דיאטה ותזונה רפואית בשיטת Diet2All

מחלות פרקים ודלקות מפרקים, שרירים ועצמות

 
מחלות מערכת התנועה מחלות מע' התנועה: פתולוגית מחולקת לשני ענפים: 1) אורטופדיה- העוסק בעיקר בנזק לרקמת העצם, גידים ורצועות. 2) ריאומטולוגיה (פנימי), העוסק הבעיות מפרקים ומחלות מערכתיות שהמחנה המשותף שלהם הוא נזק מסוים לפרקים.
התבלין כורכום וראומטואיד ארטריטיס צמחי תבלין הקרובים לליבי והם: צמח התבלין – כורכום והפלפל השחור. בחרתי לדון אודות שני צמחי תבלין אילו בגלל פעילותם הסינרגיסטית. יותר נכון היה לומר שמבחינת הזמינות הביולוגית הכורכום אינו זמין וספיגתו לוקה בחסר. כמו כן, נמצא כי תמצית המופקת מצמח התבלין הפלפל השחור – פיפרין (נקרא גם: ביופרין), משפר פלאים את זמינותו הביולוגית ע"י  מניעת פירוקו בכבד. יש לציין, כי ישנו רכיב נוסף אשר משפר את זמינותו הביולוגית של הכורכום והוא אנזים המופק מפרי האננס, הנקרא: ברומלין.  
אוסטיאוארטריטיס
שיגרון שיגרון (Gout, ראומטיזם) הינו מצב דלקתי כרוני המשפיע על כל הגוף במיוחד על המפרקים. המפרקים הנפגעים הינם בד"כ של הידיים והרגליים. מפרק שורש כף היד, מרפקים וברכיים.
אוסטאופורוזיס - הדלדלות העצמות מחלת האוסטאופורוזיס, היא מצב שבו חלה ירידה במסת העצם (ירידה בצפיפות העצם) – באופן סיסטמי (מערכתי). ההגדרה למחלה היא, מחלת עצם מטבולית המאופיינת ע"י מסת עצם נמוכה עם שינויים מיקרו-סטרוטורליים (זעירים במבנה), הגורמים לסיכון מוגבר לפתח שברים. 
גלוקוזמין ‏גלוקוזמין סולפט מספק לפרקים אבני בנייה, להם הם זקוקים לצורך שיקום הנזק הנגרם ע"י אוסטאוארטריטיס או פגיעות אחרות כמו שחיקת סחוסים וכו'. בעצם גלוקוזמין סולפט מספק חומר גלם לייצור מוקופוליסכריד בשם: גליקוזמינוגליקן המצוי ברקמת הסחוס. גלוקוזמין סולפט נספג מהר ובקלות - בשיעור של כ- 98% ‏ הודות למבנהו - מולקולות קטנות ופשוטות, שחודרות אל תוך הסחוס ומשתתפות בתהליך בניית הפרוטאינים התורמים לחוזק ולבריאות הסחוס.
גלוקוזמין וכונדרואיטין לטיפול בדלקות פרקים - אוסטאוארטריטיס, ראומטואיד ארטריטיס יש חמישה סוגי גליקוזאמינוגליקנים: כונדרואיטין סולפט, היאלונן, קראטאן סולפט, הפראן סולפט ודרמטאן סולפט, הכונדרואיטין סולפט הוא הנפוץ ביותר מבין השלושה.
 

 

להלן קליפ אודות: דלקות פרקים | אוסטיאוארטריטיס | ראומטואיד ארטריטיס 

logo בניית אתרים