דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיאנבול - מתנדרוסתנולון

הסטרואיד דיאנב ול הינו אחד הסטרואידים האנבוליים השכיחים ביותר בשימוש בקרב ספורטאים מפתחי גוף. הדיאנבול גורם לעלייה מהירה במשקל הגוף, אך טומן בחובו גם תופעות לוואי מרובות. 
התרופה גורמת לתופעות לוואי מרובות. המתנדרוסטנדיון, או בשמות מסחריים אחרים, כמו: מתן רוסי, מתן תאילנדי, דיאנבול וכ"ו. Dianabol) Dbol – Methandrostenolone): הדיאנבול Dianabol הינו סטרואיד ממשפחת הסטרואידים האנאבוליים.

הדיאנבול הרוסי והיסטוריית קבוצות הספורט

ספורטאים רוסים באליפות העולם בשנת 1953 השתמשו בתכשיר הפלא,  גם במשחקים האולימפיים הישתמשו בטסטוסטרון עם הצלחה מרובה. ורק לאחר מכן, ד"ר ג'ון זיגלר שהיה רופא שעבד עם קבוצת מרימי המשקולות של ארה"ב, החל פרויקט שיתוף פעולה עם חברת התרופות  ציבה לפתח אקולייזר עבור ספורטאים בארה"ב. 

זהו אותו הורמון שהידוענים השתמ   שו בו (דיאנבול) יחד עם טסטוסטרון אותם ידוענים היו ארנולד שוורצנגר ויתר המקורבים, על כן קיבל הכדור דיאנבול את הכינוי "ארנולד בול".

השימוש בסטרואיד דיאנבול

אוקיי אז מספיק עם שיעור ההיסטוריה אודות הדיאנבול, דיאנבול נמצא בדרך כלל בצורת כדור, אם כי ניתן למצוא אותו גם בזריקות (תחת השם המסחרי: Reforvit-B, שהוא 25mgs של methandrostenolone מעורב עם ויטמיני B קומפלקס). דיאנבול הינו סטרואיד ממשפחת ה- 17aa או 17-אלפא אלקילייטד, כלומר שמבחינה כימית ישנו פחמן במולקולה מספר-17, כדי שיוכל לשרוד בדרך הכבד שלנו. דיאנבול הינו רעיל באופן יחסי הוא יכול להעלות את לחץ הדם, כמו גם רעיל לכבד (hepatoxic), ולכן כדי להיות זהיר עם השימוש בתרופה. למרות שאני מכיר אנשים שלוקחים עד 100mgs ליום מהחומר הנ"ל וללא שום השפעות שליליות. אך לא הייתי ממליץ לכם לנסות זאת!

מחקר שנעשה בשנות ה-80 המוקדמות, הראה שמינון גבוה מאוד של דיאנבול (100 מיליגרם / ליום למשך כשישה שבועות) נצפה ירידה ברמת הטסטוסטרון בפלזמה בכ- 40% מהערך הרגיל שלו, לעומת זאת הרמה בפלזמה של הורמון גדילה (GH) עלתה עד כשליש, ורמות ההורמון LH ירדה  בכ- 80% מהערך המקורי שלו, וההורמון FSH פחת בכשליש גם כן.

 

תופעות לוואי של דיאנבול

כמו עם מרבית הסטרואידים ממשפחת ה-17 אלפא אלקיליטד, כך גם הדיאנבול בעל השפעות שליליות רבות, אך יש לציין כי ישנה סינתזה מוגברת של חלבון כלומר שייצור החנקן ברקמת השרירים יהיו גבוהות וכו'…

 

כמה חזק הדיאנבול? ובכן בהשוואה מ"ג על מ"ג באופן בסיסי, רוב האנשים מסכימים שהדיאנבול חזק יותר אפילו מהאנדרול. אך הסיבה שרוב האנשים לא מקבלים את אותם התגובות בהשוואה מהדיאנבול \ אנדרול, היות ןכמעט שאף אחד לא לוקח מינון שווה ערך לאנדרול (אני מתכוון … "שמעתי על אנשים שלקחו 150mgs אנדרול, אבל לא דיאנבול").

אז איך אנחנו משלבים את החומר הזה לסייקל של סטרואידים אנאבוליים?  הוספת דיאנבול בכל נקודה בסייקל תתרום לעלייה במסה השרירית. אך יש לציין כי לרוב ספורטאים מתחילים ליטול את הדיאנבול בתחילת הסייקל בגלל שבתחילת הסייקל רוצים "להתחיל לגדול" ובאופן מהיר יותר. 

סייקל עם דיאנבול

כדי להתחיל לגדול בסייקל עם דיאנבול, בדרך כלל מה שעושים רבים, הם משלבים את הדיאנבול האוראלי (או אנדרול-anadrol), יחד עם חומרים הפועלים לטווח הארוך בזריקה, כגון: דקה-דורבולין (Deca) או בולדנון (אקויפוייז = EQ) יחד עם טסטוסטרון. ההיגיון כאן הוא שהסטרואידים האוראלים  (דיאנבול במקרה הזה) ייתנו תוצאות מהירות וכמעט מידיות, בעוד שהזריקות פעילותן איטיות יותר. התוצאה הסופית היא שאתה מתחיל לראות תוצאות כבר לאחר שבוע של תחילת הסייקל. לרוב ספורטאים לוקחים כ- 25 – 50 מ"ג של דיאנבול (אם כי הטווח הינו לרוב 30mgs עד 100mgs ליום) במשך 3-6 שבועות בתחילתו של הסייקל (זמן ממוצע ל"תחילת ההשפעה-כוח ומסה" הוא כ-4 שבועות, לאחר מכן רצוי להפסיק את השימוש בו כאשר הזרקה מתחילה להניב תוצאות.

 

על מנת לגשר בהצלחה בין הסייקלים, יש לשחזר את רמות ההורמונים הטבעיות שלך לרמות נורמאליות, ורק אז מתחילים את הסייקל הבא. לאחר השימוש בסייקל אנדרוגני "כבד" יש לשלב אותו עם טיפול אגרסיבי לאחר הסייקל (PCT), נולבדקס – Nolvadex או איקקלומין – Clomid ו \ או כוריגון – HCG.

דיאנבול - dianabol 

שמו הכימי והגנרי של  המותג דיאנבול הוא: Methandrostenolone) Methandienone).
שמות מסחריים נוספים, הם: Dianabol, D-bol, Anabol, Naposim, Methanabol, Danabol, Reforvit B.
הרכבו הכימי: 17a-methyl-17b-hydroxy-1 ,4-androstadien-3-1
משך זמן מחצית חיים של הדיאנבול הינו: כ- 4 שעות.
מינוני הכדורים של הדיאנבול השכיחים, הם: 5 / 10 / 50 מ"ג.
במשך שנים רבות היה הדיאנבול נקודת המוצא של משתמשים בסטרואידים אנבוליים למתחילים ומתקדמים כאחד.
הדיאנבול (או בשמו המקוצר: D-BOL), נוצר ע"י חברת ציבה תחת שם הגנרי שניתן לו Methandrostenolone. למרות שחברת ציבה הפסיקה את ייצור הדיאנבול לפני שנים רבות, שם מותג דיאנבול עדיין קיים.
דיאנבול הינו אחד מסוגי סטרואידים המתאים במיוחד להשגת מסת שריר, שבו המטרה העיקרית היא להגדיל את מסת השריר באופן מהיר מאוד, כמובן שישנו הצורך להתאים את תוכנית הדיאטה באופן אישי לספורטאי. טסטוסטרון יחד עם  דקה דורבולין (Deca-Dianabol) הוא שילוב מבריק להשגת תוצאות טובות יותר.

תופעות לוואי של הדיאנבול

דיאנבול נ חשב לאחד הסטרואידים האנבוליים חזקים, עם ערכים אנבוליים ואנדרוגניים גבוהים. על כן אחת מתופעות הלוואי הנפוצות הינה אקנה, עור שמן וצמיחת שיער בגוף נראים לעתים קרובות ואפילו ממינון של 20 מ"ג או 25 מ"ג ליום.
דיאנבול מסוגל לקיים אינטראקציה עם האנזים ארומטאז המוביל לתופעות לוואי, כגון: גינקומסטיה, כך שהמשתמשים צריכים תמיד לבדוק שיש להם את התרופות הדרושות כדי לטפל במצב בהקדם האפשרי.
בצקות וצבירת נוזלים (בצקות) משמעותית היא מאפיין בולט של שימוש בדיאנבול.
דיאנבול הוא רעיל לתפקודי הכבד. הסיבה לכך היא שאלקילציה מצורפת למולקולת סטרואידים כדי לאפשר להם לשרוד את תהליך חילוף החומרים הראשוני של המעבר בכבד, ובכך להגדיל באופן משמעותי את הזמינות ביולוגיות שלהם.

עובדות על הדי-בול Dbol

[17a-methyl-17b-hydroxy-1 ,4-androstadien-3-ONE]
משקל מולקולרי: 300.44
פורמולה: C20H28O2
יצרן: ציבה (במקור)
תאריך היווצרותה: 1956
מינון אפקטיבי: 25-50mgs
משך זמן מחצית החיים פעילים: 6-8 שעות
זמן זיהוי בבדיקות סמים בספורט: עד 6 שבועות
יחס אנאבולי / אנדרוגני (טווח): 90-210:40-60

טואול - בניית אתרים