דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מחלות לב וכלי דם | לחץ דם סיסטולי דיאסטולי

מערכת הלב וכלי הדם

לחץ דם סיסטולי דיאסטולימערכת הובלה
של הדם בגוף. היא מובילה cvs כלי דם פסולת גזים ברחבי הגוף.
מערכת העיכול משתמשת בזרם הדם על-מנת להוביל מזון (פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים).
מערכת הלב וכלי הדם או לועזית: cardiovascular system, circulatory system הלב  ושתי מערכות כלי הדם - מחזור הדם הסיסטמי ומחזור הדם הריאתי. מערכת הלב וכלי הדם מפעילה את מחזור הדם בגוף, המספק חומרי מזון וחמצן לרקמות ומסלק את חומרי הפסולת. מערכת הדם מובילה גזי נשימה (o2וco2). צינור הנושא דם אל הלב או מן הלב .

ישנם שני סוגים של כלי דם

1. כלי דם עורקים - מובילים דם עשיר בחמצן מהלב אל רקמות הגוף השונות.
2. כלי דם ורידים - מובילים דם עני בחמצן מרקמות הגוף השונות בחזרה אל הלב, לצורך העשרתו מחדש בחמצן בריאות.

המערכת משמשת מעין מערכת ביוב המפנה פסולת דרך זרם הדם כגון: חומצת חלב.
מערכת זאת מובילה ומורכבת ממים: מובילה ממים ממקום למקום.
ויסות חום ע"י קירור מים.
הלב  וכלי הדם שונים אצל אנשים שונים.

הלב בנוי מ-4 חללים, 2 חדרים, 2 עליות. את החדרים עוטף שריר משורטט, עבודתו היא עבודת כוח. תפקיד הלב  לדחוף את הדם ע"י כווץ המשאבות.

מס' חזרות x משקל נתון = תפוקה/העבודה הכוללת בסט.

קצב הלב  hr – 6 heart pate – מספר התכווצויות שריר הלב  (סיסטוליות) בדקה אחת.

לחץ דם סיסטולי – לחץ הדם על דפנות כלי הדם.
לחץ דם סיסטולי – התכווצות הלב  והזרמת הדם דרך אבי העורקים אל הרקמות השונות בגוף.
לחץ דם דיאסטולי – הלב  במצב רפוי (ללא התכווצות).
בבדיקה הרפואית בודקים את לחץ השם על דפנות אבי העורקים.
נפח פעימה – הנפח של הדם בכל פעימה (sv – stroke), נפח הדם היוצא מחדר שמאל אל אבי העורקים בכל פעימה כמות הדם שווה לכמות הדם שזורם מחדר ימין אל עורק הריאה.
 
טיפול טבעי במחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם ושומנים בדם: מחלות לב וכלי דם ולסטרול וטריגליצרידים

להלן מאמרים וכתבות בתחומי מחלות הלב וכלי הדם, יתר לחץ דם, טיפול תרופתי למחלות לב וכלי דם, אירוע מוחי - CVA, טיפול טבעי, וטיפול פרמקולוגי ללב, וכו'...

מערכת הלב וכלי הדם מערכת הלב וכלי הדם או לועזית: cardiovascular system, circulatory system הלב  ושתי מערכות כלי הדם - מחזור הדם הסיסטמי ומחזור הדם הריאתי. מערכת הלב וכלי הדם מפעילה את מחזור הדם בגוף, המספק חומרי מזון וחמצן לרקמות ומסלק את חומרי הפסולת. מערכת הדם מובילה גזי נשימה (o2וco2). צינור הנושא דם אל הלב או מן הלב.
כולסטרול גבוהה בדם (היפר-כולסטרולמיה) כולסטרול או בלועזית המילה: cholesterol הינו חומר שומני שנמצא בדם וברוב הרקמות, במיוחד ברקמת עצב הכולסטרול  הוא מרכיב חשוב של קרום התא, והוא חיוני ליצירת הורמונים סטרואידים ומלחי מרה, ולהעברת השומנים בדם כולסטרול  מיוצר בעיקר בכבד.
המקורות והגורמים לעליית הכולסטרול בדם הכולסטרול מגיע לדם משני מקורות: תזונה וייצור עצמי בכבד. מסתבר, שבמרבית המקרים, כ- 58%, הגורם לעודף כולסטרול בדם הוא דווקא חוסר איזון בסינתזה שלו בכבד.
גורמי תזונה וחשיבותם בלחלות לב וכלי דם ויטמין e הינו נוגד חמצון רב השפעה. מחקרים רחבי היקף, שהתפרסמו בעולם, מצביעים על חשיבותו הרבה של ויטמין e בהגנה מפני מחלות לב וכלי הדם ובמניעת התקפי לב.
פתולוגיות של מערכת הלב וכלי הדם התהליך הטרשתי בעורקים מתחיל כבר מגיל ילדות, החל מאכילת השוקולדים והממתקים המיותרים הנושאים עימם, קלוריות ממקורות של סוכרים פשוטים נטולי ויטמינים ומינרלים. וקלוריות עודפות של שומנים רווים בעיקרם, או אלה שעברו תהליך הרווית מימנים (היציבים ואינם נוזליים בטמפרטורת החדר).
שמן זית לפי הנתונים ניתן ראות שבשמן הזית יש בעיקר ח.שומן חד בלתי רוויות שכמעט ולא מתחמצנות. יש בו גם ח.שומן רוויות המתחמצנות רק בטמפ' גבוהה וכן ח.שומן רב בלתי רוויות בכמות קטנה יחסית לשמנים אחרים. עיקר בעיית החימצון נובעת מח.שומן הרב בלתי רוויות ולכן יש עדיפות בטיגון שמן-זית על פני שמנים אחרים כגון: סויה, חריע ותירס וזאת משום שבישול שעובר תהליכי חימצון מעודד יצירת חומרים מסרטנים.
ניקוי מערכת הלב וכלי הדם ישנם חומרי תזונה רבים אשר מסייעים לנקות את הגוף, לחומרים אלו השפעה סינרגיסטית. חומרים כגון: ויטמינים C ו- E אנזימים שונים, חומצות אמינו המכילות גופרית (כגון: מטיונין וציסטאין). חשוב לדעת שבכדי שרכיבים מזינים אלו יגיעו אל התאים הם זקוקים, "להסעה" ע"י זרם הדם.
מערכת הלב וכלי הדם דופן כלי הדם מורכב מ- 3 חלקים (שכבות), השכבה הפנימית ביותר נקראת אנדוטל, שהיא שכבה חד תאית של תאי ציפוי, אחד מתפקידי האנדוטל הוא למנוע קרישת דם. דחייה חשמלית, שומרת על הטסיות (טרומבוציטים) בתוך הזרם המרכזי של הדם.
מחלות לב וכלי דם, כולסטרול גבוהה, ויתר לחץ דם אחד הגורמים השכיחים ביותר למחלות לב וכלי דם, הינו תזונה לקויה. התזונה הלקויה גורמת על פי רוב לרמות גבוהות של חומצות שומן בדם, כגון: כולסטרול וטריגליצרידים. חומצות שומן אלו אשר שוקעות בעורקים (יחד עם משקעי סידן) גורמות לתהליך הנקרא טרשת עורקים או במונח הרפואי ארטריוסקלרוזיס. 
מערכת הדם המוגלובין ממלא את רוב נפח התא .מורעב מחלבון ומפיגמנט.מקנה לדם את צבעו האדום.בתוך הפיגמנט קיים ברזל אשר קושר את הגזים המובילים לדם (חמצן והפחמן דו חמצני).ההמוגלובין מהווה "כלי תחבורה" של הגזם מהריאות לרקמות  ולהפך.
הלב וכלי הדם דם ורידי בגופנו מגיע בשני הורידים החלולים לעליה ימנית. העלייה הימנית מזרמה דם לחדר הימני. החדר הימני מזרים מזרם דם לעורק הריאה. בריאות מתחמצן הדם וחוזר דרך 4 ורידי ריאה לעליה שמאלית עליה השמאלית מזרימה את הדם לחדר השמאלי. החדר השמאלי מזרים דם לאבי העורקים ומימנו הדם מועבר לגוף כולו.
סינדרום X, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, יתר-לחץ דם השמנה גורמת לסינדרום X הגורם למחלות לב וכלי דם. השמנה הינה הגורם לסוכרת מסוג-2 מחלות לב ויתר לחץ דם.
הבנת הכולסטרול, מחלות לב וכלי דם הכולסטרול דרוש לתפקוד הטוב של הגוף ומיוצר בעיקר בכבד. הוא משמש את התאים כדי לבנות ממברנות, אך גם בהורמוני מין וכגורם מסייע בעיכול. כולסטרול טבעי זה עובר מהכבד דרך זרם הדם אל התאים. התאים לוקחים את הדרוש להם. ועודף הכולסטרול נישאר בזרם הדם. עודף כולסטרול יוצר לעיתים קרובות משקע הנדבק לדפנות העורקים ועלול בסופו של דבר לגרום למחלת לב.
טואול - בניית אתרים