דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

תוספים לפיתוח הגוף-תוספי מזון לספורטאים - ד"ר קובי עזראתוספים לפיתוח הגוף, תוספי מזון לספורטאים, ד"ר קובי עזרא, Methylxanthines, קפאין, בטא-אלאנין, קריאטין מונוהידראט, קרנוזין, חומצות אמינו, הקריאטין את רמת האנרגיה, אנו יכולים להגביר את רמות הפוספוקריאטין (phosphocreatine) בשריר . הפוספו-קריאטין הינה מולקולת
 
אודות הרכיבים אשר מצויים בתוספי מזון שונים אשר מסייעים לספורט פיתוח הגוף והכושר, כגון: Schizandrol, Methylxanthines, קפאין, בטא-אלאנין, קריאטין מונוהידראט, קרנוזין וחומצות אמינו.
 
1. Schizandrol
הרכיב Schizandrol אשר מופק מצמח ה- Schizadra מסייע לקדם בכוח פיזי וכך לעלייה בכוח הרמת המשקולות. למעשה, הצמח מסוגל לגרום להשפעה ממריצה על גופנו ועל הנפש.
 
2. Methylxanthines (קפאין)
שתי תרכובות אלה שייכים למשפחה של תרכובות methylxanthine. הם מסוגלים לעורר את מערכת העצבים המרכזית, ולגרות את שרירי השלד באופן ישיר זה עלול להיות בחלקו עקב שחרורו של catecholamines (קטאקולמינים) כגון: נוראדרנלין. לקפאין יש גם את היתרון של מניעת תחושת העייפות והישנוניות ומעורר לחימה, כך הרכיב מסייע להגברת העירנות ושיפור באמצים האינטלקטואליים יחד עם הפקת האופוריה.
 
3. בטא-אלאנין (Beta-Alanine)
הקרנוזין (Carnosine) הינו די-פפטיד (dipeptide) הקיים בדרך כלל בריכוז גבוה למדי בשרירי השלד, למרות שהקרנוזין נמצא גם רקמת מערכת העצבים ורקמות אחרות. הקרנוזין חשוב כל כך משום שחומצת אמינו זאת משמשת כחיץ של השפעות רבות, כגון: מניעת עליית החומציות או הצטברות יוני מימן בשרירי השלד, הדבר חשב למניעת עייפות והתששת השרירים.
כמו כן יש לציין, כי ע"י העלאת רמות הקרנוזין (carnosine) ניתן להעלות גם את עוצמת השרירים. או במילום פשוטות הקרנוזין עשוי לשפר את תפוקת הכוח, תוך כדי דחיית תחושת העייפות ולתמוך ביכולת השרירים להרים יותר משקלים ולמשך לפרקי זמן ארוכים יותר.
 
4. קריאטין מונוהידראט (Creatine Monohydrate)
בעוד אנו עשויים לבטל את עליית רמות המימן יון בשרירי השלד על ידי העלאת רמות carnosine, אנחנו עדיין חייבים להתגבר על מכשול אחד נוסף כדי לאפשר לנו למנוע עייפות בזמן העבודה בחוץ. במקרה זה, עלינו להשתמש המתחם אשר יכול בסופו של דבר להגדיל את רמות אדנוזין טרי-פוספט (ATP) ברקמות השרירים. ה-ATP, כפי שכולנו יודעים, הינו נוקלאוטיד אנרגיה גבוהה.
כתוצאה מכך, עייפות שרירים קשורה גם באובדן האנרגיה בשרירי השלד, במיוחד, ה-ATP אשר מומר אדנוזין די-פוספאט (ADP). למעשה, מולקולת פוספט אחת חייבת לאבד בכדי להתחדש - כדי לתת לתאי השריר להמשיך לעבוד.
ע"י כך משלימה פעולת הקריאטין את רמת האנרגיה, אנו יכולים להגביר את רמות הפוספוקריאטין (phosphocreatine) בשריר . הפוספו-קריאטין הינה מולקולת אנרגיה גבוהה המסוגלת לתרום לקבוצה פוספט לאדנוזין די-פוספאט - ADP, ומאפשר היווצרות האדנוזין טרי-פוספאט - ATP שוב.
בקיצור, אנחנו יכולים להפחית עייפות התרחשות ידי העלאת רמות הפוספוקריאטין , אשר בתורו יאפשר התחדשות של ATP מ-ADP המוביל תשישות גופנית - עייפות מערכת השרירים.
 

ד"ר יעקב עזרא (P.hD) מומחה לרפואה נטורופתית. ייעוצים בתחומי התזונה והספורט, הבריאות – טיפול במחלות שונות, אנטי-אייג'ינג (האטת תהליכי זקנה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.Diet2all.org    www.Diet2all.net  

טואול - בניית אתרים