דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

אסטרטגיית השימוש בסטרואידים אנבוליים ותרופות אנבוליות

אם כן מהם סטרואידים אנדרוגניים-אנאבוליים?

רכיבים אילו הינם הורמונים ממשפחת הסטרואידים הסינתטיים וחלקם טבעיים. הורמונים אילו מעודדים גידול וחלוקת תאים (היפרטרופיה והיפרפלזיה), וכתוצאה מכך גידול של רקמות שונות, כגון: רקמת השריר ורקמת עצם.

הורמונים אלו נתגלו בתחילת שנות השלושים, ושמשו מאז למגוון שימושים רפואיים בבעיות תאבון, התבגרות מינית ואף טיפול בסרטן ואיידס.

טסטוסטרון
הוא אחד מהסטרואידים האנאבולים הטבעיים, פעילותו הינה אנבולית ואנדרוגנית.

מהי פעילות אנדרוגנית ואנאבולית?

פעילות אנדרוגנית כוללת, את התגובות הבאות: התפתחות מערכת המין והרבייה הזכרית, מאפיינים זכריים אחרים, כגון: צמיחת שיער גוף, צמיחת זקן, העמקת הקול והתפתחות השרירים. מקורם של הורמונים אנדרוגנים אלה באשכים. אך הם גם מופרשים בכמויות נמוכות גם בבלוטת יותרת הכליה (אדרנל) ובשחלות.

פעילות אנבולית כוללת: התפתחות גופנית (שרירים, עצמות וכו'). תרופות המזרז צמיחת רקמה על-ידי הגברת התהליכים המטבוליים הקשורים לסינתזה של חלבונים. חומרים אנבוליים הם בדרך-כלל הורמוני מין גבריים סינתטיים.

כלומר שפעילות אנדרוגנית משפיעה בעיקר על מערכת המין וסימני המין המשניים. וההשפעה האנאבולית עיקר פעילותה הינה על בניית ויצירת חלבונים, כגון: שרירים עצמות ועוד...

אסטרטגיית השימוש בסטרואידים אנבוליים ותרופות אנבוליות אחרות:

לנושא מורכב זה ישנם תת-נושאים רבים ומגוונים, אך נפשט את הדבר. אוקי, אז נשאלות שאלות רבות לפני שהספורטאי החכם נוטל סטרואיד זה או אחר.

למשל, איזה תרופה או תרופות לבחור? איזה קומבינציה של שימוש (דרגת רעילות)? משך תקופת הסייקל? מה יהיה בתהליך הדטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף)?

למרות שבישראל אין הרבה מודעות לנושא של השמירה על הבריאות בקרב ספורטאים ומפתחי-גוף (בודי-בילדרים), כך ניתן לראות ספורטאים מפתחי-גוף אשר מתחרים מספר שנים ואז פורשים ונעלמים מזירת התחרויות והאימונים!!!

תהליך הדטוקסיפיקציה עושים בכדי לצמצם ולמזער תופעות לוואי אשר עשויות לצוץ ולגרום לבעיות אקוטיות ומחלות כרוניות שונות, כגון: בעיות עור (אקנה, נשירת שיער הראש ועוד), סרטן, אימפוטנציה (אין אונות), עקרות וירידה בייצור תאי הזרע, מחלות לב וכלי דם ועוד....

 
אודות טיפולים גנטיים בספורטאים, בטרואידים אנבולים, הורמון גדילה ועוד...

אז ההמלצות הגורפות שאין עליהן עוררין בקהילת הספורטאים האינטיליגנטיים, הן פשוטות:

  1. בצעו תמיד את תהליך הדטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף) - קבלו קישור.
  2. לא ליטול תרופות שלא לצורך.
  3. אם כבר נוטלים תרופות - סייקלים, יש לבצע אותם באופן קשר, ואו בשיטת החלפת הרכיבים בכדי לגרות רצפטורים בדרכים שונות.
  4. יש להעדיף רכיבים העלי דרגת רעילות נמוכה.
  5. חומר נוסף על ניקוי הגוף - קבלו קישור.
  6. מאמר נוסף על סטרואידים אנבולים הטוב הרע והמכוער.
  7. מאמר על הטסטוסטרון לסוגיו.

שימוש בסטרואידים אנבוליים

סטרואידים שמשו במשך שנים לטיפול בהפרעות רפואיות. הם פותחו בשנת 1930 על מנת למנוע את ניוון השרירים (קטבוליזם) בחולים עם מחלות קשות. הסטרואידים ניתנו גם לחולים שנכוו קשה. שימוש הראשון בסטרואידים האנבולים היה במהלך מלחמת העולם השנייה.

רופאים נאצים נתנו סטרואידים לחיילים שלהם, בניסיון להפוך אותם ליותר אגרסיביים. לאחר מכן ברית המועצות החליטה לתת סטרואידים אנאבוליים לספורטאים שלהם. ברגע שארה"ב למדה הסוד של המועצות, הם גם התחילו לתת סטרואידים לספורטאים שלהם בשנות 1950.

היסטוריה קצרה של סטרואידים אנאבוליים

ההיסטוריה של סטרואידים אנבוליים היתחילה עם היווצרותם, ראשונים נוצרו בשנת 1930. ההורמון פותח בכדי למנוע את ניוון רקמת שריר בחולים עם מחלות קשות.

בעולם הרפואה סטרואידים ניתנים במטרה לגיטימית. אתלטים משתמשים בסטרואידים במטרה לשפר את הביצועים והמראה הגופני שלהם.
בשנות ה-40, רופאים נאצים ספקו סטרואידים אנבולים לחייליהם במאמץ להפוך אותם ליותר אגרסיביים. בעקבות זאת, ברית המועצות בשנות ה-50, עשתה שימוש בסטרואידים לספורטאים שלהם כדי לשפר את הביצועים הספורטאיביים וכוח הפיזי.

ברגע שארה"ב גילתה שברה"מ נתנה סטרואידים לספורטאים שלהם, הם התחילו לעשות את אותו הדבר בשנות ה-50. אבל בהתחשב ברציפות של שבירת שיא עולם לאחר שיא עולם באירועים גדולים כמו האולימפיאדה. למעשה, היתרונות היו ברורים מבחינה פיזית: עלייה בגודל השרירים וכוח שלא ניתן להשיג באמצעות אימון ותזונה קפדניים לבד.

במשך שלושה עשורים בקירוב, לעומת זאת, אף אחד לא טרח לתעד את תופעות הלוואי של שימוש בסטרואידים. ואז, בשנות ה-60, הדיווחים הראשונים על השפעות הבלתי רצויות תועדו. תופעות לוואי לא רצויות אלה כללו: תוקפנות, אקנה, נשירת שיער, עלייה / ירידה בחשק מיני, גניקומסטיה גדילת של השד [בזכר] ושורה של תופעות נוספות. בנוסף אין מספיק מידע קיים על 'איך' סטרואידים עבדו בפועל כדי לשפר את החוזק, גודל וביצועים. 

איך הסטרואידים עובדים? באמצעות קשירה לקולטנים אנדרוגנים ברמה התאית, ממגר RNA, וגברת סינתזת חלבון. יש לסטרואידים גם השפעה אנטי קטבולית, גם לנוכח חוסר קלוריות בדיאטה, ואימון יתר. הסטרואידים מגבירים תוקפנות, ולעיתים מעניקים תחושת אופוריה, הם מהפחיתים עייפות, במשך האימון, על מנת למקסם את העוצמה ומשך האימון.

אתלטיקה וטסטוסטרון: ההיסטוריה של סטרואידים אנאבוליים ואיך זה עובד?

(מידע על טסטוסטרון המופלא בניית שריר!).
למרות שכולם לוקחים כמובן מאליו את העובדה שמפתחי גוף הגדולים משתמשים בסטרואידים אנאבוליים (וזה בהחלט נכון).

היום אנחנו יודעים איך סטרואידים אנבוליים פועלים, וכיצד הטסטוסטרון מסייע להגדלת מסת שרירים וכוח. יש קשר בלתי ניתן לעירעור בין מסת שרירים גדולה ורמות הטסטוסטרון בגוף. אנשים אלה מבורכים עם רמות גבוהות של טסטוסטרון באופן טבעי נוטים לעלות במסת השרירים די בקלות. בהשוואה לאלו עם רמות נמוכות (של טסטוסטרון) באופן טבעי ורמות גבוהות יותר מהנורמה של אסטרוגן.

כסקוט סנרי כתב בספרו, הסטרואידים אנאבוליים ופיתוח הגוף. "אפשר לומר חד משמעית שהאדם הוא אכן תוצר של ייצור ההורמונים שלו. במידה מסוימת, כל היבט של חיינו נשלט על ידי היעילות של המערכת האנדוקרינית שלנו. שניהם המראה הפיזית שלנו והפרופיל הפסיכולוגי שלנו הם במידה רבה תלויים בו, כמו האופן שבו אנו מנהלים את היחסים הבינאישיים והרדיפה אחר המטרות לאורך כל חיינו."

בואו נדבר על טסטוסטרון. בעבר לוחמים נהגו לאכול את הלב ואשכים של בעלי חיים טורפים, בתקווה שהם יזכו לאומץ וכוחו של בעל החיים. סריסים הפכו פחות אגרסיביים, יותר כנועים ונשיים יותר, ברגע שהם סורסו. רק ב- 100 השנים האחרונות, לעומת זאת, גילו את הקשר הישיר בין טסטוסטרון ומאפיינים זכריים.

בלי ההורמונים הגבריים המיוצרים על ידי אשכים (לא רק), גופו של הגבר עד מהרה יתחיל לעבור שינוי למראה נשי מובהק. שיער פנים יתדלדל, שומן גוף יצטבר ירכיים ובחזה, שיער החזה כמעט נעלם לגמרי וכמובן הגבר יהפוך לאימפוטנט.

מה גרם לשינוי עמוק שכזה? אתם כבר בטח מנחשים, במילה אחת הורמון המין הגברי – טסטוסטרון. מאז השימוש בטסטוסטרון המלאכותי הסלימו מצבים במטרה לנסות להפוך את היחידות המובחרות ליותר אגרסיביות באס אס של היטלר, ובהמשך לקידום צמיחת והתפתחות השרירים בספורט פיתוח גוף.

באופן אירוני, למרות שהסטרואידם היו עשויים לסייע להרוג אנשים רבים עקב השפעתם על החיילים גרמנים ולהפוך אותם ליותר אגרסיביים. סטרואידים אנבוליים הצילו יותר חיים אחרי המלחמה. כאשר כוחות הברית הגיעו למחנות הריכוז הגרמנים הידועים לשמצה בשנת 1944 ובשנת 1945, הניצולים הרעבים וכחושים טופלו בסטרואידים אנבוליים כדי לסייע לשקם את בריאותם הפיזית.

אנשים שוכחים שלסטרואידים אנאבוליים ישנה מטרה טיפולית לגיטימית העשויה להציל חיים ולשפר את איכות החיים של אנשים וחולים רבים. הסובלים מאיידס מצאו שסטרואידים יכולים להיות מתנה משמים בשיפור איכות חייהם. תחת השגחה רפואית ובנסיבות מסוימות, הסטרואידים יכולים להיות מועילים מאוד לחלשה ולדילדול מסת השרירים.

אתלטיקה וטסטוסטרון

אחד הספורטאים הראשונים שעשה שימוש בסטרואידים אנבוליים לצורך שיפור הביצועים היה השבדי שרץ למרחקים פאבו מוני. בשנת 1931 נומי שלושה ספורטאים אולימפיים שבדיים אחרים התחילו את השימוש במוצר הנקרא: Rejuven, שהכיל טסטוסטרון. נומי אמר שהוא "נדהם מהשפעתו של Rejuven על הגוף. באמצעות Rejuven ניתן להתאמן באופן הרבה יותר אינטנסיבי."

באותו הזמן היה חוקי להשתמש בטסטוסטרון היות ואז לא היה איסור השימוש בו כמו כן, לא היו ידועים יתר הסטרואידים האנבוליים.  מספר ספורטאים גרמנים השתמשו בטסטוסטרון במשחקים האולימפיים בברלין בשנת 1936. 

השאר הוא ההיסטוריה. לקיחת תרופות הפכה ליותר ויותר שכיחה. סטרואידים הפכו פופולריים – Anavar, Anadrol-50, Winstrol, Durabolin, Deca-Durabolin, Maxibolan, Halotestin, Nilivar, Primobolan, Stromba וטסטוסטרון (על בסיס מים וגם על בסיס שמן) – ומינונים יש יותר גדולים והרבה יותר מטורפים. מפתחי גוף החלו לעשות סייקלים אשר בכילו שילובים של מספר סטרואידים אנבוליים יחד.

השאלה הופכת להיות: איך לבנות שריר מבלי לקחת סטרואידים? או לפחות: איך להגדיל את רמות הטסטוסטרון שלך, כך שאתה יכול לבנות יותר שריר מבלי להזדקק לסטרואידים?

אימונים וטסטוסטרון

הרבה נכתב במהלך השנים על איך ולמה סטרואידים אנבוליים ופעילות הטסטוסטרון, וכיצד הסטרואידים גורמים לבנות שרירים באופן הרבה יותר קל מאשר בלעדם. דן Duchaine היה חלוץ של ממש בעניין זה. המדריך המחתרתי אשר פורסים אודות הסטרואידים, שהודפס בשנת 1984, ועדיין נחשב לקלסי. המדריך שלו הסביר בשפה פשוטה כיצד ומדוע אודות הטסטוסטרון. ביל פיליפס גם כתב בהרחבה על סטרואידים. מדריך העזר האנבולי הוא אחד מהספרים היסודיים ביותר, הכתובים היטב בנושא הטסטוסטרון והסטרואידים.

מחקר בפולין במהלך 1970 הוכיח שמרימי משקולות ברמה עולמית יכולים לצרוך יותר מ 200 גרם חלבון ביום ועדיין להיות במצב של מאזן חנקן שלילי.

שימור גליקוגן מוגבר היא תוצאה נוספת של נטילת סטרואידים. שימור גליקוגן מוגבר בשרירים. גליקוגן, אחד ממאגרי האנרגיה המשמשים את השרירים שלנו, מגיע מחילוף החומרים של פחמימות. כשיש מעט גליקוגן בשרירים, כמעט בלתי אפשרי לקבל את תחושת הפאמפ מהאימון. כמו כן, כשמאגרי הגליקוגן נמוכים מאוד בשרירים, השרירים נראים מאוד "רזים" וכחושים.

כל זה נשמע נהדר – אם אתה מוכן לקחת סטרואידים או טסטוסטרון. אבל מה אם אתה לא? האלטרנטיבה היחידה שלך תהיה למצוא תוספי תזונה אשר מגבירים את רמות הטסטוסטרון בגוף שלך באופן טבעי, ולחקות כמה מהפעולות של סטרואידים. האם תוספים כאלה קיימים? 

מאמרים בתחום הסטרואידים האנאבוליים: סטרואידים אנבולים וניוון שרירים | סטרואידים קורטיזון ומחלת ניוון שרירים | פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים | תופעות לוואי של סטרואידים גלוקוקורטיקוסטרואידים | סטרואידים ודהטוקסיפיקציה (ניקוי הגוף) | מניעת פירוק השרירים לאחר הסייקל סטרואידים אנאבולים | סטרואידים אנבולים – הטוב הרע והמכוער | סטרואידים ותופעות לוואי | השפעת הסטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית חלק א' | סטרואידים אודות גופנו ויכולתו האתלטית-חלק ב' | סטרואידים אנבולים | סטרואידים על שום מה ולמה? | אסטרטגיית השימוש בסטרואידים אנבוליים ותרופות אנבוליות | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | סטרואידים ומפתחי-גוף | סטרואידים אנבוליים ובודי-בילדרים | שני סייקלים (סטרואידים אנבולים) לשתי מטרות (למסה ולחיטוב) | פרופילים של סטרואידים אנבוליים | סייקל-סטרואידים, PCT ודטוקסיפיקציה=ניקוי הגוף | סטרואידים אנבולים-אנדרוגנים תופעות לוואי לגבירים ונשים | סטרואידים אנאבולים ותוספי מזון | מה הם הסטרואידים האנבוליים? | היסטוריה של סטרואידים האנבולים | סטרואידים אנבולים, שומנים בדם ומחלות לב וכלי דם | סטרואידים אנבולים טעויות נפוצות | סטרואידים אנאבולים שימוש למתחילים-הסייקל הראשון | מניעת תופעות לוואי של סטרואידים אנבולים | אודות הספר: סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול!
logo בניית אתרים