דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

טמוקסיפן ציטראט

התרופה טמוקסיפן בעלת פעילות אנטי אסטרוגנית כך מסייעת לטיפול במחלת סרטן השד. כמו כן, עקב השפעתה האנטי אסטרוגנית ברקמת השד, ספורטאים משתמשים בה למניעת תגובות ארומטיות, כגון: גניקומסטיה (חזה נשי בגבר).

יש לציין כי התרופה עשויה לפגום בערנות, על כן, ישנה חשיבות ליטול אותה לפני השינה, יש להיזהר אצל אנשים במקצועות הדורשים ריכוז ועירנות כגון: נהגים וכו'.

הטמוקסיפן עשויה לגרום לפוטוטוקסיה, כלומר לרגישות מוגברת לאור השמש, על כן יש להיזהר מחשיפה מוגברת לשמש ולהשתמש באמצעי הגנה מתאימים כגון: ביגוד ארוך, כובע, מסנני קרינה וכו'.


תופעות לוואי: הנוטלים טמוקסיפן עשויים לפתח פריחה בעור, שלשולים, בחילות, נמנום, עלייה בחום הגוף, סחרחורות, חוסר תיאבון, עלייה במשקל ואי סדירות במחזור החודשי - בנשים כמובן.

 

התרופה טמוקסיפן מיוצרת ע"י חברת התרופות ג'נריקס בע"מ, אנגליה.


איך ספורטאים נוטלים נולבדקס (טמוקסיפן) ואיקקלומין בתהליך בפוסט סייקל תרפי (PCT) ?

כחלופה לתרופה איקקלומין (Clomid), שכבר דווח כי הביאה לתופעות לוואי בלתי רצויות, כגון: הפרעות ראייה בחלק מהמשתמשים, התרופה נולבדקס (Nolvadex) יכולה לשמש כטיפול חלופי. נולבדקס הוא שמו המסחרי של התרופה טמוקסיפן ציטראט. כמו הכלומיד, מחצית החיים של הנולבדקס הוא ארוך יחסית דבר המאפשר למשתמש לבצע לוח זמני מינון יומי אחד. הספורטאי יתחיל בהתאם ללוחות הזמנים שפורטו לעיל ואת משך הזמן יהיה זהה לזה של קלומיד.

בדרך כלל, בסייקלים בינוניים עד כבדים, המינונים הבאים יהיו בשימוש:
יום 1 - 100 מ"ג, 10 הימים הבאים - 60 מ"ג, 10 הימים הבאים - 40 מ"ג. 


מדי פעם, סייקלים כבדים יותר המכילים ננדרולון דקנואט (Nandrolone) או טרנבולון (Trenbolone) אשר מעצם הגדרה הם בעיקר מדכאים של הציר ההיפותלמוס-יותרת מוח-אשכים (hypothalamic-pituitary-testes axis), עשויים לדרוש טיפול מעט ארוך יותר. כמו כן, סייקלים עדינים יותר ו/או קצרים יותר עשויים לדרוש מינונים נמוכים יותר, באופן תיאורתי כ-20mg ליום.

משתמשים שאוהבים להשתמש בשניהם כלומיד ונולבדקס בתהליך ה- PCT בניסיון לכסות את כל הזוויות. דוגמה למינון המעורב יכולה להיות:

יום 1 - כלומיד 200 מ"ג + נולבדקס  40 מ"ג. 
לאחר 10 ימים - כלומיד 50 מ"ג + נולבדקס 20 מ"ג. 
לאחר 10 ימים - 50 מ"ג כלומיד או נולבדקס 20 מ"ג.

כמובן, הדוגמות שסופקו אינן חקוקות באבן וניתן להתאים בהתאם לגורמים המפורטים לעיל ובהתאם למצבו הפיזיולוגי של המטופל.
טואול - בניית אתרים