דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

אספסת (Alfalfa)

האזכור המתועד הראשון של אספסת הינו בספר שנכתב ב- 2939 לפני הספירה ע"י קיסר סין. כבר אז בהודו נעשה שימוש נרחב. הערבים נתנו אספסת שמו שפירושו "אבא של כל המזונות" והאכילה אותו הסוסים שלהם כדי לגרום להם לרוץ מהר יותר. הסינים כבר משתמש אספסת מאז המאה ה -6 לטיפול באבנים בכליות, וכן כדי להקל על צבירת נוזלים ונפיחות.

תוספי האספסת יכולים לבוא בצורות שונות: אבקת אספסת מכילה ויטמינים A, B-1, B-6, B-12, C, E, ו K-1, ניאצין, חומצה פנטוטנית ביוטין, חומצה פולית, חומצות אמינו חיוניות. מכיל גם כמויות גבוהות של סידן, זרחן, מנגן, ברזל, אבץ, נחושת.

סיבות לשימוש באספסת

אספסת תומך במערכות השלד, הבלוטות, העיכול, השתן. הוא מכיל כלורופיל, אשר ידועה איכויות הטיהור שלה. העלים של צמח אספסת הם בשפע חלבונים, מינרלים, מינרלים וחומרים מזינים, לרבות, סידן ברזל, נחושת, מנגן, סיליקון, אבץ, זרחן, מגנזיום קרוטן, אשלגן וסיבים תזונתיים. אספסת היא גם מקור קרוטן, ניאצין ביתא, חומצה פנטותנית, ויטמינים B1, B2, B3, B5, B6, E, K, ו - C.
אספסת יכולה לסייע בהורדת כולסטרול, הורמונים מאזן, ולקדם תפקוד בלוטת יותרת המוח. אספסת alkalizes ו detoxifies את הגוף, משמש חומר משתן, אנטי דלקתיות מכיל סוכן אנטי פטרייתי. אספסת הוא גם טוב לטיפול, אנמיה העצם והפרעות משותפת, המעי הגס הפרעות עיכול, מחלות עור וכיבים. מאפייני תיעד שלה כוללים גם: טוניק כללי, משלשל, febrifuge, (הכבד הגנה) hepatoprotective, משקיט התזונתי, נגד שיגרון.

להלן כמה שימושים עבור אספסת

אספסת הוכח להועיל במניעת רירית הרחם וסרטן המעי הגס, * מסייע להפחית את ההשפעות של דלקת מפרקים שגרונית דלקת פרקים ומצבים אחרים. * נטילת טבליות אספסת לפני הארוחה תסייע למנוע את ספיגת הכולסטרול. * יש מספר ראיות לכך תה אספסת יכול להיות יעיל בטיפול בסוכרת. * נראה לגרות את התיאבון. * מערכת הדם - אנמיה, שחין, מסייע לקרישת הדם. * המוח ואת מערכת העצבים - מסייע לאנשים שהחלים התמכרות סם או אלכוהול כדי לחזור למוטב. * לב וכלי דם: מחלות לב, עוזר לעצור את היווצרות הפלאק טרשת עורקים, שבץ. * אספסת פועלת בדומה לאסטרוגן ועלול להיות יעיל בטיפול בבעיות הווסת בגיל המעבר. * לנשים: וסת לא סדיר או המאוחרת, בעיות גיל המעבר, מקדמת הנקה (חלב מספקים) ב אמהות מיניקות. * העיכול: מגביר תיאבון, מסייע לבעיות מעיים, הפרעות עיכול, אולקוס פפטי, הקליטה הירודה של חומרי מזון, עיכול לקוי, מווסת את המעיים, מקל כיבי קיבה, מסייעת קלקול קיבה. * המין והשתן: מונע אגירת מים ובצקות, אבנים בכליות, הפרעות בשלפוחית השתן, הערמונית, מקל על בעיות בדרכי השתן, דלקות בשלפוחית השתן. * הכבד: מקטין את ספיגת הכולסטרול, detoxifies הכבד, צהבת. * מחקרים מראים כי הוא עשוי להשבית חומרים כימיים מסרטנים תזונתיים בכבד ובמעי הדק, לפני שיהיה להם סיכוי לעשות את הגוף כל נזק.
המינון המומלץ הוא 500 עד 1,000 מ"ג של עלים מיובשים ליום או 1-2ml של התמיסה. בטבליות או כמוסות עדיף לקרוא את התווית המוצר.
תופעות לוואי: אין בעיות בטיחות ידוע או אינטראקציות הקשורות אספסת; במקרים בודדים עם זאת, היו אנשים שהינם אלרגיים אספסת.
אלה שסובלים מהבעיה עם זאבת Erthematosus (מחלה כיבי של העור), זרעי אספסת עלולה להחמיר את המחלה הזאת, כי הם מכילים תרכובת המערכת החיסונית גירוי בשם L-canavanine, אשר עלולה לעורר התלקחות לופוס קופצים. ישנם גם הדיווחים כי בליעה של חומר זה יכול לגרום להישנות של זאבת בחולים שבהם היא הפכה רדומים.
טואול - בניית אתרים