דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

כיצד אפשר לשמור על רמת טסטוסטרון גבוה

רמת טסטוסטרון גבוה, טסטוסטרון-הורמון מין הגברי שמקדם תהליך גדילת שריר.כמות טסטוסטרון של כל אדם שונה אחד מהשני,זה בדיוק כמו קצב חילוף חומרים שהוא גם משתנה מבן אדם לבן אדם.טסטוסטרון זה הורמון הכי חשוב בפיתוח  ויש כמה מניפולציות כיצד אפשר לשמור על רמה גבוה

טסטוסטרון-הורמון מין הגברי שמקדם תהליך גדילת שריר.כמות טסטוסטרון של כל אדם שונה אחד מהשני,זה בדיוק כמו קצב חילוף חומרים שהוא גם משתנה מבן אדם לבן אדם. טסטוסטרון זה הורמון הכי חשוב בפיתוח  ויש כמה מניפולציות כיצד אפשר לשמור על רמה גבוה  של טסטוסטרון בדם ובמאמר זה אני אתן כמה טיפים כדי שגם אתם תוכלו לעשות את זה.אז קבלו 5 דרכים על שמירת טסטוסטרון מספיק בדם

1.לאכול בשר

מדענים הוכיחו שבניגוד לדיאטות בשריות הדיאטות צמחוניות מורידות משמעותית את כמות הטסטוסטרון בדם ובנוסף לזה התזונה העשירה בשומן עוד יותר טובה למי שרוצה לשמור על ההורמון הזה.למעשה זה קורא בגלל שבשר ושומן מכיל כולסטרול המשרת כמקור העיקרי של כל הורמון שהגוף שלנו מייצר וגם של טסטוסטרון. בנוסף בשר אדום עשיר באבץ מינרל חיוני שאחראי על שמירת הורמון המין הגברי.אני מאוד ממליץ להכניס לתפריט תזונתי שלכם (כמובן שהוא חייב להיות מבוסס על 6-5 ארוחות ואם לא אז לא לחכות ולעשות אותו ) 3 ארוחות בשריות וזה גם יספק את הגוף שלכם בחלבון וגם אשמור על טסטוסטרון .

2.לאכול  פחמימות

אחרי כל אימון בחדר כושר כדאי מאוד לאכול מזון המכיל פחמימות פשוטות זה מגביר את הפרשת אינסולין שמטרתו להביא את כל החומרים הקשורים לבניית והתאוששות לשרירים שלכם או במלים פשוטות אינסולין אומר למטבוליזם שלנו להתחיל לעבוד ולבנות שריר.סיבה אחרת שבגללה מומלץ לצרוך סוכר אחרי אימון היא ,דם העשיר באינסולין מוריד את  רמת קורטיזול (הורמון הרס שאנו מפרשים באופן טבעי במהלך אימון)שהורס את השריר ובנוסף קורטיזול מוריד את רמת טסטוסטרון בדם ומטרתנו זה לשמור על טסטוסטרון.לסיכום:צריכה של פחמימות באחרי אימון יעזור להוביל את חומרי הבנייה אל השריר וגם יעזור לשמור על רמת טסטוסטרון גבוהה ויוריד את רמת קורטיזול בדם.

3.תשתמשו באבקת חלבון מי גבינה וגלוטמין לפני אימון

חלבון מי גבינה זה סוג של חלבון המורכב מחומצות אמינו בצורה של – BCAA

 Branched-Chain-Amino-Acids)). תזונאים  ספורטאים טוענים שצריכת חלבון מי גבינה לפני מאמץ גופני עוזרת לשמור על רמת טסטוסטרון גבוה בדם ובנוסף ב 20 גרם של חלבון יש 7 גרם של חומצות אמינו שאנו צריכים לבנייה יותר טובה של  שריר.זה לגבי חלבון.צריכת גלוטמין לפני אימון לא רק מורידה את הכמות קורטיזול(הורמון הרס) אלה גם שומרת על כמות טסטוסטרון גבוה בדם .המלצה שלי לצרוף חלבון או גלוטמין 40 דקות לפני אימון וגם אחרי.

4.להכביר את צריכת ויטמין C

מיץ תפוזים-זה מקור מעולה של פחמימות  לקינוח שלאחרי אימון(הזכרנו מקודם שמומלץ לאכול פחמימות אחרי אימון) ובנוסף זה מקור הכי טוב של ויטמין C .

מדענים רבים טוענים שצריכת ויטמין C מורידה את רמת קורטיזול (הורמון הרס) בדם ואתם כבר יודעים שאויב מאוד אכזרי של כל מפתחיי גוף או סתם מתאמנים זה קורטיזול המעצבן שתמיד מנסה להרוס את כל מה שבנינו באימונים קשים .המלצה שלי לצרוך 500  מ''ג של ויטמין C  לפני ארוחת בוקר ו500  מ''ג לפני ארוחת צהריים או ערב.

5.להיזהר מאימון יתר

איך אפשר לזהות שאתם נמצאים באימון יתר זה מאוד פשוט.

 אם אתם שומרים על תזונה נכונה ומבצעים אימונים מסודרים ולמרות כל זה אתם לא רואים שום תוצאה אז מאד יכול להיות שאתם באימון יתר.כמות מוגזמת של אימונים או סטים שאתם מבצעים בכל אימון יכול לגרום להתפרצות גדול של קורטיזול בדם ותוצאה מזה מורידה את רמת טסטוסטרון בדם וגורם לכך שהגוף מבניה עובר להרס ושריר במקום לגדול מתחיל להרס.כדאי להימנע מאימון יתר צריך לעשות תוכנית מסודרת אם אדם מקצועי,לא להעמיס אל הגוף שלכם יותר מידי והכי חשוב להקפיד על מנוחה(אל תשכחו ששריר ניבנה בזמן מנוחה).המלצה שלי זה תמיד להתאמן בליווי אדם מקצועי וכל שינויים בתוכנית אימון לעשות איתו ובכלל כל דבר שאתם לא בטוחים שאתם עושים נכון מומלץ להתייעץ אם גורם מקצועי כי חוסר ידע יכול לגרום לתוצאות בכלל לא נעימות ולפציעות.

רמת טסטוסטרון גבוה, טסטוסטרון נמוך, טסטוסטרון-הורמון מין, טסטוסטרון וגדילת שריר, כמות טסטוסטרון, צמחונות וטסטוסטרון, פחמימות וטסטוסטרון, טסטוסטרון וחלבון, טסטוסטרון ואבקות חלבון, טסטוסטרון וגלוטמין, ויטמין C וטסטוסטרון, טסטוסטרון ואימון יתר, בדיקת טסטוסטרון
טואול - בניית אתרים