם נמצאים, קל לעקוב אחר הדיאטה. לעיתים נדירות תרגישו רעב.

החיסרון האחד, טמון בעיקר באורח החיים – במקום לקנות מזון דיאטה מסחרי מוכן תצטרכו לבשל בעצמכם, תצטרכו ללמוד על פחמימות טובות ורעות ולספור את הפחמימות. הנחמה היא, כי מרגע שסיגלתם את אורח החיים, המסלול כבר סלול ואתם בדרך הנכונה.

במקור, דיאטה זו יועדה לחולי לב. אולם דיאטה זו אינה מומלצת לחולי סוכרת חולי כליות וכן לרוב הנשים, שכן דיאטת חלבונים מורידה את רמת הסרוטונין באופן חורץ כשממילא זו נמוכה יותר אצל האישה.

 

logo בניית אתרים