דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

אלרגיות ותוספי מזון, ויטמינים ונימרלים

סידן, קלציום: הקרומים הדקיקים המפרידים בין התאים מונעים את חדירותם של חומרים מספר אל תוך התאים או את יציאתם ממנו. מניחים, כי לסידן השפעה מסוימת על חדירות התאים לחומרים שונים. בעוד שהנתרן והאשלגן מגבירים לרוב, את חדירות התאים, הרי סידן ומגנזיום מקטינים אותה. לכן באלרגיות כמו: אסטמה, הפחתת החדירות (מקטין את "פיצוץ" תאי MAST (תאי הפיטום) המצויים בממברנה ולשפוך את תוכנם החוצה, כמו: היסטמין.
 
סלניום:  באפרוחים חסר במינרל סלניום גורם לדיאתיזה אקסודאטיבית (בצקת הבאה עקב חדירות מוגברת של הקפילאריים).אלרגיות ותוספי מזון, ויטמינים ונימרלים

ויטמין C , חומצה אסקורבית: מסלק טוקסינים מהמערכת, אלרגנים ווירוסים.
מוריד את רמת ההיסטמין התוך תאי.
ויטמין C הורס היסטמין (לאלרגיות) במתן של 1000 מ"ג לאחר 3 ימים בדקו את רמות ההיסטמין ומצאו ירידה בריכוזו. בנוסף שומר על הממברנות של תאי מאסט (המפרישים את ההיסטמין) ולכן הם פחות "מתפוצצים" וכך שחרור ההיסטמין פוחת.
 
ויטמין B3, ניאצינמיד: משחרר היסטמין ולכן גורם לאלרגיות, באותו הרגע אך יעיל לטווח ארוך. 
·         ויטמין B3 חשוב ועוזר לפירוק היסטמין בצורה יעילה יותר.
 
ויטמין B12, ציאוקובלמין, הידרוקסיקובלמין: עוזרים לסובלים מאלרגיות שונות ובכלל זה אסטמה וסיבוכים אחרי עקיצות בעלי חיים. עוזר לחולי אסטמה שרגישים לסולפיטים שלעיתים גורמים להם עד כדי שוק אנפילקטי ומוות. ויטמין B12 הופך את הסולפיט מהר וביעילות לחומר לא פעיל.
 
פיקנוגנול (ביופלבונואיד, פרואנטציאנידים): נצמד לתאי מאסט ומבצע אקטיבציה שנקרא: קלציום ATPS, שגורם לשאיבה של סידן לתוך התאים ופתיחת התעלות ומשם משתחרר היסטמין החוצה, הפיקנוגנול למעשה חוסם את ההיסטמין ומונע את שחרורו ואז ישנם פחות סימפטומים אלרגיים. לעומת התרופות האנטי היסט מיניות המונעות את קשירת התאים אך הם לא מונעים את הפרשת ההיסטמין. הפיקנוגנול מגביר את איחסון ההיסטמין בתאי מאסט.
 
טואול - בניית אתרים