דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מסטרולון - Mesterolone (פרובירון - Proviron) / קובי עזרא

מסטרולון הינו אנדרוגן (סטרואיד אנדרוגני) סינתטי דמויי דיהידרוטסטוסטרון (DHT), ההורמון הנ"ל הינו המטבוליט הפעיל ביולוגית של ההורמון  טסטוסטרון.

ספורטאים משתמשים בתרופה הגנרית מסטרולון בכדי ליצור נוקשות ברקמת השרירים, היות והאנדרוגן - הורמון המין הגברי הנ"ל גורם לנוקשות השרירים ע"י הכנסתם לתוך תאי השרירים. זאת בניגוד להשפעת האסטרוגן - הורמון המין הנשי.

מסטרולון משמש לטיפול אנדרוגני בגברים בגיל מתקדם הסובלים ממחסור בטסטוסטרון.

שימוש נוסף הוא לטיפול בבעיות פוריות אצל גברים עקב היפוגונדיזם.

מסטרולון יש לציין, כי ספורטאים נוטלים גם כ- 25 מ"ג עד 100 מ"ג של מסטרולון לקראת הרבעון האחרון לסיום הסייקל. המסטרולון הינו סטרואיד אנדרוגני המתפקד כ-אנטי-ארומאטי.

ישנם ספורטאים אשר משתמשים המסטרולון כטיפול של איזון הורמונאלי - PCT, למרות כי הדבר עשוי ליצור יותר נזק בהשוואה לתוצאות... כל זאת היות ולרכיב האנדרוגני הנ"ל ישנה פעילות אנטי-אסטרוגנית, אך בשל השפעתו האנדרוגנית ישנה גם השפעה על דיכוי בלוטות הגונדות - אשכים, ודיכוי ביצירת תאי הזרע !!!

לכן ספורטאים לעיתים נדירות משתמשים ברכיב אנדרוגני הנ"ל.

תופעות הלוואי הדורשות התייחסות מיוחדת מהתרופה מסטרולון כוללות: בצקות, בחילות, הקאות, עייפות, כאב ראש, דיכאון, שינויים בחשק המיני, צמיחת שיער מוגברת, אקנה, תדירות גבוהה במתן שתן, הגדלת החזה (גניקומסטיה).
זקפה מתמשכת או בתדירות גבוהה (נדיר). במקרים נדירים נצפו גידולים שפירים של הכבד ובמקרים נדירים יותר נצפו גידולים ממאירים בכבד, שהובילו במקרים בודדים לדימום תוך-בטני מסוכן.

יצרן: שרינג א.ג., גרמניה

טואול - בניית אתרים