דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

דיהידרוטסטוסטרון – טסטוסטרון

 

דיהידרוטסטוסטרון (DHT) יותר חזק מבחינת השפעתו האנבולית והאנדרוגנית (anabolic androgenic) בהשוואה לטסטוסטרון, ההשפעות האנדרוגניות הן המאפשרות את תופעות הלוואי שלו.

דיהידרוטסטוסטרון – טסטוסטרון


ה-DHT  (די-הידרו-טסטוסטרון) בצורתו הטהורה היא בחירה גרועה מאוד עבור תהליכים אנאבוליזם (בניית השרירים לפיתוח גוף) מכל סוג שהוא. הניגזרות שלו הן בעלות השפעה אנאבולית גבוהה ורמה אנבולית נמוכה מאוד (לא כולם), לכן משפחת הסטרואידים הנ"ל בטוחים יחסית ובעלי רמה אנדרוגנית, ותופעות לוואי אנדרוגניות נמוכות יחסית. אך בפועל, ה- DHT (די-הידרו-טסטוסטרון) בגופנו שונה בהרבה ממה שהיינו רוצים שיתפקד.

די-הידרו-טסטוסטרון הינו אנדרוגן בלתי ארומטי (aromatizing), ידוע שהדיהידרוטסטוסטרון אינו מומר לאסטרוגן (הורמון מין נשי), דבר זה חשוב היות והאסטרוגן הינו אחד המדכאים את ייצור ה- LH, וזהו הגורם המחמיר ומקטין את ייצור הטסטוסטרון האנדוגני בגופנו !

דיהידרוטסטוסטרון, אינו מומר לאסטרוגן  כאמור,  ולא ימנע את ייצור ה- LH ועקב כך את ייצור הטסטוסטרון. דיהידרוטסטוסטרון עשוי אפילו להיות בעל השפעה שמדכא את ההורמון הנשי - אסטרוגן, במקרים מסוימים. דבר זה צריך להילקח בחשבון היות ובפועל ישנה השפעה חיובית (שוב, בחלק מהמקרים) על ה- LH והטסטוסטרון.

הגוף מוריד את הדי-הידרו-טסטוסטרון לכדי מטבוליטים פעילים בדרך של האינטראקציה עם האנזים דהידרוגנאז היכול להגיע לקולטני האנדרוגנים ברקמות השלד. זו הסיבה מדוע אנו רואים שינויים כה רבים ושונים של די-הידרו-טסטוסטרון הקיימות בשוק, התכשירים כגון: אנדרול (אוקסימטולון, Anadrol 50) לאנאבר (אוקסנדרולון, Anavar), עם שימושים רבים ושונים כל כך. 

Andractim טסטוסטרון ג'ל
ג 'ל טסטוסטרון (Andractim) הינו ג'ל מקומי, אשר מגיע בשפופרת המכילה די-הידרו-טסטוסטרון. קצב הקליטה יהיה דומה לג'ל טסטוסטרון, או בערך כ- 10%.

טואול - בניית אתרים