דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מחלות דרכי הנשימה בילדים

מערכת הנשימה היא מערכת בגוף האדם המאפשרת את חמצון הדם הדרוש לצורך הפקת אנרגיה ואת פליטת הפחמן הדו-חמצני שהוא תוצר לוואי לתהליך זה.

מערכת הנשימה מורכבת מדרכי האוויר העליונות, ודרכי האוויר התחתונות.

דרכי האוויר העליונות כוללות את האף, הפה, ותחילת קנה הנשימה. דרכי האוויר התחתונות כוללות את קנה הנשימה, את הסימפונות ואת הריאות.

בית החזה עצמו כולל גם את הצלעות (בין כל צלע- וריד, עורק, עצב), את עצם החזה (סטרנום) ואת השרירים הבין-צלעיים והסרעפת.

 
 

תרופות לדרכי הנשימה התחתונה

 
לומודל - (disodium cromoglycate), פעילותו מעכב שיחרור המדיאטורים מתאי הפיטום (mast cell) לאחר התקשרות הנוגדנים לאנטיגן, וזאת ע"י ייצוב הממברנה בתא.

הפקת התרופה cromon)) בבסיסה הייתה במקורה מצימחי ammi vishaga (מאי-ויסנגה) שמקורם באגן הים התיכון.

השתמשו בו כמשכח כאבים עוויתיים.

פעילות הכרומון (לומודל) הינה על ממברנות תאי הפיטום וע"י ייצובה נמנע שיחרור המדויאטורים הכימיים: היסטמין, srs, ecf, סרוטונין ועוד. המטווחים הללו משתתפים בריאקציות כימיות הגורמות לעווית הסימפונות.

- במחקר על ילדים שטופלו בלומודל: הראה הפחתת השימוש בסטרואידים ובמרחיבי הסימפונות.

- תופעות לוואי: גירוי בגרון ומרידות, דווח ב"ניו-אינגלנד" אודות מספר בודד של מקרי אלרגיה עקב שאיפת הכרומוגליקט.

* ספורט: הספורט היעיל ביותר שאינו גורם כמעט להתקפים אסטמתיים הוא שחיה.

 

 

אלרגיות

התפלגות המזונות האלרגניים אצל ילדים:

חלב פרה 38%

חיטה 33%

חלבון ביצה 25%

בוטנים 20%

חלבון סויה 17%

תירס 15%

בנוסף, ישנו אחוז גבוהה של אלרגיות לבננות, אגוזים, שקדים, שומשום, מיני ירקות שונים, כגון: חסה, עגבניות, חצילים, מיני כרובים שונים, תפוחי אדמה, שמרים (שמרי בירה ואפייה) - נמצאים בכ0 84% מכלל האלרגניים.

igg הינו נוגדן המצוי בגופינו, רמתו עולה בעת אלרגיה למזון.


למאמרים נוספים בתחום מערכת הנשימה

מחלות דלקתיות ודרכי הטיפול בהן מחלות אוטו-אימוניות: מחלות שכיחות יחסית – פוגעות בכ-3% מהאוכלוסיה, יותר בנשים. מחלות אלו נובעות מפגם בסיסי במערכת החיסון שבעקבותיו מערכת זו מופעלת כנגד אנטיגניים עצמיים – (SELF) פגם בסבילות החיסונית (TOLERANCE).
חסרונות השימוש באנטיביוטיקה הרס של אוכלוסית החיידקים הידידותיים, כ- 400 סוגי חיידקים החיים במערכת העיכול בעיקר בחלק התחתון של המעי הדק והמעי הגס. חיידקים אלו מהווים חלק חשוב מתהליכי פירוק, ספיגה והטמעה של רכיבי מזון. לא ניתן לתאר את מערכת העיכול ללא תפקודה של צמחיה מורכבת זו, כך למשל צמחיה זו מייצרת עבורנו ויטמין K, רכיב חיוני לקרישת הדם ובריאות העצם, לא תתכן ספיגה של ויטמין B-12 ללא חלבון הנשא שלו המיוצר בתווכה של צמחית המעיים. אצל תינוקות מייצרת צמחיה זו אנזימים שונים כולל לקטז, ומחסור בצמחית מעיים יגרום גם לאי אחזקת חנקן, מה שיגרור אחריו פיגור בהתפתחות ואי עליה במשקל.
אלרגיה הינה תגובה חריפה של מערכת החיסון לרכיב שמרבית האנשים מוצאים כבלתי-מזיק,  ועשויה לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות.
דלקת וקצרת | אלרגיה | מחלות דרכי הנשימה בילדים | מערכת הנשימה | מחלות בדרכי הנשימה | מערכת הנשימה - אנטומיה | מחלות נשימה ואלרגיות | 
כורכום ואסטמה הכורכומין יעיל לטיפול במגוון רחב של מחלות דלקתיות, כגון: מחלת האסטמה (גנחת הסימפונות), דלקות מעיים שונות, דלקות פרקים (אוסטאוארטריטיס, ארטריטיס, ראומטואיד ארטריטיס), דלקות גידים, וכו'...

 


ד"ר יעקב עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מר קובי עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:  1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף. 2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי. 3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוז...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140                            
* מנהל האתר:
ארגון הבריאות והכושר הישראל.

טואול - בניית אתרים